Salongs/matbord med 2 fällbara klaffar, bonad ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _12966a_8d97c33cb33d4bc_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ceson, brosch, delvis förgyllt silver,_13025a_lg.jpeg
Okänd designer för Ceson, brosch, delvis förgyllt silver,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),_13026a_lg.jpeg
Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kluge, Harry, olja, Möns Klint, _13027a_lg.jpeg
Kluge, Harry, olja, Möns Klint,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Saietz, Gunnar, färglito, komposition, _13028a_lg.jpeg
Saietz, Gunnar, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor, _13029a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal, _13030a_lg.jpeg
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, taklampa, mässing med droppformade, bärnstensfärgade glashängen, _13031a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Guldmynt, Danmark, 10 kronor, Kristian X 1913, vikt 4,48 gr 900/1000 guld,_13032a_8d97cf5dcfc0997_lg.jpeg
Guldmynt, Danmark, 10 kronor, Kristian X 1913, vikt 4,48 gr 900/1000 guld,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Kniv i balja, hardwood och smide, antagligen Shona, Zimbabwe, 1900-talets 1 hälft, _13033a_8d97cf5ec1a631c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Rökelsekar (?), antagligen silver med turkoser (?), Indien, 1900-tal, i form av sitar, vikt 960 gram_13034a_8d97cf5fff77ef0_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Eckhoff, Tias för Lundtofte, matbesticksuppsättning, 38 delar, teak och rostfritt stål, "Opus", design 1958, _13035a_8d97cf615971b7c_lg.jpeg
Eckhoff, Tias för Lundtofte, matbesticksuppsättning, 38 delar, teak och rostfritt stål, "Opus", design 1958,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvas,_13036a_8d97e8304187987_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Selloka, skuret, bemålat och förgyllt trä och smide, barock, sekelskiftet 1700, _13037a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva, _13038a_lg.jpeg
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_13039a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schatull, svärtat trä med mässingsbeslag, sekelskiftet 1900, intarsiadekor i mässing, sköldpadd och pärlemor i André Charles Boulles art, _13040a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Dall'Acqua, Aldo, blandteknik, racerbil,_13041a_lg.jpeg
Dall'Acqua, Aldo, blandteknik, racerbil,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Netscher, Caspar, efter honom, olja, sekelskiftet 1900, påklädningsscen, _13042a_lg.jpeg
Netscher, Caspar, efter honom, olja, sekelskiftet 1900, påklädningsscen,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Knage, V, olja, stilleben, _13043a_lg.jpeg
Knage, V, olja, stilleben,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hänge, mangofärgad bärnsten med montage i 14 karat rödguld, _13044a_lg.jpeg
Hänge, mangofärgad bärnsten med montage i 14 karat rödguld,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Damarbetsbord,  mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets 1 hälft,_12981a_8d97c45568d0aa3_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, delvis svärtad valnöt, oscariank, sekelskiftet 1900, _12987a_8d97c45ba2c23e1_lg.jpeg
Stol, delvis svärtad valnöt, oscariank, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 2 st snarlika, avlutad fur, allmogearbeten, 1700-tal, _12988a_8d97c45eb072875_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dödsmask, gips, Ludvig van Beethoven, _13045a_8d97cf5c0448d16_lg.jpeg
Dödsmask, gips, Ludvig van Beethoven,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silversmycken, Israel och Asien, total vikt 115 gram,_13046a_8d97cf5acad0baa_lg.jpeg
Parti silversmycken, Israel och Asien, total vikt 115 gram,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rizatto, Paolo för Luce Plan, lampskärm, vit plast, "Costanza D13"_13047a_8d97cf59d63518f_lg.jpeg
Rizatto, Paolo för Luce Plan, lampskärm, vit plast, "Costanza D13"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob i golvställning, Svenska Skolboks Förlagens Glob, _13054a_8d97cfba4dce88a_lg.jpeg
Jordglob i golvställning, Svenska Skolboks Förlagens Glob,
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spegel med underskåp, svartlackerat och bronserat trä och papier-maché, Queen Anne-stil, _13057a_8d97df013e94147_lg.jpeg
Spegel med underskåp, svartlackerat och bronserat trä och papier-maché, Queen Anne-stil,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd fransk (?) konstnär, 1800-talets mitt, oljemålningar, 1 par, plöjning respektive pråmdragning, _13058a_8d97d019c7a91c5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Länsfåtölj, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _13059a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, _13060a_lg.jpeg
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Böcker; Svenska Slott och Herresäten, 5 band samt dito Ny Följd, 3 band,_13061a_lg.jpeg
Böcker; Svenska Slott och Herresäten, 5 band samt dito Ny Följd, 3 band,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Liljedahl, Gösta, olja, kvinna på trappa, _13062a_lg.jpeg
Liljedahl, Gösta, olja, kvinna på trappa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Norrman, Lars, efter honom, delvis bemålat multitryck, "Josefine",_13063a_lg.jpeg
Norrman, Lars, efter honom, delvis bemålat multitryck, "Josefine",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Ankarplats",_13064a_lg.jpeg
Olson, Axel, färgetsning, "Ankarplats",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, mapp med 3 torrnålsgravyrer; Skuggan, Skeppsvraket samt Skissblocket, _13065a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk strandbild, _13066a_lg.jpeg
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk strandbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kopp med underfat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), _13067a_8d97d01ada9a5af_lg.jpeg
Kopp med underfat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rökelse(?)urna, brons med cloissonnédekor, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, utvändig dekor av flikar, _13070a_8d97d017b7ca854_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvvas, porslin, Kina, Qing-republik, 1900-talets början, _13074a_8d97d01667c20de_lg.jpeg
Golvvas, porslin, Kina, Qing-republik, 1900-talets början,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, delvis bemålad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft, _13076a_8d97d0ef90b8d12_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dehlö, Ture, olja, "I köket",_13078a_8d97d0f078f7de7_lg.jpeg
Dehlö, Ture, olja, "I köket",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Petersen, S H efterThersner, Ulric, kopparstick, "Skarhult Från Syd Östra Sidan", _13080a_8d97d0f15911af6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt, _12989b_8d97c461bb9ab2d_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bord, skuren och bonad ek, nyrenässans, _12993a_8d97c4bd7307193_lg.jpeg
Bord, skuren och bonad ek, nyrenässans,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900, _12994a_8d97c4bf686f711_lg.jpeg
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hylla, bambu, 4 rottingklädda hyllplan, _13048a_8d97cf6c6849d2b_lg.jpeg
Hylla, bambu, 4 rottingklädda hyllplan,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK