Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 2 hyllplan,_12649a_8d96bc7c56dbaac_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 2 hyllplan,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Surroundsystem, Denon network reciever DRA-N4, med Argon SUB-840 subwoofer samt 2 st Argon 63 series 100 w högtalare_12836a_8d979b9f1e313b6_lg.jpeg
Surroundsystem, Denon network reciever DRA-N4, med Argon SUB-840 subwoofer samt 2 st Argon 63 series 100 w högtalare
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för P Jeppesens möbelfabrik, Store Heddinge, 1950-60-tal, matbord med 2 klaffar, ek, _12964a_8d97c3354616390_lg.jpeg
Okänd designer för P Jeppesens möbelfabrik, Store Heddinge, 1950-60-tal, matbord med 2 klaffar, ek,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hardaga, Tarik, färglitografi, komposition med byggnader, _12841a_8d979bb273a903d_lg.jpeg
Hardaga, Tarik, färglitografi, komposition med byggnader,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Alvar, Suñol, färglito, komposition, _12843a_8d979bb447c1e3a_lg.jpeg
Alvar, Suñol, färglito, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Borgström, Maria, etsning, "Att se", _12844a_8d979bb54ced167_lg.jpeg
Borgström, Maria, etsning, "Att se",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,_13001a_lg.jpeg
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början, _13002a_lg.jpeg
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft, _13003a_lg.jpeg
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, hardwood med nysilvermontage,_13004a_lg.jpeg
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, bambu med silverbeslag, dekor av runor mm efter original på Jellingestenen,_13006a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, hardwood med beninläggningar, så kallad Laughing Buddha,_13007a_lg.jpeg
Skulptur, hardwood med beninläggningar, så kallad Laughing Buddha,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dekorelement skuret och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft,_13008a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, mahogny med rottingklädsel, regencystil, 1900-talets början, _13005a_8d97c4d3c076b85_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel, _12999a_8d97c4cd0ee13c7_lg.jpeg
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, skuren och bonad bok, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_13000a_8d97c4d035b07dc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuren och bonad bok med rottingklädd rygg, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _13009a_8d97c4d6cd1c141_lg.jpeg
Armstol, skuren och bonad bok med rottingklädd rygg, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets mitt, _12998a_8d97c4ca392a69b_lg.jpeg
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander, _12997a_8d97c4c6e0ce9c4_lg.jpeg
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander, _12996a_8d97c4c4ec12e0e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, hurts/underskåp, palisander, _12990a_8d97c466e7f2b7f_lg.jpeg
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, hurts/underskåp, palisander,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Trädgårdspall, porslin, Kina, modern tillverkning, _12992a_8d97c4bafe1377d_lg.jpeg
Trädgårdspall, porslin, Kina, modern tillverkning,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, golvlampa, brunlackerad metall och krom, _13010a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för markslöjd, Tranås, bordslampa, vitlackerat trä med textilskärm,_13011a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa, aluminium och technopolymer, "Tizio", _13012a_lg.jpeg
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa, aluminium och technopolymer, "Tizio",
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa. aluminium och technopolymer, "Tizio", _13013a_lg.jpeg
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa. aluminium och technopolymer, "Tizio",
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,_13014a_lg.jpeg
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Jansson, Rune, färglito, komposition, _13015a_lg.jpeg
Jansson, Rune, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn", _13016a_lg.jpeg
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut, _12954a_8d97c269b9b1500_lg.jpeg
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Satsbord, 4 st, skuren och bonad ek, _12955a_8d97c26b6b75e91_lg.jpeg
Satsbord, 4 st, skuren och bonad ek,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-sil, 1900-talets 2 hälft, _12957a_8d97c26f45d2a32_lg.jpeg
Byrå, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-sil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bosse, Walter, klädhängare, 1 par, delvis bemålad brons, 1950-60-tal, apor, _13017a_8d97c5617708ac7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bosse, Walter, klädhängare, 1 par, delvis bemålad brons, 1950-60-tal, apor, _13018a_8d97c5628aea5a3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, herrbetjänt, bonad bok, _13019a_8d97c563db1aa2e_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, herrbetjänt, bonad bok,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, soffa, svart skinnklädsel, _12958a_8d97c26844f3e26_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal, _12973a_8d97c38b0e3dfee_lg.jpeg
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd italiensk designer, 1970-80-tal, soffbord, mässing och glas, _13020a_8d97c56cfa9d9ba_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft, _12980a_8d97c456692cc14_lg.jpeg
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag, _13021a_lg.jpeg
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag,
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Matta, Tava New Red,_13022a_lg.jpeg
Matta, Tava New Red,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rosén, Einar, tusch, aktstudie, _13023a_8d97ffb50ae0f68_lg.jpeg
Rosén, Einar, tusch, aktstudie,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Beludj galleri, _13024a_lg.jpeg
Matta, old Beludj galleri,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hörnvitrinskåp, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 2 hälft, _12960a_8d97c27746a5b5c_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer,  1960-tal, soffbord, palisander,_12961a_8d97c279f075e2e_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, soffbord, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Serveringsvagn, mässing med dubbla, intarsiainlagda skivor, _12962a_8d97c32a77b3c19_lg.jpeg
Serveringsvagn, mässing med dubbla, intarsiainlagda skivor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fiol i låda, sekelskiftet 1900, _12963a_8d97c32dc68877b_lg.jpeg
Fiol i låda, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, stol, teak, textilklädd rygg och sits_12965a_8d97c33a0b1c79e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK