Fat, 1 par, porslin, Japan, Taishô (?), _13161a_8d97d2982c2823a_lg.jpeg
Fat, 1 par, porslin, Japan, Taishô (?),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barn/miniatyrfiol, 1900-talets 1 hälft, _13162a_8d97d299409763b_lg.jpeg
Barn/miniatyrfiol, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jardinière. flintgods, Tyskland, 1900-tal, _13163a_8d97d29a725f567_lg.jpeg
Jardinière. flintgods, Tyskland, 1900-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vas, porslin, Kina, antagligen Guangxu (1875-1908), kvadratisk, _13164a_8d97d29c18ecc03_lg.jpeg
Vas, porslin, Kina, antagligen Guangxu (1875-1908), kvadratisk,
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bordsfotogenlampa, vitopak glasmassa, sekelskiftet 1900, _13165a_8d97d29d595550a_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, vitopak glasmassa, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, skulptur, trä och textil, 1900-talets 1 hälft, _13166a_8d97d29e240e291_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lockurna, porslin, Josef Strnact, Turn Teplitz, sekelskiftet 1900, _13167a_8d97d29f555c355_lg.jpeg
Lockurna, porslin, Josef Strnact, Turn Teplitz, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä_13170a_8d97d9d69435a29_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Potpurrieskål med lock, Herend, 1900-talets 2 hälft, _13172a_8d97d9d49b230d5_lg.jpeg
Potpurrieskål med lock, Herend, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, skulptur, bronserad metall, 1900-talets 1 hälft, stående björn, _13174a_8d97d9df4d6d6c0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, barnstolar, 3 st, nylonband på stålställning_13168a_8d97d9d37684f7a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, taklampa, mässing och trä med 5 vita glaskupor,_13169a_8d97d9d8c3eb4e9_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, taklampa, mässing och trä med 5 vita glaskupor,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, armstol, bonad bok med svart konstläderklädsel,_13171a_8d97d9d5ad2e66e_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, armstol, bonad bok med svart konstläderklädsel,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Wilhelm Goebel, julänglar/ljusstakar, 3 st, bemålat flintgods,_13173a_8d97d9d2859c642_lg.jpeg
Okänd designer för Wilhelm Goebel, julänglar/ljusstakar, 3 st, bemålat flintgods,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Snurrstol, stål med svart läderklädsel, modell snarlik Arne Jacobsens "Svanen",_13185a_8d97daf8c045e2d_lg.jpeg
Snurrstol, stål med svart läderklädsel, modell snarlik Arne Jacobsens "Svanen",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Toradar, smide med trästock, Indien, 18-1900-tal, luntlåsmekanism, _13186a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, _13187a_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja, _13188a_lg.jpeg
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900,_13189a_lg.jpeg
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal, _13190a_lg.jpeg
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _13191a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Andersen, Ib Just, egen verkstad, 3 delar tenn,_13175a_8d97d9e5b7e2343_lg.jpeg
Andersen, Ib Just, egen verkstad, 3 delar tenn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre verktyg, smide med trähandtag_13176a_8d97d9e94cd7603_lg.jpeg
Parti äldre verktyg, smide med trähandtag
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Plakett, silver(?), given Generalmajor Otto Christian Severin August von Bülow 1877,_13177a_8d97d9ebb481fdc_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vas samt bordslampa, lackerad och förgylld metall, Moda Lamps, modern tillverkning,_13178a_8d97d9ef306ec7f_lg.jpeg
Vas samt bordslampa, lackerad och förgylld metall, Moda Lamps, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Falck, Gösta, olja, personer i stadsmiljö_13179a_8d97da2f092088c_lg.jpeg
Falck, Gösta, olja, personer i stadsmiljö
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Falck, Gösta, olja, personer i stadsmiljö_13180a_8d97da2fb492355_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservis, porslin, Koka Blå, design Hertha Bengtsson 1951; _13192a_8d97dafac1fbd11_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, Koka Blå, design Hertha Bengtsson 1951;
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Matservis, porslin, Koka Blå, design Hertha Bengtsson 1951; _13193a_8d97dafb91dad10_lg.jpeg
Matservis, porslin, Koka Blå, design Hertha Bengtsson 1951;
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bordsfotogenlampa, röd glasmassa med mässingsmontage,_13194a_8d97dafcf19f82e_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, röd glasmassa med mässingsmontage,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, delvis emaljerad mässing, 1800-talets slut, _13195a_8d97daff03719ec_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, delvis emaljerad mässing, 1800-talets slut,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, klar- respektive grön glasmassa med mässingsmontage, _13196a_8d97dafde214dfa_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, klar- respektive grön glasmassa med mässingsmontage,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, flingods med kopparmontage, oscariansk, 1800-talets slut, _13197a_8d97dafff255838_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, flingods med kopparmontage, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _13198a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt, _13199a_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindström, Bengt, poster, litograferad, _13200a_lg.jpeg
Lindström, Bengt, poster, litograferad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition, _13201a_lg.jpeg
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _13202a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _13203a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, mässingsbeklätt trä, barockstil, 1800-talets 2 hälft, _13204a_8d97db2a477def2_lg.jpeg
Väggspegel, mässingsbeklätt trä, barockstil, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Biblioteksur, mahogny med mässingsbeslag, George III-stil, 1900-talets 1 hälft, _13205a_8d97db2b3e59de5_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Salongsbord, palisander med mässingsbeslag och intarsia, _13206a_8d97db2c62c2df0_lg.jpeg
Salongsbord, palisander med mässingsbeslag och intarsia,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, två systrar, _13207a_8d97db2e39e172c_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, två systrar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti smycken och bijouterier,_13208a_8d97db2f3253d90_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, burk, stengods med teaklock,_13210a_8d97dbf9b99b6d6_lg.jpeg
Westman, Marianne för Rörstrand, burk, stengods med teaklock,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, burk, stengods med teaklock,_13211a_8d97dbfa6bd81fd_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slagbord, ådringsmålat trä, 1800-tal, låda i sarg, _13219a_8d97dd21ac7ba37_lg.jpeg
Slagbord, ådringsmålat trä, 1800-tal, låda i sarg,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spelbord, mahogny, 1800-tal, _13220a_8d97dd249b533fb_lg.jpeg
Spelbord, mahogny, 1800-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering400 - 500 SEK