Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt, _11427a_lg.jpeg
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old persisk,_11428a_lg.jpeg
Matta, old persisk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrock, bomull och polyester, Burberry,_11429a_lg.jpeg
Herrock, bomull och polyester, Burberry,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skrin, koppar- och mässingklätt trä med färgade glasstenar, Tibet, 1900-talets mitt, _11430a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,_11431a_lg.jpeg
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, papyrus med elfenbenskrycka, viktoriansk, 1800-talets 2 hälft, _11432a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),_11433a_lg.jpeg
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, glasyrprov, 8 st, delvis glaserat stengods,_11434a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, glasyrprov, 9 st, delvis glaserat stengods, _11435a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Vallien, Bertil för Boda Åfors, miniatyrvas, glas,_11436a_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Boda Åfors, miniatyrvas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal, _11437a_lg.jpeg
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, rikt skuret trä, Kina, 1900-talets 2 hälft, _11438a_8d94b94aa13dde5_lg.jpeg
Soffbord, rikt skuret trä, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hurtsar/nattygsbord, 1 par, alm med mässingsbeslag, _11439a_8d94b94b9a9fc15_lg.jpeg
Hurtsar/nattygsbord, 1 par, alm med mässingsbeslag,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ilsted, Peter, etsning, "Stampen", opus 36,_11440a_8d94b94c78acd0b_lg.jpeg
Ilsted, Peter, etsning, "Stampen", opus 36,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt, _11441a_8d94b9d2395c0ec_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hurtsskrivbord, mahogny med delvis läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft, _11442a_8d94b9d4fed2d66_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matsals/konferensmöbel, 16 delar, alm, Kina, 1900-talets slut, bord med 5 iläggsskivor, 11 stolar och 4 armstolar,_11443a_8d94b9d629d7c22_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, matgrupp, 7 delar, ek, matbord med 2 iläggsskivor samt 6 stolar,_11444a_8d94b9d850ee7d1_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft, _11445a_8d94b9d95d9ea57_lg.jpeg
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Resell, Sigurd för  Vatne Lenestolfabrikk, bord, bonat trä med tonad glasskiva, "Falcon",_11446a_8d94b9da8c6d79c_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fintland, Ilona, olja, komposition i blått, _11447a_8d94ba192ed9b52_lg.jpeg
Fintland, Ilona, olja, komposition i blått,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takkrona, delvis förgylld metall med prismor, 1900-talets 1 hälft,_11448a_8d94ba1a1e01678_lg.jpeg
Takkrona, delvis förgylld metall med prismor, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,_11449a_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okkolin, Aimo för Rihimäen Laasi OY, vas, glas, "Nimipäivä" (Namnsdag),_11450a_lg.jpeg
Okkolin, Aimo för Rihimäen Laasi OY, vas, glas, "Nimipäivä" (Namnsdag),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Franck, Kaj för Nuutajärvi/Notsjö, vas, glas, "Usva", modellnummer KF106, _11451a_lg.jpeg
Franck, Kaj för Nuutajärvi/Notsjö, vas, glas, "Usva", modellnummer KF106,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Matta, old Persisk, _11452a_lg.jpeg
Matta, old Persisk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, Karl Arnold, Nürnberg 1950-60-tal, dekor av bi, _11453a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _11454a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, _11455a_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brännvinskaraff, klarglas, så kallt "Fyllesvin", _11456a_lg.jpeg
Brännvinskaraff, klarglas, så kallt "Fyllesvin",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål glas, "Chicko", design 1996,_11457a_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål glas, "Chicko", design 1996,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, skål, gultonad glasmassa, _11458a_lg.jpeg
Cyrén, Gunnar för Orrefors, skål, gultonad glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål, _11459a_lg.jpeg
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor, _11460a_lg.jpeg
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Data/axelremsväska, canvas med läderdetaljer, Baron,_11461a_lg.jpeg
Data/axelremsväska, canvas med läderdetaljer, Baron,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _11463a_8d94c246b70189c_lg.jpeg
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal, _11464a_8d94c24a6ae10af_lg.jpeg
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft, _11465a_8d94c25161a66dc_lg.jpeg
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Astronomiskt teleskop i låda, COCO, _11466a_8d94c265a0db343_lg.jpeg
Astronomiskt teleskop i låda, COCO,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe, _11467a_8d94c27b386869f_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal, _11468a_8d94c288926d253_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),_11469a_8d94c29c13f9804_lg.jpeg
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Spelmaskin, Jennings Sun Chief, 25 cent,_11470a_8d94c2e98434516_lg.jpeg
Spelmaskin, Jennings Sun Chief, 25 cent,
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 500 - 9 000 SEK
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat, _11471a_lg.jpeg
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wärff, Göran för Kosta, skål, glas, _11472a_lg.jpeg
Wärff, Göran för Kosta, skål, glas,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thorvaldsen, Bertel för Royal Copenhagen, efter honom, plaketter, 4 st, bisquitporslin,_11473a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomberg, Kjell för Gullaskruf, karaff, grön glasmassa med original mässig/krom stopper, _11474a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongsstolar, 1 par, svartlackerat trä, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_11475a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK