Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Taipaleenmäki, Jussi, färglito, _869a_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par, _870a_lg.jpeg
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skulptur, _871a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skulptur,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tidskriftshållare, svarvat och förgyllt trä, _872a_8d826899451cca0_lg.jpeg
Tidskriftshållare, svarvat och förgyllt trä,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tidskriftshållare för vägg, _873a_lg.jpeg
Tidskriftshållare för vägg,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, _874a_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, _875a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, frukter, 3 st, _876a_lg.jpeg
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, frukter, 3 st,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Matta, vävd ylle, Aubussonstil, _877a_lg.jpeg
Matta, vävd ylle, Aubussonstil,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Rosenthal, Philipp, matservis, cirka 100 del, porslin, _878a_lg.jpeg
Rosenthal, Philipp, matservis, cirka 100 del, porslin,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _879a_8d828c8ff62c145_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _880a_8d828c8df7e3e1e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ring, 18 karat rödguld med 1 briljantslipad diamant _881a_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med 1 briljantslipad diamant
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd designer, möjl för Holmegaard, 1960-70-tal, bordslampa, _882a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ring, 18 karat vitguld med 1 briljantslipad diamant _883a_lg.jpeg
Ring, 18 karat vitguld med 1 briljantslipad diamant
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Hansen, Roald, olja, _884a_lg.jpeg
Hansen, Roald, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Medicinskt instrument i låda, Monochord, _885a_lg.jpeg
Medicinskt instrument i låda, Monochord,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Boel, Karen, egen verkstad, skålar, 2 st, _886a_lg.jpeg
Boel, Karen, egen verkstad, skålar, 2 st,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Minatyrsadel för gunghäst, läder, _887a_8d828c91a1d63aa_lg.jpeg
Minatyrsadel för gunghäst, läder,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja, porträtt_888a_8d828d595135069_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja, porträtt
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji, _889a_lg.jpeg
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, _890a_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, vas, glas, _891a_lg.jpeg
Okänd designer, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Lambert, Georges, färglito, _892a_lg.jpeg
Lambert, Georges, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Henriksen, Mads, akvarell, _893a_lg.jpeg
Henriksen, Mads, akvarell,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971_894a_lg.jpeg
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Herrarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Omega, _895a_8d828d4573fafe4_lg.jpeg
Herrarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Omega,
Slutpris16 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
Okänd designer, antagligen Italien, 1980-90-tal, golvlampa, _896a_8d828d8479092cb_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Italien, 1980-90-tal, golvlampa,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander med infattade fajansplattor_897a_8d828d86a9d2c82_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander med infattade fajansplattor
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fotpall, ek, 'Lamino', _898a_8d828d87d0268a3_lg.jpeg
Ekström, Yngve för Swedese, fotpall, ek, 'Lamino',
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt _899a_8d828d486c57ee4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Byrå, alm och alrot, Mälardalen, rokoko, omkring 1760, _900a_8d828d4a836f2c0_lg.jpeg
Byrå, alm och alrot, Mälardalen, rokoko, omkring 1760,
Slutpris12 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Offerskål, Kina, Qing-republik, 1900-talets början, _901a_8d828d8913d4a74_lg.jpeg
Offerskål, Kina, Qing-republik, 1900-talets början,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Tobiasse, Theo, färglito, "Le puits de Jacob", _843a_lg.jpeg
Tobiasse, Theo, färglito, "Le puits de Jacob",
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Tobiasse, Théo, färglito, "Pour désirer la femme jusqu'au fond de son miroir", _844a_lg.jpeg
Tobiasse, Théo, färglito, "Pour désirer la femme jusqu'au fond de son miroir",
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer för Orrefors, skål på fot, _903a_lg.jpeg
Okänd designer för Orrefors, skål på fot,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Irvall, Stig, olja, Amino NH2 - DNA,_904a_lg.jpeg
Irvall, Stig, olja, Amino NH2 - DNA,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Snedklaffssekretär, mahogny med mässingsbeslag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800, _906a_lg.jpeg
Snedklaffssekretär, mahogny med mässingsbeslag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Berndtsson, Bertil, olja, landskap, _902a_lg.jpeg
Berndtsson, Bertil, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vas, porslin, Japan, Edo, _905a_lg.jpeg
Vas, porslin, Japan, Edo,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Swensson, Carl Fredrik, olja, skärgårdslandskap,_907a_8d8298da6da50ca_lg.jpeg
Swensson, Carl Fredrik, olja, skärgårdslandskap,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, _909a_8d82da41dd349d5_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, tenn, Johan Fredrik Werrenrath, Lund, 1800-talets mitt, _908a_8d82b158db74451_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, tenn, Johan Fredrik Werrenrath, Lund, 1800-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Johansen, Ejner, olja, _910a_lg.jpeg
Johansen, Ejner, olja,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wetzdorf, Folke, olja, självporträtt, osignerad,_911a_8d8298d9b12c19e_lg.jpeg
Wetzdorf, Folke, olja, självporträtt, osignerad,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Weekendbag, Louis Vuitton, _912a_lg.jpeg
Weekendbag, Louis Vuitton,
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt, _913a_lg.jpeg
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tirén, Johan, kopia efter, olja, _914a_lg.jpeg
Tirén, Johan, kopia efter, olja,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK