Riddersporre, Johan Lorents Nielsson, gouache, fjordparti - motiv från Drammen, _11100a_8d948550ba5bae1_lg.jpeg
Riddersporre, Johan Lorents Nielsson, gouache, fjordparti - motiv från Drammen,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skagh, Henrik, olja, lada, _11101b_8d9485579068fcf_lg.jpeg
Skagh, Henrik, olja, lada,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Odelmark, Frans Wilhelm, akvarell, arabisk palatsinteriör,_11102a_8d9485592c1be14_lg.jpeg
Odelmark, Frans Wilhelm, akvarell, arabisk palatsinteriör,
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Calandrino, Zanelli, olja, havsparti, _11103a_8d94855a59ec223_lg.jpeg
Calandrino, Zanelli, olja, havsparti,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Johnzon, Sven, olja, gård i vinterlandskap, _11104a_8d94855b5edfc25_lg.jpeg
Johnzon, Sven, olja, gård i vinterlandskap,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kragh-Jacobsen, Bamse, färgserigrafi, konkret komposition,_11105a_8d94855c69b9aa6_lg.jpeg
Kragh-Jacobsen, Bamse, färgserigrafi, konkret komposition,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ollers, Edvin, olja, motiv från Altea, Spanien, _11106a_8d94855d6450706_lg.jpeg
Ollers, Edvin, olja, motiv från Altea, Spanien,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hansson, Tage, olja, bohusländskt fiskeläge,_11107a_8d94855ea419ada_lg.jpeg
Hansson, Tage, olja, bohusländskt fiskeläge,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olzon, Nils, olja, vinterlandskap,_11108a_8d94855fa3ee09d_lg.jpeg
Olzon, Nils, olja, vinterlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Broberg, Iwan, olja, landskap, _11109a_8d94856091c82f9_lg.jpeg
Broberg, Iwan, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hamborn, Axel, olja, Parismotiv,_11110a_8d948561ebd583f_lg.jpeg
Hamborn, Axel, olja, Parismotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skoglund, Jean, olja, vinterlandskap med rimfrost,_11111a_8d9486b5a5150da_lg.jpeg
Skoglund, Jean, olja, vinterlandskap med rimfrost,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC), Vetlanda, armstolar, 1 par,_11112a_lg.jpeg
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC), Vetlanda, armstolar, 1 par,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tikhomirova, Viktoria, gouache, caféscen, _11113a_lg.jpeg
Tikhomirova, Viktoria, gouache, caféscen,
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Huss Wallin, Mona, färglito, "Fredens hus", _11114a_lg.jpeg
Huss Wallin, Mona, färglito, "Fredens hus",
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd amerikansk designer, askfat, patinerad metall och brunt glas, dekor av dam i baddräkt, _11115a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, ljusstakar, 1 par, glas, _11116a_lg.jpeg
Ehrner, Anna för Kosta Boda, ljusstakar, 1 par, glas,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, karaff samt 6 glas, "City",_11117a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, karaff samt 6 glas, "City",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur/brevpress, glas och koppar, Nacar, 1900-talets mitt, _11118a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Bordsur/brevpress, glas och mässing, Doxa, 1900-talets mitt, _11119a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 1700-talets 1 hälft,_11120a_lg.jpeg
Ljusstake, mässing, barock, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, matbord med klaffar, alm och bok,_11121a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå. palisander med intarisadekor och bronsbelsag, skiva i breccia, _11122a_lg.jpeg
Byrå. palisander med intarisadekor och bronsbelsag, skiva i breccia,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier, _11123a_lg.jpeg
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _11124a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund, _11125a_lg.jpeg
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936, _11126a_lg.jpeg
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _11127a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap, _11128a_lg.jpeg
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, Kelim, _11129a_lg.jpeg
Matta, Kelim,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaminur med slag, förgylld metall och svart marmor, Frankrike, 1800-talets 2 hälft,_11130a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,_11131a_lg.jpeg
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegel, förgyllt trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft, _11132a_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets början, blå underglasyrdekor av fågel i törnbuske, _11133a_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Norrman, Lars, efter honom, delvis bemålat multitryck, "Josefine",_10957a_8d942dd57e016db_lg.jpeg
Norrman, Lars, efter honom, delvis bemålat multitryck, "Josefine",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Haupt, Matti, blandteknik, stående akt, _10954a_8d942d2d698b129_lg.jpeg
Haupt, Matti, blandteknik, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, olja, stilleben, _11134a_8d9485c975f0ba7_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, stilleben,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hermelin, Olof, olja, hus i landskap,_11135a_8d9485ca25e9188_lg.jpeg
Hermelin, Olof, olja, hus i landskap,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hougaard, Henning, olja, orrar i landskap,_11136a_8d9485cb228c353_lg.jpeg
Hougaard, Henning, olja, orrar i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mason, Mats, olja, "Tulpaner",_11137a_8d9485cbcd049f4_lg.jpeg
Mason, Mats, olja, "Tulpaner",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rosenthal, Fritz, olja, flickor i folkdräkt, _11138a_8d9485ccb49733c_lg.jpeg
Rosenthal, Fritz, olja, flickor i folkdräkt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Percy, Arthur, olja, Vickleby Allvar, Öland,_11139a_8d9485cd66e41a6_lg.jpeg
Percy, Arthur, olja, Vickleby Allvar, Öland,
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Andersson, Johan Ossian, olja, kustparti med fiskebåt,_11140a_8d9485ce1b96c00_lg.jpeg
Andersson, Johan Ossian, olja, kustparti med fiskebåt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Poser, Martin Werner, olja, motiv från Orust,_11141a_8d9485cf8a244e9_lg.jpeg
Poser, Martin Werner, olja, motiv från Orust,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, kustparti, _11142a_8d9485d6edd882f_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, kustparti,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sandels, Gösta, pastell, kustparti,_11143a_8d9485d7a081b72_lg.jpeg
Sandels, Gösta, pastell, kustparti,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hedberg, Bengt, tusch, Bergparti, Hästede,_11144c_8d9486b8fc6b988_lg.jpeg
Hedberg, Bengt, tusch, Bergparti, Hästede,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hedberg, Bengt, tusch, bergtall, Hästede, _11145a_8d9486baa92198d_lg.jpeg
Hedberg, Bengt, tusch, bergtall, Hästede,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK