Broderi med metallapplikationer, 1900-talets 2 hälft, häst med ryttare, etikett från Art Forum Singapore, _12454a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda Atelier, vas, glas, _12455a_8d967ed5d891482_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda Atelier, vas, glas,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, golvvas/flaska, glas, _12456a_8d967ed7b0594cc_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, golvvas/flaska, glas,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,_12457a_8d967ed9796d5f0_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ytterkrukor, porslin, 2 par + 3 udda, _12458a_8d967edab2fe023_lg.jpeg
Ytterkrukor, porslin, 2 par + 3 udda,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti porslin, 6 delar, Japan och Kina, 1900-tal, _12459a_8d967eddbf5622a_lg.jpeg
Parti porslin, 6 delar, Japan och Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Rösiö, Hilding, olja, Tripolitanio,_12460a_lg.jpeg
Rösiö, Hilding, olja, Tripolitanio,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft, _12461a_lg.jpeg
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sadelväska, så kallad Khorgin, _12462a_lg.jpeg
Sadelväska, så kallad Khorgin,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Hamadan, _12463a_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, modell snarlik Ivar Ålenius Björks "Liljan",_12464a_8d967edc21ca728_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, modell snarlik Ivar Ålenius Björks "Liljan",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK

Matta, semiantik persisk,
_12465a_8d967f28ef2e28d_lg.jpeg
Matta, semiantik persisk,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, "Siamesisk tempeldanserinde", modellnummer, 1125, _12466b_8d967f174fa3063_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Amulett, skuren Jade, sittande buddha, _12467a_8d967f191dfe990_lg.jpeg
Amulett, skuren Jade, sittande buddha,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, delvis förgylld brons, sittande Buddha, _12468a_8d967f1ab2f1da8_lg.jpeg
Skulptur, delvis förgylld brons, sittande Buddha,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Underrede till Tazza, förgylld brons, 1800-talets mitt, _12469a_8d967f1c3f23d01_lg.jpeg
Underrede till Tazza, förgylld brons, 1800-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta, _12470a_8d967f1dac026e6_lg.jpeg
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, old Beludj galleri, _12471a_lg.jpeg
Matta, old Beludj galleri,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Matta, old Keshan,_12472a_lg.jpeg
Matta, old Keshan,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Shiraz, _12473a_lg.jpeg
Matta, old Shiraz,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd tysk (?) konstnär, 1800-talets 1 hälft, teckning, blyerts och tusch, italiensk åsna, _12474a_8d967f21aa6d810_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru, _12475a_8d967f236f913d8_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-tal, skulptur, skuret trä, far och dotter, _12476a_8d967f24a302aae_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Karaff, slipad kristall med silvermontage, _12477a_8d967f270f7bf7c_lg.jpeg
Karaff, slipad kristall med silvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;_12478a_8d967f2893a5265_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sönnerstam, Ulla, egen verkstad, Tjärby, skulptur, glaserat stengods på smidessockel, komposition med kvinna och äpple, _12479a_8d967f538200ca7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lockurna, porslin, Capo-di-Monte, 1900-tal, heltäckande polykrom bemålning, _12480a_8d967fd3ad01689_lg.jpeg
Lockurna, porslin, Capo-di-Monte, 1900-tal, heltäckande polykrom bemålning,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask, _12481a_8d967fd302780c5_lg.jpeg
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Silow, Ingegerd, matta, rölakan, "Ekeby", _12513a_8d9688131615967_lg.jpeg
Silow, Ingegerd, matta, rölakan, "Ekeby",
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Oidentifierad designer, matta, rölakan, _12514a_8d968814d383010_lg.jpeg
Oidentifierad designer, matta, rölakan,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-tal, sideboard, teak på benställning i björk, _12515a_8d96886750345a9_lg.jpeg
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-tal, sideboard, teak på benställning i björk,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-tal, sideboard, teak på benställning i björk,_12516a_8d968869040bb66_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,_12484a_8d9686915026e49_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Fåglavik glasbruk, vägglampett, gultonat glas och mässing, _12482a_8d96868e5fe64ad_lg.jpeg
Okänd designer för Fåglavik glasbruk, vägglampett, gultonat glas och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,_12483a_8d96868fc2954e7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, modern tillverkning,_12485a_8d9686921a1a93c_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, Eden Spegel, Gustafs, 1900-talets 2 hälft,_12486a_8d96869340af4d0_lg.jpeg
Spegel, Eden Spegel, Gustafs, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Resväska, Kaiserbach, _12487a_8d96869476ac480_lg.jpeg
Resväska, Kaiserbach,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Metsola, Aino-Maija för Marimekko, Textil, 'Terttu' _12488a_8d96868d4565322_lg.jpeg
Metsola, Aino-Maija för Marimekko, Textil, 'Terttu'
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för GAB, matvestick 33 delar, nysilver och rostfritt stål, "Operett"._12489a_8d968695a68c6d3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800, _12490a_8d969fcc5b756fe_lg.jpeg
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall, _12491a_8d969fdb27f410c_lg.jpeg
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _12492a_8d969fe1aa0f602_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Furio, Salvador för Lladró, skulptur, bemålat porslin, Bison, _12493a_8d969fe7d30d455_lg.jpeg
Furio, Salvador för Lladró, skulptur, bemålat porslin, Bison,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas, _12494a_8d969fed1639f43_lg.jpeg
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fembo, Christph, karta, kopparstucken och delvis handkolorerad, "Niederlande", Nürnberg 1816,_12495a_8d969ff1903ed2b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Norryd, Mats, gouache, The end of all things - ur Sagan om ringen,_12496a_8d9686f91436222_lg.jpeg
Norryd, Mats, gouache, The end of all things - ur Sagan om ringen,
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh, _12497a_8d96a057173970d_lg.jpeg
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK