Preis, L fter honom, byst, parian, B&G, Bertel Thorvaldsen, _13120a_8d97d15b7e1fd51_lg.jpeg
Preis, L fter honom, byst, parian, B&G, Bertel Thorvaldsen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, violettglaserat stengods, sittande Buddha, _13121a_8d97d15d04b9e21_lg.jpeg
Skulptur, violettglaserat stengods, sittande Buddha,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, Hanuman, _13122a_8d97d15e6300df1_lg.jpeg
Mask, skuret och bemålat trä, Hanuman,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan, _13123a_8d97d1607b81a16_lg.jpeg
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lockurna, porslin, Kina, 1900-talets slut, _13124a_8d97d16357f21cd_lg.jpeg
Lockurna, porslin, Kina, 1900-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brozén, Olle för SEA Glasbruk, vaser, 1 par, glas, "Twin Models", _13125a_lg.jpeg
Brozén, Olle för SEA Glasbruk, vaser, 1 par, glas, "Twin Models",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boèr, Zoltan von, gouache, sittande par, _13126a_lg.jpeg
Boèr, Zoltan von, gouache, sittande par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Grandin, Svän, olja, gatuscen, _13127a_lg.jpeg
Grandin, Svän, olja, gatuscen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II", _13128a_lg.jpeg
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kasiulis, Vytautas, färglito, Kunglig livgardist, _13129a_lg.jpeg
Kasiulis, Vytautas, färglito, Kunglig livgardist,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Lars, olja, klippor Brandts vik, Söndrum_13130a_lg.jpeg
Johansson, Lars, olja, klippor Brandts vik, Söndrum
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Lars, olja, kustlandskap Glassvik, Steninge_13131a_lg.jpeg
Johansson, Lars, olja, kustlandskap Glassvik, Steninge
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, (möjligen Hans Agne Jakobsson), 1960-70-tal, taklampa, fur, _13132a_8d97d1ec672f46e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Väggspegel, skuret och bonat trä, möjligen sjömansarbete, _13133a_8d97d1ed8bf0333_lg.jpeg
Väggspegel, skuret och bonat trä, möjligen sjömansarbete,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, matta, reliefflossa, _13134a_8d97d1eef6d13c1_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, matta, reliefflossa,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets slut, oljemålningar 1 par, porträtt, man respektive kvinna, _13135a_8d97d1efee7cf44_lg.jpeg
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets slut, oljemålningar 1 par, porträtt, man respektive kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skrin, trä med metallbeslag, antagligen Japan, Meiji-Taishô, inredning med lådor, _13136a_8d97d1f22dd7904_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Öronlappsfåtölj, skuren ek, möjligen England, sekelskiftet 1700, _13137a_8d97d22a55f8d9a_lg.jpeg
Öronlappsfåtölj, skuren ek, möjligen England, sekelskiftet 1700,
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Salongsbord med klaffar, antagligen England, George IV, 1800-talets 1 hälft, _13138a_8d97d2296e2ca58_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pottstol (!), mahogny, sekelskiftet 1800, _13139a_8d97d2253f1a21f_lg.jpeg
Pottstol (!), mahogny, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggskåp, fur, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, välvt krön, _13140a_8d97d226fd70b1c_lg.jpeg
Väggskåp, fur, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, välvt krön,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, skuren valnöt, Louis XV, 1700-talets mitt, _13141a_8d97d227fff2bb6_lg.jpeg
Armstol, skuren valnöt, Louis XV, 1700-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hennix, Margareta för Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, _13142a_lg.jpeg
Hennix, Margareta för Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hennix, Margareta för Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, _13143a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, pinnstolar, 4 st, björk med teaksits, _13144a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, pinnstolar, 4 st, björk med teaksits,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för ANF Nybro, golvlampa, guldfärgad aluminium, _13145a_lg.jpeg
Okänd designer för ANF Nybro, golvlampa, guldfärgad aluminium,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nyström, Christer, akvarell med täckvitt, Italiensk fönsterutsikt, _13146a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skärbräda, fur, 1900-talets början, _13147a_8d97d2560a7f1be_lg.jpeg
Skärbräda, fur, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dryckeskärl/rökelsekar(?), metall, möjligen så kallad Kapala, Tibet, 1900-tal, _13150a_8d97d259576fa2c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, antagligen Afrika, _13151a_8d97d25af66d4aa_lg.jpeg
Mask, skuret och bemålat trä, antagligen Afrika,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,_13148a_8d97d256c58d257_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffeservisdelar, Rosenthal Classic Rose Collection, "Maria", _13149a_8d97d257c6f3386_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, Rosenthal Classic Rose Collection, "Maria",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13069a_8d97cfde58a0bce_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets början, _13071a_8d97cfed3389959_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets hälft, _13072a_8d97cfef225984a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13073a_8d97cff56675b60_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Shlegel, Fritz för Lyfa, taklampa, mässing, "P295"_13075a_8d97cff83ab26de_lg.jpeg
Shlegel, Fritz för Lyfa, taklampa, mässing, "P295"
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut, _13077a_8d97cffa21e57e4_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13079a_8d97d0153fa5338_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dahl, Katarina för By Rydéns, golvlampa, koppar, "Spidery", _13152a_8d97d295bcb4818_lg.jpeg
Dahl, Katarina för By Rydéns, golvlampa, koppar, "Spidery",
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 4 st, svartlackerad, präglad läderimiterande sits_13153a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, svartlackerad, präglad läderimiterande sits
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, underrede till fåtölj, teak, 1950-60-tal, _13154a_lg.jpeg
Okänd designer, underrede till fåtölj, teak, 1950-60-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vaser, 4 st, porslin, B&G, _13155a_lg.jpeg
Vaser, 4 st, porslin, B&G,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _13156a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Magnus, Carl, färgserigrafi, komposition, _13157a_lg.jpeg
Magnus, Carl, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, gips, sittande kvinna med hatt, _13158a_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, gips, sittande kvinna med hatt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rullbandspelare, Tandberg, 64X Four Track, _13159a_lg.jpeg
Rullbandspelare, Tandberg, 64X Four Track,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skålfat, 6 st, porslin, Kutani, Meiji, 1800-talets slut, _13160a_8d97d296d25b204_lg.jpeg
Skålfat, 6 st, porslin, Kutani, Meiji, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK