Fotpall, skuret och betsat trä, rokokostil, 1900-talets början, _12929a_8d97ab029e6b2fb_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skagh, Henrik, olja, lada, _12930a_lg.jpeg
Skagh, Henrik, olja, lada,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt", _12931a_lg.jpeg
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Haverinen, Anne, blandteknik med collage på trä, Annorlunda spegel, _12932a_lg.jpeg
Haverinen, Anne, blandteknik med collage på trä, Annorlunda spegel,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Geert, Edith, olja, blomsterstilleben,_12933a_lg.jpeg
Geert, Edith, olja, blomsterstilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Berglund, Frihiof, olja, motiv från Hadrianus villa utanför Rom, _12934a_lg.jpeg
Berglund, Frihiof, olja, motiv från Hadrianus villa utanför Rom,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hougaard, Henning, olja, räv i vinterlandskap,_12935a_lg.jpeg
Hougaard, Henning, olja, räv i vinterlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ambe (Johansson), Gustaf, olja, "Från Malagakusten",_12936a_lg.jpeg
Ambe (Johansson), Gustaf, olja, "Från Malagakusten",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Berggren, Jim, färglito, "Envig i eld och sand",_12937a_lg.jpeg
Berggren, Jim, färglito, "Envig i eld och sand",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd rysk konstnär, olja, surrealistisk komposition, _12938a_8d97aafd510273e_lg.jpeg
Okänd rysk konstnär, olja, surrealistisk komposition,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel till 5 ljus, förgylld brons, régencestil, 1800-talets 2 hälft, _12939a_8d97aafe6730657_lg.jpeg
Takampel till 5 ljus, förgylld brons, régencestil, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Glasskylare, koppar, sekelskiftet 1900, _12940a_8d97aafcbcea606_lg.jpeg
Glasskylare, koppar, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin", _12941a_8d97c14a641865e_lg.jpeg
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hou, Axel, olja, dimma över Julsö med Himmelbjergtornet till höger, _12942a_8d97c14b8dfb6ba_lg.jpeg
Hou, Axel, olja, dimma över Julsö med Himmelbjergtornet till höger,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, akvarell, italienskt (?) fiskarpar på strand, _12943a_8d97c14cb9e4a0a_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, italienskt (?) fiskarpar på strand,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Schaldemose, Eyvind, olja, "Ungdom i byn",_12944a_8d97c14da6afa92_lg.jpeg
Schaldemose, Eyvind, olja, "Ungdom i byn",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Deleuran, Otto, olja, stadsbild, _12945a_8d97c14ec6f97f8_lg.jpeg
Deleuran, Otto, olja, stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, chamotterat stengods, "Zenit",_12946a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, chamotterat stengods, "Zenit",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figuriner, 2 st, bemålat flintgods, _12947a_lg.jpeg
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figuriner, 2 st, bemålat flintgods,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampa, krom med blå glaskupa,_12948a_lg.jpeg
Okänd designer, bordslampa, krom med blå glaskupa,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Elfgren, Helena, färgetsning, "Samtal om natten", _12949a_lg.jpeg
Elfgren, Helena, färgetsning, "Samtal om natten",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft, _12950a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Örnberg, Anna för Strömbergshyttan, vas, glas, "Pisa",_12951a_lg.jpeg
Örnberg, Anna för Strömbergshyttan, vas, glas, "Pisa",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, sideboard, avlutad fur, _12952a_8d97c15002377af_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, sideboard, avlutad fur,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets slut, sideboard, körsbärsträ, _12953a_8d97c151101c9b8_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets slut, sideboard, körsbärsträ,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglitografi, komposition med damer, sign o numr 46/260_12842a_8d979bb3507ec09_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, palisander, _12956a_8d97c26e0739cdf_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, palisander,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lättmetallfälgar, 17", 4st,_12974a_lg.jpeg
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Edenfalk, Bengt för Skruf, glasservisdelar, 26 st, "Corona",_12975a_lg.jpeg
Edenfalk, Bengt för Skruf, glasservisdelar, 26 st, "Corona",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC) Vetlanda, fåtölj, teak med svart skinnklädsel,_12976a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
4 delar porslin, Rörstrand, 1950-tal; gryta med lock Marina, skål Picknick, karott Pomona samt kanna Filippa_12977a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Keramia, Tjeckoslovakien, 1920-30-tal, skulptur, glaserad terrakotta, kvinna med kärve, _12978a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Väggur, valnöt, så kallad Amerikaklocka, _12959a_8d97c27379ae6ed_lg.jpeg
Väggur, valnöt, så kallad Amerikaklocka,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, bonad ek, England, George III, 1700-talets slut, _12972a_8d97c388f33cd84_lg.jpeg
Golvur, bonad ek, England, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 600 SEK
Byrå, delvis svärtad mahogny, Nordtyskland, empire, 1820-30-tal, _12971a_8d97c35a5c59cd3_lg.jpeg
Byrå, delvis svärtad mahogny, Nordtyskland, empire, 1820-30-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor_12970a_8d97c357f252092_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kista, skuren och delvis bonad kamfer, _12969a_8d97c353d251938_lg.jpeg
Kista, skuren och delvis bonad kamfer,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, vitlackerad aluminium, _12982a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12983a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lerpiniere, Daniel och Fittler, James efter Paton, Richard, kopparstick och linjeetsning, "The distressed situation of the QUEBEC....", _12984a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1700-talets 2 hälft, "Platea maxima matriti...",_12985a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vitrinskåp, skuret, bemålat och förgyllt trä, Indonesien, 1900-talets 2 hälft, _12986a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ericson, Johan, olja, skogsinteriör med kvistsamlande kvinna, _12991a_8d97c4aecce9f96_lg.jpeg
Ericson, Johan, olja, skogsinteriör med kvistsamlande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Hallbyrå, pyramidmahogny, oscariansk, sekelskiftet 1900, _12968a_8d97c351d22f40c_lg.jpeg
Hallbyrå, pyramidmahogny, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, palisander med intarsia och bronsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft, _12967a_8d97c34f195aab9_lg.jpeg
Byrå, palisander med intarsia och bronsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal, _12979a_8d97c4572f5cbeb_lg.jpeg
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben_12636a_8d976c3bf404d0c_lg.jpeg
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-tal, taklampa, 3 ljuspunkter, lackerad metall och mässing,_12640a_8d97c2706c0f9c6_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK