Supkoppar, 2 st, silver, 17-1800-tal, _12358a_8d967b826a77b5b_lg.jpeg
Supkoppar, 2 st, silver, 17-1800-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Puderdosor med invändig spegel samt dosa, sterlingsillver, total vikt 190 gram_12359a_8d967b835c61872_lg.jpeg
Puderdosor med invändig spegel samt dosa, sterlingsillver, total vikt 190 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Supsked, delvis förgyllt silver, så kallad kerubsked, vikt 25 gram,_12360a_8d967b8502fea15_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för GAB, askfat, silver med bakelitbotte, reliefdekor av vikingar, _12361a_8d967b863112d9b_lg.jpeg
Okänd designer för GAB, askfat, silver med bakelitbotte, reliefdekor av vikingar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe, _12362a_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal, _12363a_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),_12364a_lg.jpeg
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Thorvaldsen, Bertel för Royal Copenhagen, efter honom, plaketter, 4 st, bisquitporslin,_12365a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongsstolar, 1 par, svartlackerat trä, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_12366a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Still-McKinney, Nanny för Rihimäen Lasi OY,  vas, glas, "Pompadour", design 1967,_12367a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, poster, litograferad, _12368a_lg.jpeg
Lindström, Bengt, poster, litograferad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition, _12369a_lg.jpeg
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Glasservis, 42 delar, slipad dekor, _12370a_8d967bf383540b3_lg.jpeg
Glasservis, 42 delar, slipad dekor,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Markströms, vas, silver, vikt 70 gram_12371a_8d967bf480c252b_lg.jpeg
Okänd designer för Markströms, vas, silver, vikt 70 gram
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Champagneglas, delvis niellerat och förgyllt silver, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, vikt 140 gram,_12372a_8d967bf579313e4_lg.jpeg
Champagneglas, delvis niellerat och förgyllt silver, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, vikt 140 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gafflar, 4 st, silverskaft med förgyllda ståltenar, 18-1900-tal,_12373a_8d967bf777e91b3_lg.jpeg
Gafflar, 4 st, silverskaft med förgyllda ståltenar, 18-1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fruktbestick, 12 + 12 st, nysilver med pärlemorskaft, _12374a_8d967c7a44008dc_lg.jpeg
Fruktbestick, 12 + 12 st, nysilver med pärlemorskaft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti glas, 42 delar, snarlika modeller, slipad dekor_12375a_8d967c7bbaa8742_lg.jpeg
Parti glas, 42 delar, snarlika modeller, slipad dekor
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hansen, Hans, egen verkstad, kakspade, sterlingsilver och rostfritt stål, modell "Susanne", _12376a_8d967c7cef62e65_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Broderi, siden, Kina, Qing, sekelskiftet 1900, _12377a_8d967c7ef979147_lg.jpeg
Broderi, siden, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti silver, total silvervikt cirka 275 gram, _12378a_8d967c80360ccd9_lg.jpeg
Parti silver, total silvervikt cirka 275 gram,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Calder, Alexander, litograferad poster, "Crags and Critters Dance", Galerie Maeght Paris 1975,_12379a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12380a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, antagligen för Barovier & Toso, Murano, skulptur, glas, stående fågel,_12381a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Johansfors, skulptur, gjutet glas,_12382a_lg.jpeg
Okänd designer för Johansfors, skulptur, gjutet glas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, möjligen Murano, 1900-talets mitt, vas, tunnväggigt glas,_12383a_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen Murano, 1900-talets mitt, vas, tunnväggigt glas,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"_12384a_lg.jpeg
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12385a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Damarbetsbord, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,_12386a_8d967c818a30927_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, mahogny med intarsia, empirestil, sekelskiftet 1900, _12387a_8d967c834112c35_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, mahogny med intarsia, empirestil, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900, _12388a_8d967d5acb354c5_lg.jpeg
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut, _12389a_8d967d5bbedb165_lg.jpeg
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut, _12390a_8d967db860d091e_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Vitrinskåp, skuret, bemålat och förgyllt trä, Indonesien, 1900-talets 2 hälft, _12391a_8d967d5d24dce26_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord med klaffar, valnöt med intarsia, _12392a_8d967d5e702a531_lg.jpeg
Soffbord med klaffar, valnöt med intarsia,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, skuren padouk, antagligen Kina, 1900-talets 2 hälft, _12393a_8d967d5f941bd68_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12394a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _12395a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tobaksskrin, kamferträ med tennintarsia, antagligen Pakistan, _12396a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _12397a_lg.jpeg
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern, _12398a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Servex, flask/glasställ, teak med mässingsbeslag, 1960-tal, _12399a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Stolar, 6 st, bonad bok, Danmark, 1910-20-tal, _12400a_8d967d5860bcabf_lg.jpeg
Stolar, 6 st, bonad bok, Danmark, 1910-20-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, lackerat och bronserat trä, empire, 1800-talets 1 hälft, _12401a_8d967d5990f9837_lg.jpeg
Stol, lackerat och bronserat trä, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Christensen, Poul, etsning, motiv ur HC Andersens sagor, _12402a_8d967dbaca56165_lg.jpeg
Christensen, Poul, etsning, motiv ur HC Andersens sagor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, snipa på strand, _12403a_8d967dbc2fe4501_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, snipa på strand,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Merz, Johann Georg, kopparstick, 1700-talets 1 hälft, Kristi lidande,_12404a_8d967dc98d804c4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Van Merlen, Jacques efter Le Pautre, Jean, kopparstick, Bacchi triumf,_12405a_8d967dcb0776c4a_lg.jpeg
Van Merlen, Jacques efter Le Pautre, Jean, kopparstick, Bacchi triumf,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK