Matta, old/semiantik Kashgai,_11763a_8d94dbf09fe879b_lg.jpeg
817
Matta, old/semiantik Kashgai,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hallampa, mässing med frostade glasskivor, _11764a_8d94dbf14bb39aa_lg.jpeg
818
Hallampa, mässing med frostade glasskivor,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hallampa, mässing med frostade glasskivor, _11765a_8d94dbf21be047d_lg.jpeg
819
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets 2 hälft,_11766a_8d94dbf2e4233ab_lg.jpeg
820
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, paraplyställ, svartlackerat smide och mässing,_11767b_8d94dbfa3e89aa1_lg.jpeg
821
Ander, Gunnar för Ystad Metall, paraplyställ, svartlackerat smide och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Okänd designer för Uppsala Ekeby, ytterfoder, glaserat lergods, _11768a_8d94dc49d7e21ee_lg.jpeg
822
Okänd designer för Uppsala Ekeby, ytterfoder, glaserat lergods,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft,_11769a_8d94dbfbb29d168_lg.jpeg
823
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940, _11770a_8d94dbfd88b84be_lg.jpeg
824
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, taklampa, mässing med droppformade, bärnstensfärgade glashängen, _11771a_8d94dbfe930ccb9_lg.jpeg
825
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armbandsur, 12 st, stål, Lagonda, Svalan, Junghans, Seiko mm_11772a_8d94dbfcd85c159_lg.jpeg
826
Armbandsur, 12 st, stål, Lagonda, Svalan, Junghans, Seiko mm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Wickström, Åke, olja, bröllop,_11773a_lg.jpeg
827
Wickström, Åke, olja, bröllop,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Filmkameror, 2 st; Bolex Paillard, Beaulieu Reflex samt stillbildskamera Minolta, _11774a_8d94dc0edd9a2bc_lg.jpeg
828
Filmkameror, 2 st; Bolex Paillard, Beaulieu Reflex samt stillbildskamera Minolta,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vinback, bemålat trä, Kjaer & Sommerfeldt, Köpenhamn,_11775a_8d94dc61061679b_lg.jpeg
829
Vinback, bemålat trä, Kjaer & Sommerfeldt, Köpenhamn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal, _11776a_8d94dca4507a776_lg.jpeg
830
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rygaard, Thorvald, olja, landskap, _11777a_8d94dca2479dcb5_lg.jpeg
831
Rygaard, Thorvald, olja, landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor, _11778a_8d94dcb5eee3675_lg.jpeg
832
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, fåtölj, kromat stativ med canvasklädsel, så kallad "Fladdermusfåtölj",_11779b_8d94dcc6574cc6a_lg.jpeg
833
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets slut, stolar, 8 st, ek med heltäckande klädsel i anilinläder,_11780c_8d94dd045236955_lg.jpeg
834
Okänd designer, 1900-talets slut, stolar, 8 st, ek med heltäckande klädsel i anilinläder,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bordslampa, svart glas med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900, _11781a_8d94dd11fc5f612_lg.jpeg
835
Bordslampa, svart glas med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK