Serveringsvagn, bambu med frostade glasskivor,_13049a_8d97cf6ede21b23_lg.jpeg
Serveringsvagn, bambu med frostade glasskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, bambu med frostad glasskiva_13050a_8d97cf763ad4491_lg.jpeg
Soffbord, bambu med frostad glasskiva
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, bambu med frostad glasskiva,_13051a_8d97cf77c435e87_lg.jpeg
Soffbord, bambu med frostad glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, pojke med dragspel, _13081a_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, pojke med dragspel,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Benter, Lotte för Royal Copenhagen, figurin, porslin,  sittande, virkande Amagerflicka, _13082a_lg.jpeg
Benter, Lotte för Royal Copenhagen, figurin, porslin, sittande, virkande Amagerflicka,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Benter, Lotte för KD, figurin, porslin, flickor i Amagerdräkt, _13083a_lg.jpeg
Benter, Lotte för KD, figurin, porslin, flickor i Amagerdräkt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thomsen, Carl för Royal Copenhagen, figurin, porslin, gåsapiga, _13084a_lg.jpeg
Thomsen, Carl för Royal Copenhagen, figurin, porslin, gåsapiga,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Locher, Axel för B&G, figurin, porslin, herdinna med får, _13085a_lg.jpeg
Locher, Axel för B&G, figurin, porslin, herdinna med får,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, täljande pojke,_13086a_lg.jpeg
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, täljande pojke,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Dörr mot ljuset",_13087a_lg.jpeg
Olson, Axel, färgetsning, "Dörr mot ljuset",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 4 st, valnöt på kromade ställ,_13088a_8d97d0e8400d4bc_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 4 st, valnöt på kromade ställ,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord, bonat trä, delvis 1700-tal, _13089a_8d97d0e93939333_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä, delvis 1700-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, skuret, bemålat och bronserat trä, gustavianska provinsarbeten, _13090a_8d97d1f5470c8ce_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuret, bemålat och bronserat trä, gustavianska provinsarbeten,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstakar, 1 par, trä och smide, så kallade Taserudstakar, _13091a_8d97d0eaf25f36b_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, trä och smide, så kallade Taserudstakar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Samovar, koppar, antagligen Danmark, 1800-talets 2 hälft, _13092a_8d97d0ebe955d94_lg.jpeg
Samovar, koppar, antagligen Danmark, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Figuriner/bokstöd, 3 st, flintgods, Staffordshire, 1800-talets mitt, _13093a_8d97d0ed5628273_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kaffekopp med underfat, delvis förgyllt porslin, Royal Copenhagen, 1800-talets mitt, _13094a_8d97d0ee370bb2a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal, _13095a_lg.jpeg
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Ti Sento, Milano, ring, sterlingsilver med facettslipad månsten (?),_13096a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Plockross-Irminger, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, läsande barn, _13097a_lg.jpeg
Plockross-Irminger, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, läsande barn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lagerbielke, Erika för Orrefors, vas, kristall, _13098a_lg.jpeg
Lagerbielke, Erika för Orrefors, vas, kristall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, täljande pojke, _13099a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andersson, Arne, olja, skogsparti med råbock_13101a_8d97d11b00322aa_lg.jpeg
Andersson, Arne, olja, skogsparti med råbock
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, komposition med växter, oval form_13100a_8d97d1174e520e2_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, olja, komposition med växter, oval form
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Andersson, Arne, olja, sjöparti med tranor_13102a_8d97d11beeb2915_lg.jpeg
Andersson, Arne, olja, sjöparti med tranor
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Josefsson, Jörgen, olja, komposition, _13103a_8d97d119b205920_lg.jpeg
Josefsson, Jörgen, olja, komposition,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skulptur, brons, 1900-talets 2 hälft, sittande buddha, _13104a_8d97d11dc16f310_lg.jpeg
Skulptur, brons, 1900-talets 2 hälft, sittande buddha,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bröndum Sörensen, Peder, olja, "Huse ved Vesterhavet",_13105a_lg.jpeg
Bröndum Sörensen, Peder, olja, "Huse ved Vesterhavet",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Major, Thomas efter Brouwer, Adriaen, etsning, "Food for the Soul" 1747,_13106a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,_13107a_lg.jpeg
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Arninge, Gudrun, olja, "Från Luxenbourgträdgården (!) Paris", _13108a_lg.jpeg
Arninge, Gudrun, olja, "Från Luxenbourgträdgården (!) Paris",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bergman, Oskar, färglito, skärgårdslandskap, _13109a_lg.jpeg
Bergman, Oskar, färglito, skärgårdslandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Toftarp, Britten, (Kronmakaren), egen verkstad, tiara, försilvrad metall med slipade krysopraser (?),_13110a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, valnöt med intarsia, England, George II, 1700-talets mitt, chippendalekrön, _13111a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kinnmansson, L (Lars Gustaf?), olja, hamninlopp i skymning,_13112a_lg.jpeg
Kinnmansson, L (Lars Gustaf?), olja, hamninlopp i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Brandt, Carl, pastell, marin, _13113a_lg.jpeg
Brandt, Carl, pastell, marin,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, _12995a_8d97c4c14dc03e8_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray,_13052a_8d97cfd5bdbe99e_lg.jpeg
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 1 hälft, 9 lådor,_13053a_8d97cfd35af975f_lg.jpeg
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 1 hälft, 9 lådor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Altar/sidebord, hardwood, Kina, 1900-talets 2 hälft, _13055a_8d97cfd7af15c4d_lg.jpeg
Altar/sidebord, hardwood, Kina, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggvitrinskåp, bemålat trä, 1900-tal, _13056a_8d97cfd1f164887_lg.jpeg
Väggvitrinskåp, bemålat trä, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snedklaffsekretär, bonad ek, antagligen Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1900,_13068a_8d97cfdb208e09b_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, bonad ek, antagligen Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Meyer-Andersen, Johannes, olja, vårplöjning,_13114a_lg.jpeg
Meyer-Andersen, Johannes, olja, vårplöjning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kullberg, Isak Fredrik, olja, blåmesar, _13115a_lg.jpeg
Kullberg, Isak Fredrik, olja, blåmesar,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Liljefors, Charlotta, olja, "Ormvråk",_13116a_lg.jpeg
Liljefors, Charlotta, olja, "Ormvråk",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Larsen, Christian Björn, olja, efter badet,_13117a_lg.jpeg
Larsen, Christian Björn, olja, efter badet,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oval skiva, _13118a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rökelsekar, glaserat flintgods med bronsmontage, orientaliskt arbete, 1900-tal, _13119a_8d97d15a66657cf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK