Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början, _11379a_8d94b5ad479d4ec_lg.jpeg
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, horn, antagligen oryx, _11380a_8d94b5ae5ca4d78_lg.jpeg
Käpp, horn, antagligen oryx,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft, _11381a_8d94b68575964a7_lg.jpeg
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, hardwood med nysilvermontage,_11382a_8d94b6867d8ee9b_lg.jpeg
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Besticksuppsättning, nysilver, svensk spetsig, _11383a_lg.jpeg
Besticksuppsättning, nysilver, svensk spetsig,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Greenwood, Ernest, efter honom, litografier, 1 par, handkolorerade,_11384a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krus, saltglaserat stengods, Tyskland, 1700-tal, _11385a_lg.jpeg
Krus, saltglaserat stengods, Tyskland, 1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Ystad Metall, kandelabrar för 2 ljus, 1 par, 1920-30-tal, _11386a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 1 par, tunnväggigt, violett glas, _11387a_lg.jpeg
Vaser, 1 par, tunnväggigt, violett glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona, svartlackerad metall med prismor, så kallad burkrona, 1900-talets 2 hälft _11388a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, skuren valnöt med stoppad klädsel, nyrokoko, 1800-talets slut,_11389a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skåp, lackerat trä, 1900-talets början, _11390a_lg.jpeg
Skåp, lackerat trä, 1900-talets början,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV, _11391a_lg.jpeg
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt, _11392a_lg.jpeg
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, lackerat trä, 1900-talets 2 hälft, målad blomdekor, _11393a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft, _11394a_lg.jpeg
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffa, ljus björk med svärtade kolonetter, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,_11395a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter, _11396a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan, _11397a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Pakistan,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sverrisdottir, Pia Rakel, skålfat, svart glasmassa, etsad dekor av kaskelot,_11398a_lg.jpeg
Sverrisdottir, Pia Rakel, skålfat, svart glasmassa, etsad dekor av kaskelot,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 6 st, skuren valnöt, George III-stil, England, 1800-tal, _11399a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo", _11400a_lg.jpeg
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal, _11401a_8d94b687bc4cc51_lg.jpeg
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Toradar, smide med trästock, Indien, 18-1900-tal, luntlåsmekanism, _11402a_8d94b689e1946f8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Bok, de Chwalkowo Chwałkowski, Nicolaus med flera, "Regni Poloniae Ius Publicum",_11403a_8d94b68b4536682_lg.jpeg
Bok, de Chwalkowo Chwałkowski, Nicolaus med flera, "Regni Poloniae Ius Publicum",
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, skåp, teak, dubbla dörrar, _11404a_8d94b6fa4b5c14d_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, skåp, teak, dubbla dörrar,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Malmsten, Carl för OH Sjögren Tranås, soffa, ek med lösa, ylleklädda dynor, "Visingsö", _11405a_8d94b6fb6b8b4b9_lg.jpeg
Malmsten, Carl för OH Sjögren Tranås, soffa, ek med lösa, ylleklädda dynor, "Visingsö",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bok, Calvin, Jean, "Institutio Christianae Religionis",_11406a_8d94b6fd3956a2f_lg.jpeg
Bok, Calvin, Jean, "Institutio Christianae Religionis",
Slutpris6 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bok, Justinianus, Flavius Petrus Sabbatius, "Codicis Iustiniani" tom II, sammanbunden med "Autentica sev Novella Constitutiones" samt "Tractatus AD IUS VARII",_11407a_8d94b703b3b7206_lg.jpeg
Bok, Justinianus, Flavius Petrus Sabbatius, "Codicis Iustiniani" tom II, sammanbunden med "Autentica sev Novella Constitutiones" samt "Tractatus AD IUS VARII",
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bok, Soave Polano, Pietro, "Historia del Concilio Tridentino", _11408a_8d94b73889facf2_lg.jpeg
Bok, Soave Polano, Pietro, "Historia del Concilio Tridentino",
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bok, Price, John, "Commentarii in varios Novis Testamenti Libros",_11409a_8d94b73b7115925_lg.jpeg
Bok, Price, John, "Commentarii in varios Novis Testamenti Libros",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bok, Torniello, Augustino, "Annales Sacri et Profani ab Orbe Condito..." tom I-II,_11410a_8d94b73ddb2e893_lg.jpeg
Bok, Torniello, Augustino, "Annales Sacri et Profani ab Orbe Condito..." tom I-II,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bok, Suidas et alt, "Souida. To men paron biblion Souida",_11411a_8d94b74126486b2_lg.jpeg
Bok, Suidas et alt, "Souida. To men paron biblion Souida",
Slutpris6 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Armstolar, 1 par, skuren, bonad och delvis bronserad bok, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt, _11417a_8d94b8f710142f7_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren, bonad och delvis bronserad bok, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer i William Morris art, skänk, skuren ek, sekelskiftet 1900, dekor av blommor mm samt datering Anno 1900,_11418a_8d94b8f880f8d0b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kamasa, Tadeusz, olja, flickporträtt, _11419a_8d94b9485ffca35_lg.jpeg
Kamasa, Tadeusz, olja, flickporträtt,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Johansson, Börje för Johansson Design, stolar, 4 st, brunt konstläder på metallfot, "Viggen"_11412a_8d94b8f02f081e7_lg.jpeg
Johansson, Börje för Johansson Design, stolar, 4 st, brunt konstläder på metallfot, "Viggen"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stegpall, krom med röda melaminplattor, översta steget klätt med heltäckningsmatta_11413a_8d94b8f164a7cd9_lg.jpeg
Stegpall, krom med röda melaminplattor, översta steget klätt med heltäckningsmatta
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, _11414a_8d94b8f2a651fc7_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, Weterstrand, Töreboda_11415a_8d94b8f3b0fc4f3_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, Weterstrand, Töreboda
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt, _11416a_8d94b8f47f4da05_lg.jpeg
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja, _11420a_8d94b949868b5d6_lg.jpeg
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,_11421a_lg.jpeg
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Percy, Arthur för Gefle, ytterfoder, 1 par, flintgods, dekor av påfåglar mm, _11422a_lg.jpeg
Percy, Arthur för Gefle, ytterfoder, 1 par, flintgods, dekor av påfåglar mm,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,_11423a_lg.jpeg
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal, _11424a_lg.jpeg
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Höglund, Erik för Boda, karaff, bruntonad glasmassa, _11425a_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda, karaff, bruntonad glasmassa,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä, _11426a_lg.jpeg
Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK