Budgivning online startar Jul 9, 2021 3:00 PM
Liveauktionen börjar: Jul 25, 2021 2:00 PM
Budgivning online slutar Jul 25, 2021 6:07 PM

Titel eller beskrivning
    Snusdosa, silver, empire, 1800-talets 1 hälft, vikt 55 gram_10966a_8d942e4d0b84655_lg.jpeg

    #1 Snusdosa, silver, empire, 1800-talets 1 hälft, vikt 55 gram

    Slutpris
    400 SEK
    Utropspris
    300  - 400 SEK
    Hedberg, Bengt, olja, "Lyktsken" - motiv från Dachau,_10972a_8d942e5bd89e9c0_lg.jpeg

    #2 Hedberg, Bengt, olja, "Lyktsken" - motiv från Dachau,

    Utropspris
    3 200  - 3 400 SEK
    Vippbord, palisander med intarsia, Italien, 1800-talets 2 hälft, oktogonal skiva, _10971a_8d942e5a1a304a0_lg.jpeg

    #3 Vippbord, palisander med intarsia, Italien, 1800-talets 2 hälft, oktogonal skiva,

    Utropspris
    3 200  - 3 400 SEK
    Okänd designer för Atelier Borgila, fat, sterlingsilver, vikt 675 gram_10965a_8d942e4b785b7b1_lg.jpeg

    #4 Okänd designer för Atelier Borgila, fat, sterlingsilver, vikt 675 gram

    Slutpris
    2 800 SEK
    Utropspris
    2 200  - 2 400 SEK
    Detthow, Erik, olja, sittande akt,_10958a_8d942dd91e729af_lg.jpeg

    #5 Detthow, Erik, olja, sittande akt,

    Utropspris
    3 600  - 4 000 SEK
    Tastevin, sterlingsilver, Danmark, 1900-talets 2 hälft, vikt 70 gram, _10970a_8d942e5775131df_lg.jpeg

    #6 Tastevin, sterlingsilver, Danmark, 1900-talets 2 hälft, vikt 70 gram,

    Utropspris
    700  - 800 SEK
    Stolar, 1 par, skuret, lackerat och bronserat trä, så kallade "Skrattstolar",_10955a_8d942dc78aa3b6c_lg.jpeg

    #7 Stolar, 1 par, skuret, lackerat och bronserat trä, så kallade "Skrattstolar",

    Slutpris
    2 000 SEK
    Utropspris
    2 200  - 2 400 SEK
    Simonsson, Birger, olja, vilande akt,_10956a_8d942dd3d0f99dc_lg.jpeg

    #8 Simonsson, Birger, olja, vilande akt,

    Slutpris
    7 000 SEK
    Utropspris
    8 000  - 9 000 SEK
    Brevpress, brons och slipat glas, Tyskland, 1800-talets 2 hälft, dekor av två gruvtomtar med kristall, _10967a_8d942e4f9203620_lg.jpeg

    #9 Brevpress, brons och slipat glas, Tyskland, 1800-talets 2 hälft, dekor av två gruvtomtar med kristall,

    Slutpris
    2 200 SEK
    Utropspris
    1 200  - 1 400 SEK
    Skål, porslin, Kina, antagligen Guangxu (1875-1908),_10963a_8d942de2244ad2d_lg.jpeg

    #10 Skål, porslin, Kina, antagligen Guangxu (1875-1908),

    Utropspris
    600  - 700 SEK
    Jonsson, Nils för Hugo Troeds, sideboard, teak, 1950-60-tal, "Arild",_10973d_8d94607ae541862_lg.jpeg

    #11 Jonsson, Nils för Hugo Troeds, sideboard, teak, 1950-60-tal, "Arild",

    Slutpris
    5 500 SEK
    Utropspris
    3 600  - 4 000 SEK
    Pinnsoffa, björk, Nässjö Stolfabrik, 1900-talets mitt, _10974a_8d9460f2fdebcff_lg.jpeg

    #12 Pinnsoffa, björk, Nässjö Stolfabrik, 1900-talets mitt,

    Utropspris
    3 600  - 4 000 SEK
    12 items per page

    © Software Copyright 2021 Skeleton. All rights reserved.