Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage, _13317a_lg.jpeg
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,_13318a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _13319a_lg.jpeg
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silver, total vikt 650 gram, _13320a_8d97df55adc0379_lg.jpeg
Parti silver, total vikt 650 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti silver, total silvervikt 500 gram, _13321a_8d97df57b524c83_lg.jpeg
Parti silver, total silvervikt 500 gram,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver, modell liknande Slottsbarock, _13322a_8d97df588b652e2_lg.jpeg
Matbesticksuppsättning, nysilver, modell liknande Slottsbarock,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindblad, Pär, olja, Stilleben_13209a_8d97dbf8db83802_lg.jpeg
Lindblad, Pär, olja, Stilleben
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Eriksson, Ulf, olja, "Markens fåror"_13182a_8d97da94e141e8a_lg.jpeg
Eriksson, Ulf, olja, "Markens fåror"
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Takkrona, mässing med lövformade prismor, 1900-talets 1 hälft, _13324a_8d97e71c89486fa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gung/rullhäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft, _13325a_8d97e71ddd44187_lg.jpeg
Gung/rullhäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, gustaviansk stil, _13323a_8d97e71af0df279_lg.jpeg
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, gustaviansk stil,
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Persson, Ove, olja, fåglar_13181a_8d97da2c9c52c1f_lg.jpeg
Persson, Ove, olja, fåglar
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Rogers, Henry, olja, Parismotiv_13183a_8d97da95ffb2f5f_lg.jpeg
Rogers, Henry, olja, Parismotiv
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ytterfoder, flintgods, Rörstrand, sekelskiftet 1900, polykrom och förgylld dekor, _13326a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal, _13327a_lg.jpeg
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, taklampa, glas, art-déco, 1920-tal,_13328a_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, glas, art-déco, 1920-tal,
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal, _13329a_lg.jpeg
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900, _13330a_lg.jpeg
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh, _13331a_lg.jpeg
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Pettersson, Johan, färglitografi, komposition med hästar_13184a_8d97da96f9fd201_lg.jpeg
Pettersson, Johan, färglitografi, komposition med hästar
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets slut, _13212a_8d97dbfb46a9f0e_lg.jpeg
Spelbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för SKAR, Hjo, golvlampa, palisander med mässingsmontage,_13332a_8d97e720952d0df_lg.jpeg
Okänd designer för SKAR, Hjo, golvlampa, palisander med mässingsmontage,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, golvlampa, mässing och svärtat trä, _13333a_8d97e722852fde5_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, golvlampa, mässing och svärtat trä,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Cigarettetui, 935/1000 silver och onyx, 1900-talets mitt, vikt 190 gram, _13334a_8d97e7241278c47_lg.jpeg
Cigarettetui, 935/1000 silver och onyx, 1900-talets mitt, vikt 190 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Figuriner, 3 st, snidat och bemålat trä, bland annat Lorens Larsson, _13335a_8d97e7253f180a0_lg.jpeg
Figuriner, 3 st, snidat och bemålat trä, bland annat Lorens Larsson,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1920-30-tal, nattlampa, koppar och pergamin, _13336a_8d97e7266deeac4_lg.jpeg
Okänd designer, 1920-30-tal, nattlampa, koppar och pergamin,
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tidskriftsställ, lackerad metall, _13337a_8d97e72767d125f_lg.jpeg
Tidskriftsställ, lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft, _13338a_8d97e72894b8726_lg.jpeg
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Damarbetsbord, valnöt och valnötsrot, oscarianskt, sekelskiftet 1900, _13339a_8d97e729aa3d491_lg.jpeg
Damarbetsbord, valnöt och valnötsrot, oscarianskt, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel, _13340a_8d97e72a97a98c4_lg.jpeg
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matservis, 46 delar, porslin, Rosenthal Sanssouci, _13341a_8d97e7a07194aba_lg.jpeg
Matservis, 46 delar, porslin, Rosenthal Sanssouci,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matservis, 25 delar, flintgods, Johnson Brothers Seafare,_13342a_8d97e7a2b28b486_lg.jpeg
Matservis, 25 delar, flintgods, Johnson Brothers Seafare,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Matservis, 57 delar, porslin, Heinrick, 1900-talets mitt, _13343a_8d97e7a1b05c72a_lg.jpeg
Matservis, 57 delar, porslin, Heinrick, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fembo, Christph, karta, kopparstucken och delvis handkolorerad, "Niederlande", Nürnberg 1816,_13344a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas, _13345a_lg.jpeg
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _13346a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall, _13347a_lg.jpeg
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta, _13348a_lg.jpeg
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,_13349a_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Assietter, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, _13350a_8d97e7a40332d27_lg.jpeg
Assietter, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, Royal Copenhagen musselmalet halvblonde; _13351a_8d97e7a69903117_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, porslin, Royal Copenhagen musselmalet halvblonde;
Slutpris1 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Bergh, Elis för Kosta, glasservis, 77 delar, "Karlberg", _13352a_8d97e8316314951_lg.jpeg
Bergh, Elis för Kosta, glasservis, 77 delar, "Karlberg",
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Sockerskål, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde, _13353a_8d97e7a551c42d5_lg.jpeg
Sockerskål, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother, _13354a_8d97e7a7f1891fa_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Fåglavik glasbruk, vägglampett, gultonat glas och mässing, _13355a_lg.jpeg
Okänd designer för Fåglavik glasbruk, vägglampett, gultonat glas och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask, _13356a_lg.jpeg
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;_13357a_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Karaff, slipad kristall med silvermontage, _13358a_lg.jpeg
Karaff, slipad kristall med silvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK