Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, figurin, delvis glaserat stengods, "Anna", _11059a_lg.jpeg
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, figurin, delvis glaserat stengods, "Anna",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, figurin, glaserat stengods, "KPA-hunden",_11060a_lg.jpeg
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, figurin, glaserat stengods, "KPA-hunden",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för K-studion, Gustavsberg, figurin, glaserat stengods, "Tekla", _11061a_lg.jpeg
Larson, Lisa för K-studion, Gustavsberg, figurin, glaserat stengods, "Tekla",
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods,_11062a_lg.jpeg
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Altermann, Horst, olja, parforcejakt,_11063a_lg.jpeg
Altermann, Horst, olja, parforcejakt,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Gallhof, Wilhelm, efter honom, gicléetryck (?), "Die Korallenkette",_11064a_8d947a12dccd0cb_lg.jpeg
Gallhof, Wilhelm, efter honom, gicléetryck (?), "Die Korallenkette",
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, mansporträtt vid Luxor, signerad PEG, Kairo och daterad 1957, _11065b_8d947a14729126c_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, mansporträtt vid Luxor, signerad PEG, Kairo och daterad 1957,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, porträtt av elegant dam, _11066a_8d947a164713dfb_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, porträtt av elegant dam,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Poole, Paul Falconer, olja, mor och barn, _11067a_8d947a17c80b5cc_lg.jpeg
Poole, Paul Falconer, olja, mor och barn,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hueck, Georges von, akvarell, parklandskap,_11068a_8d947a18dbb06bb_lg.jpeg
Hueck, Georges von, akvarell, parklandskap,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk konstnär, gouache, vy över Tisvilde,_11069a_8d947a19e65a8e0_lg.jpeg
Okänd dansk konstnär, gouache, vy över Tisvilde,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Liljefors, Lindorm, olja, landskap med flygande gäss,_11070a_8d947a1ac445ac4_lg.jpeg
Liljefors, Lindorm, olja, landskap med flygande gäss,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Rygaard, Thorvald, olja, landskap,_11071a_8d947a2a249f74d_lg.jpeg
Rygaard, Thorvald, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica, färglito, komposition,_11072a_8d947a2967cfa1c_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica, färglito, komposition,
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ravn, Johannes, olja, älgtjur i landskap,_11073a_8d947a286354fd3_lg.jpeg
Ravn, Johannes, olja, älgtjur i landskap,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, skål, glaserat stengods, _11074a_lg.jpeg
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, skål, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, skulptur, glaserat stengods, Afghan,_11075a_lg.jpeg
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, skulptur, glaserat stengods, Afghan,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, skulptur, glaserat stengods, Tax,_11076a_lg.jpeg
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, skulptur, glaserat stengods, Tax,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, skulptur, glaserat stengods, Schäfer,_11077a_lg.jpeg
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, skulptur, glaserat stengods, Schäfer,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Larson, Lisa för Rörstrand, figurin, delvis glaserat stengods, "Nyfiken",_11078a_lg.jpeg
Larson, Lisa för Rörstrand, figurin, delvis glaserat stengods, "Nyfiken",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Larson, Lisa för Rörstrand, figurin, delvis glaserat stengods, "Eva-Lina", _11079a_lg.jpeg
Larson, Lisa för Rörstrand, figurin, delvis glaserat stengods, "Eva-Lina",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Rörstrand, figurin, delvis glaserat stengods, "Lina", _11080a_lg.jpeg
Larson, Lisa för Rörstrand, figurin, delvis glaserat stengods, "Lina",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för K-studion, Gustavsberg, ägghöna, glaserat stengods, _11081a_lg.jpeg
Larson, Lisa för K-studion, Gustavsberg, ägghöna, glaserat stengods,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, väggplatta, glaserat stengods, "Solros", _11082a_8d947a06ed8253d_lg.jpeg
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, väggplatta, glaserat stengods, "Solros",
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, vägggplatta, "Vikingabåt", 1960-tal,_11083a_8d947a0646ac7a5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Okänd (norsk?) konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, landskap, _11084a_8d947a04d767189_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Örnberg, Lennart, olja, stilleben,_11085a_8d947a041748d0a_lg.jpeg
Örnberg, Lennart, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jergill, Thoralf, olja, hamnscen,_11086a_8d947a03729359a_lg.jpeg
Jergill, Thoralf, olja, hamnscen,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Theskedar, 6 st sterlingsilver, England, 1800-talets 2 hälft, total vikt 110 gram,_10969a_8d942e54c69a99f_lg.jpeg
Theskedar, 6 st sterlingsilver, England, 1800-talets 2 hälft, total vikt 110 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Theskedar, 6 st, sterligsilver, England 1800-talets slut, total vikt 120 gram, _10968a_8d942e516fb8ac3_lg.jpeg
Theskedar, 6 st, sterligsilver, England 1800-talets slut, total vikt 120 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bärsked, silver, dobbeltriflet (gammaldansk) modell, 1800-talets 2 hälft, _10964a_8d942de45afae96_lg.jpeg
Bärsked, silver, dobbeltriflet (gammaldansk) modell, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Major, Thomas efter Brouwer, Adriaen, etsning, "Food for the Soul" 1747,_10962a_8d942e49ca96b15_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Van Leyden, Lucas, (efter honom?), kopparstick, "Kristus inför Pilatus",_10961a_8d942ddec048bf6_lg.jpeg
Van Leyden, Lucas, (efter honom?), kopparstick, "Kristus inför Pilatus",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
De Passe, Crispin efter Goltzius, Hendrick, kopparstick 1 par, Pyramus och Thisbe respektive Atalanta och Meleager,_10960a_8d942ddc6f65fba_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Callot, Jacques, efter honom, (spegelvänd) kopia efter "La Grande Chasse" från 1619-20, _10959a_8d942ddb2108d76_lg.jpeg
Callot, Jacques, efter honom, (spegelvänd) kopia efter "La Grande Chasse" från 1619-20,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffa, 3-sits, Howardmodell, vinröd klädsel, framben med hjultrissor, enligt uppgift inköpt på NK,_11087a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ernst, Max, akvatint och etsning, "Par dessus les Moulins" 1974, _11088a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, blandteknik, Flamencodansare, _11089a_lg.jpeg
Olson, Axel, blandteknik, Flamencodansare,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Björnberg, Evald, olja, stilleben, _11090a_lg.jpeg
Björnberg, Evald, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,_11091a_lg.jpeg
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, golvlampa, mässing, 2 ljusarmar, numrerad 4420, _11092a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nordberg, Olle, fiskare i eka,_11093a_lg.jpeg
Nordberg, Olle, fiskare i eka,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Erik, litografi, "Kyrkan vår Moder", färgvariant, _11094a_lg.jpeg
Olson, Erik, litografi, "Kyrkan vår Moder", färgvariant,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _11095a_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Rosén, Einar, tusch, aktstudie, _11096a_lg.jpeg
Rosén, Einar, tusch, aktstudie,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brozén, Olle för SEA Glasbruk, vaser, 1 par, glas, "Twin Models", _11097a_lg.jpeg
Brozén, Olle för SEA Glasbruk, vaser, 1 par, glas, "Twin Models",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Senneh (?),_11098a_lg.jpeg
Matta, semiantik Senneh (?),
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt", _11099a_8d94854f784f629_lg.jpeg
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK