Parasoller, 4 st, trä, metall och textil, _11716a_8d94d37874d70b9_lg.jpeg
Parasoller, 4 st, trä, metall och textil,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dockhuvud, bisquit, Armand Marseille 390n 3,_11717a_8d94d39b9fafad2_lg.jpeg
770
Dockhuvud, bisquit, Armand Marseille 390n 3,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skräddarsax, smide med mässingshnadtag, _11718a_8d94d39e509b8aa_lg.jpeg
771
Skräddarsax, smide med mässingshnadtag,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Furio, Salvador för Lladró, skulptur, bemålat porslin, Bison, _11719a_8d94d3da97f5bc7_lg.jpeg
Furio, Salvador för Lladró, skulptur, bemålat porslin, Bison,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti daguerro/ambrotypier, 5 st, _11720a_8d94d3dce043cd0_lg.jpeg
Parti daguerro/ambrotypier, 5 st,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti knivar, 11 st, bland annat jambiya i balja,_11721a_8d94d3dec748c99_lg.jpeg
Parti knivar, 11 st, bland annat jambiya i balja,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bonbonnière, porslin, Erns Bohne & Söhne, Rudelstadt, 1910-20-tal, i form av kvinna med luta,_11722a_8d94d3dfd57e33b_lg.jpeg
775
Bonbonnière, porslin, Erns Bohne & Söhne, Rudelstadt, 1910-20-tal, i form av kvinna med luta,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, delvis förgylld brons, knästående Bodhisattva, _11723a_8d94d3e1e27f353_lg.jpeg
Skulptur, delvis förgylld brons, knästående Bodhisattva,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, porslin, Meissen, 1800-tal, _11724a_8d94d3e320f49b1_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, porslin, Meissen, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hegermann-Lindencrone, Efiie för B&G samt Nielsen, Erik för Royal Copenhagen,_11725a_8d94d3e65c84219_lg.jpeg
Hegermann-Lindencrone, Efiie för B&G samt Nielsen, Erik för Royal Copenhagen,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Hamadan, _11726a_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan, _11727a_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Beludj galleri, _11728a_lg.jpeg
781
Matta, old Beludj galleri,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Matta, old Keshan,_11729a_lg.jpeg
Matta, old Keshan,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Matta, old Shiraz, _11730a_lg.jpeg
Matta, old Shiraz,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan, _11731a_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan galleri, _11732a_lg.jpeg
Matta, old Hamadan galleri,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,_11733a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olsson, Annmari, akvarell, "Det dolda rummet",_11734a_lg.jpeg
Olsson, Annmari, akvarell, "Det dolda rummet",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, _11735a_lg.jpeg
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lütken, Per för Royal Copenhagen/Holmegaard, skålar, 2 st, kristall, "Musling",_11736a_lg.jpeg
789
Lütken, Per för Royal Copenhagen/Holmegaard, skålar, 2 st, kristall, "Musling",
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Relief, gips, 1900-talets 2 hälft, Sant Olof (Olav), _11737a_lg.jpeg
Relief, gips, 1900-talets 2 hälft, Sant Olof (Olav),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, antik Turkmen,_11738a_lg.jpeg
Matta, antik Turkmen,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Saddlebag, semiantik Persisk, _11739a_lg.jpeg
Saddlebag, semiantik Persisk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hansen, Björn T(age), färglito, "Leda",_11740a_lg.jpeg
Hansen, Björn T(age), färglito, "Leda",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,_11741a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _11742a_lg.jpeg
795
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi, manschettknappar, 4 par, samt sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,_11743a_8d94d3efee77659_lg.jpeg
796
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi, manschettknappar, 4 par, samt sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti fickur, silver och metall, delvis äldre,_11744a_8d94d40994d5449_lg.jpeg
797
Parti fickur, silver och metall, delvis äldre,
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti äldre sedlar, Ryssland/Sovjet, Österrike, Frankrike mm, _11745b_8d94d4106fee296_lg.jpeg
798
Parti äldre sedlar, Ryssland/Sovjet, Österrike, Frankrike mm,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt, _11746a_8d94d413f50bed1_lg.jpeg
799
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal, _11747a_8d94d3d56adbf1d_lg.jpeg
800
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, 6 st, stål, Certina, Citizen mm, _11748a_8d94d4162b3c7cd_lg.jpeg
801
Herrarmbandsur, 6 st, stål, Certina, Citizen mm,
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fasadskylt, bemålat gjutjärn och koppar (?), 1900-talets 1 hälft, _11749a_8d94d4484d92564_lg.jpeg
802
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stille, Dag, relief, mässing, _11750a_8d94d41187d9669_lg.jpeg
803
Stille, Dag, relief, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona, till 6 ljus, mässing med prismor, _11751a_8d94d41b7d9f6c8_lg.jpeg
804
Takkrona, till 6 ljus, mässing med prismor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Altarljusstake, skuret och bemålat trä, antagligen Italien, sekelskiftet 1900, _11752a_8d94d412bc8aa1b_lg.jpeg
805
Altarljusstake, skuret och bemålat trä, antagligen Italien, sekelskiftet 1900,
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Schatull, svärtat trä med mässingsbeslag, sekelskiftet 1900, intarsiadekor i mässing, sköldpadd och pärlemor i André Charles Boulles art, _11753a_8d94d44d10d6e91_lg.jpeg
806
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takkrona, lackerad metall och plast, 1950-tal, _11754a_8d94d4503d8fc35_lg.jpeg
807
Takkrona, lackerad metall och plast, 1950-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallmöbel samt spegel, svartlackerat trä, art-déco, 1920-tal, _11755a_8d94d3f45887760_lg.jpeg
808
Hallmöbel samt spegel, svartlackerat trä, art-déco, 1920-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil, _11756a_8d94d41f7044475_lg.jpeg
809
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil,
Slutpris1 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Öhwall, John, olja, kustparti med klippor, _11757a_8d94d452eaf2de8_lg.jpeg
810
Öhwall, John, olja, kustparti med klippor,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, vandrare i skog, _11758a_8d94d453e231b8e_lg.jpeg
811
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, vandrare i skog,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_11759a_8d94d420d756be2_lg.jpeg
812
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva, _11760a_8d94d406431d801_lg.jpeg
813
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft_11761a_8d94d40981c8e96_lg.jpeg
814
Väggspegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Kina, silkebehandlad bomull, _11762a_8d94dbeff8949c7_lg.jpeg
815
Matta, old Kina, silkebehandlad bomull,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti LP-skivor, pop och rock, _11462a_8d94c2e61f5d99d_lg.jpeg
816
Stort parti LP-skivor, pop och rock,
Slutpris4 600 SEK
Värdering400 - 500 SEK