Boyesen, Kaj, nötknäckare, 3 st, trä, _11525a_lg.jpeg
Boyesen, Kaj, nötknäckare, 3 st, trä,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"_11517a_8d94c4f58e89e6a_lg.jpeg
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11526a_8d94c55c7494161_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11527a_8d94c55d344222c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11528a_8d94c55e17f0f83_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11529a_8d94c55ee4bc8e9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, svartlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11530a_8d94c5599dc3941_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,_11531a_8d94c54c7099954_lg.jpeg
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _11532a_8d94c5577c879dd_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Form för inbakade äppelskivor, mässing, Danmark, 1800-tal,_11533a_8d94c55414bac97_lg.jpeg
Form för inbakade äppelskivor, mässing, Danmark, 1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil, _11534a_8d94c54a6ca8711_lg.jpeg
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil, _11535a_8d94c554835ed5e_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mûller, Karl, olja, motiv från Utö, _11536a_8d94c5665cb29dd_lg.jpeg
Mûller, Karl, olja, motiv från Utö,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skogh-Fogelklou, Ulla för Antikjärn Ystad, relief, gjutjärn, Stenbock,_11537a_8d94c56c47bc671_lg.jpeg
Skogh-Fogelklou, Ulla för Antikjärn Ystad, relief, gjutjärn, Stenbock,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
 Ander, Gunnar för Antikjärn Ystad, relief, gjutjärn, "St Georg", _11538a_8d94c57454e9be2_lg.jpeg
Ander, Gunnar för Antikjärn Ystad, relief, gjutjärn, "St Georg",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ellegård, Ulla, egen verkstad, skulptur, glaserad keramik, Sill,_11539a_8d94c580b48f0fc_lg.jpeg
Ellegård, Ulla, egen verkstad, skulptur, glaserad keramik, Sill,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, skulptur, gjuten metall, _11540a_8d94c587bae4bac_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, gjuten metall,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, burk, stengods med teaklock,_11541a_8d94c58e8ad8a03_lg.jpeg
Westman, Marianne för Rörstrand, burk, stengods med teaklock,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Winblad-Hjelmqvist, Ulla för Alingsås Keramik, vas, glaserat stengods, _11542a_8d94c5933438279_lg.jpeg
Winblad-Hjelmqvist, Ulla för Alingsås Keramik, vas, glaserat stengods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Kostka, Frankrike, lampfot, glaserad keramik och metall, _11543a_8d94c5979372f5b_lg.jpeg
Okänd designer för Kostka, Frankrike, lampfot, glaserad keramik och metall,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Belid, golvlampa, metall, _11544a_8d94c59bd50a38e_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, golvlampa, metall,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tobaksskrin, kamferträ med tennintarsia, antagligen Pakistan, _11545a_8d94c619488f528_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti porslin mm, Kina och Japan, 18-1900-tal, _11546a_8d94c61a6e6ed6e_lg.jpeg
Parti porslin mm, Kina och Japan, 18-1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _11547a_8d94c6526ce0808_lg.jpeg
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _11548a_8d94c6534d424ab_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _11549a_8d94c65476f9187_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _11550a_8d94c655461e93c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Servex, flask/glasställ, teak med mässingsbeslag, 1960-tal, _11551a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 000 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, akvarell med collage av frimärksklipp,_11552a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,_11553a_lg.jpeg
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, trä och metall, antagligen Danmark, 1800-talets 1 hälft, _11554a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skeppsmodell, delvis bemålat trä, 3-mastat segelfartyg, "Dorade",_11555a_lg.jpeg
Skeppsmodell, delvis bemålat trä, 3-mastat segelfartyg, "Dorade",
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, Rainbow, _11556a_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, Rainbow,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Gunnar, blandteknik, skämtteckning med förklarande text, _11557a_lg.jpeg
Wallin, Gunnar, blandteknik, skämtteckning med förklarande text,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fartygsmodell, trä och textil, antagligen Tyskland, 1900-talets början eller första hälft, _11558a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fartygsmodell, trä och textil, _11559a_lg.jpeg
Fartygsmodell, trä och textil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ingenjörsring, 18 karat, röd- och vitguld, vikt 6,1 gram_11560a_lg.jpeg
Ingenjörsring, 18 karat, röd- och vitguld, vikt 6,1 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Olson, Erik, färglito, "Oberoende", _11561a_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, etsning, "Vit vila". _11562a_lg.jpeg
Olson, Axel, etsning, "Vit vila".
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinnoporträtt, diptyk,_11563a_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinnoporträtt, diptyk,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gryta, mässing, 1700-tal, rund på 3 koniska ben, _11564a_lg.jpeg
Gryta, mässing, 1700-tal, rund på 3 koniska ben,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jonsson, Nils för  Troeds, bänk,  teak, "Domi 27",_11565a_8d94c617584a265_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Troeds, bänk, teak, "Domi 27",
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, 3 st, teak och ek,_11566a_8d94c618694362f_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, 3 st, teak och ek,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, ull på silkevarp, Annapuna, _11567a_8d94c62b689b649_lg.jpeg
Matta, ull på silkevarp, Annapuna,
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord, _11568a_8d94c65627d9d22_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, karott, porslin, Picknick, _11569a_8d94ce51712ebe1_lg.jpeg
Westman, Marianne för Rörstrand, karott, porslin, Picknick,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, vitlackerad aluminium, _11570a_8d94ce8924f537a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, vitlackerad aluminium, _11571a_8d94ce8b0baff20_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK