Hennix, Margareta för Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, _11187a_lg.jpeg
Hennix, Margareta för Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal,_11188a_8d94872a731c59d_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kontorsljusstake till 2 ljus, mässing, 1800-talets mitt, _11189a_8d94872b14c542e_lg.jpeg
Kontorsljusstake till 2 ljus, mässing, 1800-talets mitt,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, vas, delvis lysterglaserat stengods, _11190a_8d94872bcb1d86a_lg.jpeg
Okänd designer, vas, delvis lysterglaserat stengods,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal, _11191a_8d94872c87ba3ff_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bojan, porslin, Kina, Qing, 1800-tal, _11192a_8d94872d42d8860_lg.jpeg
Bojan, porslin, Kina, Qing, 1800-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bojan, porslin, Kina, Qing, 1800-tal, _11193a_8d94872dcea31c4_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kongslev, Hans för Tinos, skulptur, patinerat tenn, sittande akt,_11194a_8d94872ea000297_lg.jpeg
Kongslev, Hans för Tinos, skulptur, patinerat tenn, sittande akt,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Möbel/skåpsbeslag, 4 st, mässing, Danmark, Louis XVI,_11195a_8d94872f78d4c7d_lg.jpeg
Möbel/skåpsbeslag, 4 st, mässing, Danmark, Louis XVI,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,_11196a_lg.jpeg
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ambe (Johansson), Gustaf, olja, "Från Malagakusten",_11197a_8d948f4a2eda7f1_lg.jpeg
Ambe (Johansson), Gustaf, olja, "Från Malagakusten",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hougaard, Henning, olja, räv i vinterlandskap,_11198a_8d948f4fb3d7beb_lg.jpeg
Hougaard, Henning, olja, räv i vinterlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Berglund, Frihiof, olja, motiv från Hadrianus villa utanför Rom, _11199a_8d948f5882cb42d_lg.jpeg
Berglund, Frihiof, olja, motiv från Hadrianus villa utanför Rom,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Cygan, Zbigniew Zolkiewski, olja, slädkapplöpning, _11200a_8d948f63f97411a_lg.jpeg
Cygan, Zbigniew Zolkiewski, olja, slädkapplöpning,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Nilson, Severin, olja, skogsparti, _11201a_8d948f68d549426_lg.jpeg
Nilson, Severin, olja, skogsparti,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Geert, Edith, olja, blomsterstilleben,_11202a_8d948f762c2e065_lg.jpeg
Geert, Edith, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Geert, Edith, olja, blomsterstilleben,_11203a_8d948f7b115b00f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Behm, Wilhelm, olja, "Vintermotiv från Rönning",_11204a_8d948f820b79577_lg.jpeg
Behm, Wilhelm, olja, "Vintermotiv från Rönning",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bergman, Gunnar, olja, vinterlandskap, _11205a_8d948f8d4caf651_lg.jpeg
Bergman, Gunnar, olja, vinterlandskap,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Karl, olja, motiv från Blekinge skärgård, _11206a_8d948f937e11e3a_lg.jpeg
Bergman, Karl, olja, motiv från Blekinge skärgård,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, skål, grönglaserat stengods med silverdekor, "Argenta",_11207a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Jakt/signalhorn, kohorn med mässingsbeslag, Danmark, 1900-talets mitt, _11208a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, 2 st, tenn, Frankrike 17-1800-tal, profilerad brätte med dubbla förstärkningsräfflor, _11209a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Laine, Jorma för Turun Hopea Åbo (Turku), hängsmycke med kedja, silver, _11210a_lg.jpeg
Laine, Jorma för Turun Hopea Åbo (Turku), hängsmycke med kedja, silver,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Villon, Jacques, efter honom, färglito, "Composition aux ballons", _11211a_lg.jpeg
Villon, Jacques, efter honom, färglito, "Composition aux ballons",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Östervig, Kurt för Jason, soffbord, teak,_11212a_lg.jpeg
Östervig, Kurt för Jason, soffbord, teak,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Morales-Schildt, Mona för Kosta, vas, glas_11213a_lg.jpeg
Morales-Schildt, Mona för Kosta, vas, glas
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, sparbössa, delvis bemålat stengods, 'Sträng',_11214a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat stengods, Spectra, _11215a_lg.jpeg
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat stengods, Spectra,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Sven, olja, motiv med båtar_11216a_lg.jpeg
Johansson, Sven, olja, motiv med båtar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med invändig belysning, 1900-talets 2 hälft, _11217a_lg.jpeg
Jordglob med invändig belysning, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot, _11218a_lg.jpeg
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Anita för JIE, syltburk, flintgods med teaklock, Söta Susies Syltbod, _11219a_lg.jpeg
Nylund, Anita för JIE, syltburk, flintgods med teaklock, Söta Susies Syltbod,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tallrik, djup, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), _11220a_lg.jpeg
Tallrik, djup, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggplåtar/prydnadsfat, 1 par, driven koppar, sekelskiftet 1900, _11221a_lg.jpeg
Väggplåtar/prydnadsfat, 1 par, driven koppar, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Linderholm, Lena A, färglito, _11222a_lg.jpeg
Linderholm, Lena A, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Nilsson, Vera, pastell, taktäckning, _11223a_8d94901fa14c83e_lg.jpeg
Nilsson, Vera, pastell, taktäckning,
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Ekwall, (Emma?), olja, blomsterstilleben, _11224a_8d9490310930aa2_lg.jpeg
Ekwall, (Emma?), olja, blomsterstilleben,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Törner, Inge, olja, flygande knölsvanar, _11225a_8d949036beebbfe_lg.jpeg
Törner, Inge, olja, flygande knölsvanar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Berndtsson, Rolf, gouache, flygande knipor, _11226a_8d94903fb2b1120_lg.jpeg
Berndtsson, Rolf, gouache, flygande knipor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, hus i landskap, _11227a_8d94904ec3e78a9_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, hus i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Timén, Frans, olja, herrgårdsbyggnad, _11228a_8d94905c2e7c5b0_lg.jpeg
Timén, Frans, olja, herrgårdsbyggnad,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, musikaliskt stilleben, _11229a_8d949073b5b5786_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, musikaliskt stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Arninge, Gudrun, olja, "Från Luxenbourgträdgården (!) Paris", _11230a_8d94908c45d12dd_lg.jpeg
Arninge, Gudrun, olja, "Från Luxenbourgträdgården (!) Paris",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bergman, Oskar, färglito, skärgårdslandskap, _11231a_8d949082e055576_lg.jpeg
Bergman, Oskar, färglito, skärgårdslandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Elfvén, Eric, olja, stilleben, _11232a_8d94908a51a65e8_lg.jpeg
Elfvén, Eric, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Salongsmöbel, 9 delar, mahogny med (defekt) sidenklädsel, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,_11233a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Luktdosa, 18 k rödguld, 1800-talets 1 hälft, slät, urboettformad, invändigt med genombrutet galler med dekor av stjärna, innehåller originalsvamp, _11234a_lg.jpeg
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK