Boëthius, Lars, olja, kustblomster, _11146a_8d9487217442b1b_lg.jpeg
Boëthius, Lars, olja, kustblomster,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snusdosa, silver, Ryssland, 1800-talets mitt, graverad dekor av stadsbild mm, _11147a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja (på litografi?), musikstund,_11148a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja (på litografi?), musikstund,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Himmelstoss, Karl för Rosenthal, figurin porslin, starar, polykrom underglasyrdekor, _11149a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lockask, driven koppar med infattade turkoser, Tibet, 1900-tal, _11150a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Brosch, delvis förgyllt silver med turkoser och pärlor, Österrike, 1900-talets början,_11151a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hagberg, Rune, litografi med applikation, komposition, _11152a_lg.jpeg
Hagberg, Rune, litografi med applikation, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Mélissent, Maurice, akvarell, segelfartyg,_11153a_lg.jpeg
Mélissent, Maurice, akvarell, segelfartyg,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bok, Lass, Johann, "Versuch einer vermehrten Anleitung wie Studiosi Theologiae..."_11154a_8d94abd2597080e_lg.jpeg
Bok, Lass, Johann, "Versuch einer vermehrten Anleitung wie Studiosi Theologiae..."
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bok, "Respublica sive Status Imperii Romano-Germanici" tom II,_11155a_8d94abec36c7be9_lg.jpeg
Bok, "Respublica sive Status Imperii Romano-Germanici" tom II,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ytterfoder, 3 st, flintgods, Gustavsberg Empire, _11156a_8d9486bf3b1c741_lg.jpeg
Ytterfoder, 3 st, flintgods, Gustavsberg Empire,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
7 delar konstglas, Erik Höglund respektive Monica Bratt-Wijkander,_11157a_8d9486c006726d8_lg.jpeg
7 delar konstglas, Erik Höglund respektive Monica Bratt-Wijkander,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figuriner, stengods, björnar, 3 st_10953a_8d942d2b706c81f_lg.jpeg
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figuriner, stengods, björnar, 3 st
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Lennart, färglito, Slutmalet (Örnabexhults kvarn), sign o numr 60/225,_10952a_8d942d25b0f3882_lg.jpeg
Nilsson, Lennart, färglito, Slutmalet (Örnabexhults kvarn), sign o numr 60/225,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, Rainbow, _10951a_8d942d23f9595cf_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, Rainbow,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengtsson, Ingvar, egen verkstad, vinglas, 4 st, keramik_10950a_8d942d2167930e3_lg.jpeg
Bengtsson, Ingvar, egen verkstad, vinglas, 4 st, keramik
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Kätie, skulptur, bemålad papp i plexiglaslåda, komposition med pyramider_10949a_8d942d1e0a77a7c_lg.jpeg
Nilsson, Kätie, skulptur, bemålad papp i plexiglaslåda, komposition med pyramider
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, B&G Blå Mås med guldkant, _10948a_8d942d1ba4ecd29_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, porslin, B&G Blå Mås med guldkant,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, pokalglas, bemålat glas,_10947a_8d942d14d7b3dbc_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, pokalglas, bemålat glas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vette, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft, knipa, _11158a_8d9486c0e37ea2d_lg.jpeg
Vette, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft, knipa,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-tal, klaffbord, teak,_11159a_8d9487221ee117a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, klaffbord, teak,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 4 st, ljus björk, biedermeierstil, _11160a_8d948722bf4e52e_lg.jpeg
Stolar, 4 st, ljus björk, biedermeierstil,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil, _11161a_8d9487237539799_lg.jpeg
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Mattema, matta, rölakan, "La Paz" brown,_11162a_8d948724b860198_lg.jpeg
Okänd designer för Mattema, matta, rölakan, "La Paz" brown,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,_11163a_8d9486c2330667c_lg.jpeg
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti porslin, Kina, 1900-tal; offerskålar, snusflaskor, lockask mm,_11164a_8d9486c312aa08b_lg.jpeg
Parti porslin, Kina, 1900-tal; offerskålar, snusflaskor, lockask mm,
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
6 delar silver, 1800-tal, total vikt 180 gram, _11165a_8d9486c4bc2acf6_lg.jpeg
6 delar silver, 1800-tal, total vikt 180 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skål, silver, 1800-talets slut, vikt 135 gram,_11166a_8d9486c55e703b1_lg.jpeg
Skål, silver, 1800-talets slut, vikt 135 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti silver, total silvervikt cirka 480 gram,_11167a_8d9487256cad89b_lg.jpeg
Parti silver, total silvervikt cirka 480 gram,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
15 delar silverbestick, "Symfoni", total vikt 250 gram_11168a_8d94872611205ca_lg.jpeg
15 delar silverbestick, "Symfoni", total vikt 250 gram
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silver, total vikt 350 gram,_11169a_8d948726c872ccd_lg.jpeg
Parti silver, total vikt 350 gram,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd italiensk designer, manschettknappar, 1 par, 18 karat vitguld, total vikt 10 gram,_11170a_8d948727968f6c6_lg.jpeg
Okänd italiensk designer, manschettknappar, 1 par, 18 karat vitguld, total vikt 10 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fartygsratt, ek, smide och mässing, 1900-talets början, _11171a_8d948729e274ad2_lg.jpeg
Fartygsratt, ek, smide och mässing, 1900-talets början,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, förgylld och bronserad metall samt bemålad plåt, empire, 1800-talets 1 hälft, _11172a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Uhrdin, Sam, olja, flicka med sjalett,_11173a_lg.jpeg
Uhrdin, Sam, olja, flicka med sjalett,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, herde i landskap,_11174a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, herde i landskap,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",_11175a_lg.jpeg
Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm, _11176a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
d'Asque de Coupet, Amélie, tillskriven, pastell, mansporträtt,_11177a_lg.jpeg
d'Asque de Coupet, Amélie, tillskriven, pastell, mansporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker, _11178a_lg.jpeg
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt, _11179a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cadovius, Poul, hyllsystem, palisander, Royal System, design 1948, _11180a_lg.jpeg
Cadovius, Poul, hyllsystem, palisander, Royal System, design 1948,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Pryn, Harald, olja, blomsterstilleben,. _11181a_lg.jpeg
Pryn, Harald, olja, blomsterstilleben,.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Compard, Emile, olja, komposition, _11182a_lg.jpeg
Compard, Emile, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Brandes, Peter, färglito, komposition, ur "Au hasard, UBU, Gare st. Lazare" 1979,_11183a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Dokumenthållare, svart läder, Dunhill, _11184a_lg.jpeg
Dokumenthållare, svart läder, Dunhill,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Dokumentmapp, monogramcanvas med invändig läderfodring, Louis Vuitton "Monogram Poche Documents", _11185a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Alberius, Olle för Orrefors, skulptur/brevpress, delvis förgyllt glas,_11186a_lg.jpeg
Alberius, Olle för Orrefors, skulptur/brevpress, delvis förgyllt glas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK