Laddar...

Juliauktion

Visning:

Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Juliauktion
Avslutad
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg, _1011a_8d82cc17e0e192f_lg.jpeg
241
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Borgström design, karaff med propp, grön och orange glasmassa_1012a_8d82ccecd1497c0_lg.jpeg
242
Okänd designer för Borgström design, karaff med propp, grön och orange glasmassa
Slutpris150 SEK
Värdering150 - 300 SEK
Avslutad
Hickman, Nathaniel, olja, stilla ålandskap, _1013a_8d82cc063980703_lg.jpeg
243
Hickman, Nathaniel, olja, stilla ålandskap,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Lindberg, Stig för Gustavsberg, thekanna, glaserat stengods med rottinghandtag, Demi_1014a_8d82ccef3321d7e_lg.jpeg
244
Lindberg, Stig för Gustavsberg, thekanna, glaserat stengods med rottinghandtag, Demi
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Uppsala Ekeby, elefant, glaserat lergods, _1015a_8d82cd01c7d0175_lg.jpeg
245
Okänd designer för Uppsala Ekeby, elefant, glaserat lergods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Thomson, Anna-Lisa för Uppsala Ekeby, vas, glaserat lergods, Adria_1016a_8d82cd03751d908_lg.jpeg
246
Thomson, Anna-Lisa för Uppsala Ekeby, vas, glaserat lergods, Adria
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Damarmbandsur, 14 karat rödguld, _1017a_8d82cc396a49a5c_lg.jpeg
247
Damarmbandsur, 14 karat rödguld,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Björquist, Karin för Gustavsberg, thekanna, glaserat stengods med bambuhandtag, Vardag, _1018a_8d82cd07a2ebc42_lg.jpeg
248
Björquist, Karin för Gustavsberg, thekanna, glaserat stengods med bambuhandtag, Vardag,
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 300 SEK
Avslutad
Bernardi, Gervasio för Bernardi Konst, Göteborg, skulptur, bemålad gips, dam med hundar, _1019a_8d82cd0acd2441e_lg.jpeg
249
Bernardi, Gervasio för Bernardi Konst, Göteborg, skulptur, bemålad gips, dam med hundar,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Syco, sparbössa, glaserat lergods, höna_1020a_8d82ccad0e6a84e_lg.jpeg
250
Okänd designer för Syco, sparbössa, glaserat lergods, höna
SlutprisInga bud
Värdering150 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Uppsala Ekeby, blomampel_1021a_8d82cd8a87ab5ad_lg.jpeg
251
Okänd designer för Uppsala Ekeby, blomampel
Slutpris200 SEK
Värdering150 - 300 SEK
Avslutad
Medaljer, 3 st, silver, 2 st Kungliga Sällskapet Pro Patrias medalj för Trohet och Flit, _1022a_8d82cc368d1c2a0_lg.jpeg
252
Medaljer, 3 st, silver, 2 st Kungliga Sällskapet Pro Patrias medalj för Trohet och Flit,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1940-50-tal, byst, bemålad konstmassa, kvinna, _1023a_8d82cd0dcc528a3_lg.jpeg
253
Okänd designer, 1940-50-tal, byst, bemålad konstmassa, kvinna,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Lindberg, Stig för Gustavsberg, servisdelar, glaserat stengods, Dart_1024a_8d82cda85f70317_lg.jpeg
254
Lindberg, Stig för Gustavsberg, servisdelar, glaserat stengods, Dart
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Herrarmbandsur med länk, stål, Invicta, 1900-talets mitt, _1025a_8d82cc9dac4dd4e_lg.jpeg
255
Herrarmbandsur med länk, stål, Invicta, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, taklampa, lackerad metall_1026a_8d82cd8eb3a02a9_lg.jpeg
256
Okänd designer, taklampa, lackerad metall
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Taklampa, mässing och glas med prismor_1027a_8d82cd95787c886_lg.jpeg
257
Taklampa, mässing och glas med prismor
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Taklampa, mässing och glas_1028a_8d82cd933963a8e_lg.jpeg
258
Taklampa, mässing och glas
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Damarmbandsur, förgylld metall och stål med 2 facettslipade diamanter, Waltham, _1029a_8d82cc9c9f06298_lg.jpeg
259
Damarmbandsur, förgylld metall och stål med 2 facettslipade diamanter, Waltham,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Taklampa, mässing och glas, tillskriven Carl Fagerlund, Orrefors_1030a_8d82cd881ac4508_lg.jpeg
260
Taklampa, mässing och glas, tillskriven Carl Fagerlund, Orrefors
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Kalk, silver, slät modell, _1031a_8d82cd0ed78484f_lg.jpeg
261
Kalk, silver, slät modell,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för EGA Leuchtern, golvlampa, glaserat lergods_1032a_8d82cd825b6d4aa_lg.jpeg
262
Okänd designer för EGA Leuchtern, golvlampa, glaserat lergods
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Köksbord med Perstorpsskiva, trä och metall_1033a_8d82cd7f73dff2c_lg.jpeg
263
Köksbord med Perstorpsskiva, trä och metall
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Brosch, 10 (?) karat med emalj och en facettslipad diamant, _1034a_8d82cc9e62ecc03_lg.jpeg
264
Brosch, 10 (?) karat med emalj och en facettslipad diamant,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Stapelbara stolar 6 st, metall och formgjuten plast_1035a_8d82cd7e478e10b_lg.jpeg
265
Stapelbara stolar 6 st, metall och formgjuten plast
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Stapelbara stolar, 6 st, trä_1036a_8d82cd7d6779a5d_lg.jpeg
266
Stapelbara stolar, 6 st, trä
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Alton, brosch, silver med månsten, _1037a_8d82cc9f2161d24_lg.jpeg
267
Okänd designer för Alton, brosch, silver med månsten,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Svipdag, Elin, olja, Efter Frostnatt - Löven, Livets Vandring, _1038a_8d82cca0d77b038_lg.jpeg
268
Svipdag, Elin, olja, Efter Frostnatt - Löven, Livets Vandring,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Johansson, Lars (Lasse), olja, surrealistisk komposition, _1039a_8d82ccab2e7e11a_lg.jpeg
269
Johansson, Lars (Lasse), olja, surrealistisk komposition,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Conrad, Hermann, olja, fartyg till havs, _1040a_8d82cca2254c143_lg.jpeg
270
Conrad, Hermann, olja, fartyg till havs,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt, _1041a_8d82cd7abe425ac_lg.jpeg
271
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Tea-caddy/flaska med skruvlock, tenn, antagligen Tyskland, Louis XIV_1042a_8d82cd7044cc94e_lg.jpeg
272
Tea-caddy/flaska med skruvlock, tenn, antagligen Tyskland, Louis XIV
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
Acier, Michel Victor för Meissen, efter honom, figurin, bemålat porslin, 1800-tal,_1043a_8d82cd761af479b_lg.jpeg
273
Acier, Michel Victor för Meissen, efter honom, figurin, bemålat porslin, 1800-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Acier, Michel Victor för Meissen, efter honom, figurin, bemålat porslin, 1800-tal, _1044a_8d82cd6f5c6c14d_lg.jpeg
274
Acier, Michel Victor för Meissen, efter honom, figurin, bemålat porslin, 1800-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Damarmbandsur med originallänk, 18 karat rödguld, Omega Seamaster, _1045a_8d82cd773447f1e_lg.jpeg
275
Damarmbandsur med originallänk, 18 karat rödguld, Omega Seamaster,
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Michael, olja, komposition med trollslända, _1046a_8d82d4d41acd85d_lg.jpeg
276
Qvarsebo, Michael, olja, komposition med trollslända,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv, _1047a_8d82d4d57954311_lg.jpeg
277
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Hafström, Thomas, olja, komposition med mun_1048a_8d82d4d6987c091_lg.jpeg
278
Hafström, Thomas, olja, komposition med mun
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Huss Wallin, Mona, färglito, komposition med insekter_1049a_8d82d4d7ab90cc5_lg.jpeg
279
Huss Wallin, Mona, färglito, komposition med insekter
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Avslutad
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen_1050a_8d82d4d8ff4af69_lg.jpeg
280
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Jardinière, silver, sen jugend, dekor av kulor, _1051a_8d82d58ba5a0fa2_lg.jpeg
281
Jardinière, silver, sen jugend, dekor av kulor,
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Mortel med pistill, mässing, 1700-tal, _1052a_8d82d58c9bddd4b_lg.jpeg
282
Mortel med pistill, mässing, 1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Tantalus, mahogny och fruktträ, empire, _1053a_8d82d58e2cb0c69_lg.jpeg
283
Tantalus, mahogny och fruktträ, empire,
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Tallrikar, 5 st, tenn, 1700-tal, _1054a_8d82d59acdbce3b_lg.jpeg
284
Tallrikar, 5 st, tenn, 1700-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Smuggel/magplunta, koppar, Sverige, _1055a_8d82d58f5a6d8b4_lg.jpeg
285
Smuggel/magplunta, koppar, Sverige,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Fiskbestick, 11 + 12 st, nysilver, 1900-talets 1 hälft, _1056a_8d82d59bd9d9cd2_lg.jpeg
286
Fiskbestick, 11 + 12 st, nysilver, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Theskedar, 13 st, silver, gammalfransk modell, _1057a_8d82d5e527b5079_lg.jpeg
287
Theskedar, 13 st, silver, gammalfransk modell,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Parti silver, 18-1900-tal, _1058a_8d82d5e6054b5a0_lg.jpeg
288
Parti silver, 18-1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.