Okänd kinesisk konstnär, 1900-tal, skulptur, skuret trä, far och dotter, _13359a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd tysk (?) konstnär, 1800-talets 1 hälft, teckning, blyerts och tusch, italiensk åsna, _13360a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti porslin, 6 delar, Japan och Kina, 1900-tal, _13361a_lg.jpeg
Parti porslin, 6 delar, Japan och Kina, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rösiö, Hilding, olja, Tripolitanio,_13362a_lg.jpeg
Rösiö, Hilding, olja, Tripolitanio,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Pinnstolar, svarvat, svartlackerat och bronserat trä, _13363a_8d97e832825dd20_lg.jpeg
Pinnstolar, svarvat, svartlackerat och bronserat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor, _13364a_8d97e83376b52cc_lg.jpeg
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer i Bengt Rudas art, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok med grön textilklädsel,_13365a_8d97e83483d4935_lg.jpeg
Okänd designer i Bengt Rudas art, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok med grön textilklädsel,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _13366a_8d97e835f7f5118_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Franck, Kaj för Arabia, assietter 4 st, sockerskål med lock samt gräddkanna, porslin,_13367a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm, _13368a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, porslin, 27 delar, Rosenthal Maria, design 1916 (servisen är uppkallad efter Rosenthals 2 hustru),_13369a_8d97e82f13ce23c_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, 27 delar, Rosenthal Maria, design 1916 (servisen är uppkallad efter Rosenthals 2 hustru),
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokokostil, 1900-talets 2 hälft, _13370a_8d97e82dd97a872_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokokostil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, "Satellite", dekor av polykroma färgfält, _13371a_8d97e8a30e9162a_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, "Satellite", dekor av polykroma färgfält,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, glas, "Satellite", dekor av polykroma färgfält, _13372a_8d97e8a1c93185e_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, glas, "Satellite", dekor av polykroma färgfält,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, vas/flaska, blåtonat glas, Satellite, _13373a_8d97e89e209a2aa_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, vas/flaska, blåtonat glas, Satellite,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, martiniglas, Satellite,  _13374a_8d97e89fd84e7ce_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, martiniglas, Satellite,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 18 delar, porslin, B&G, Julros, _13375a_8d97e8a48eacc7f_lg.jpeg
Kaffeservis, 18 delar, porslin, B&G, Julros,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, porslin, Rosenthal Pompadour, _13376a_8d97e8a58e1d699_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, Rosenthal Pompadour,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lundin, Ingeborg för Orrefors, glasservisdelar, 'Silvia', design 1957,_13377a_8d97e8a685ad028_lg.jpeg
Lundin, Ingeborg för Orrefors, glasservisdelar, 'Silvia', design 1957,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kniv, halvhorn, samiskt arbete, 1900-talets 2 hälft, _13378a_8d97e8a778d4bc1_lg.jpeg
Kniv, halvhorn, samiskt arbete, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvur, palisander med intarsia, 1900-talets 2 hälft_13213a_8d97dbfc46d2b8a_lg.jpeg
Golvur, palisander med intarsia, 1900-talets 2 hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Smyckehållare, metall med prismor_13215a_8d97dc77785b20c_lg.jpeg
Smyckehållare, metall med prismor
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, möjligen Murano, skål, bärnstensfärgat glas, _13216a_8d97dc76295902a_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen Murano, skål, bärnstensfärgat glas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Schjelde, Hans Axel för Grimstrup, golvlampa, grönglaserat stengods_13217a_8d97dc736cb197b_lg.jpeg
Schjelde, Hans Axel för Grimstrup, golvlampa, grönglaserat stengods
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matsalsgrupp, 9 delar, vitlackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, _13214a_8d97dc751694930_lg.jpeg
Matsalsgrupp, 9 delar, vitlackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegellampett till 2 ljus, mässing, nyrenässans, 1800-talets slut, _13218a_8d97dc56f9e0c16_lg.jpeg
Spegellampett till 2 ljus, mässing, nyrenässans, 1800-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jultallrikar, 5 st, porslin, Royal Copenhagen, 1950, 1951, 1952, 1960 samt 1961, _13379a_8d97e9316692e9b_lg.jpeg
Jultallrikar, 5 st, porslin, Royal Copenhagen, 1950, 1951, 1952, 1960 samt 1961,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bratt-Wijkander, Monica för Reijmyre, servisdelar, rubinglas, _13380a_8d97e93cec33979_lg.jpeg
Bratt-Wijkander, Monica för Reijmyre, servisdelar, rubinglas,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Orup, Bengt för Johansfors, coctailglas, 7 st, Strikt, _13381a_8d97e93df1a6e7f_lg.jpeg
Orup, Bengt för Johansfors, coctailglas, 7 st, Strikt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, polykrom glasmassa, medföljer _13382a_8d97e93ecc02caf_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, polykrom glasmassa, medföljer
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Frimärken, 8 album, Sverige, _13383a_8d97e93fb437d67_lg.jpeg
Frimärken, 8 album, Sverige,
Slutpris500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, vas, glas, dekor i violett överfång mot gultonad fond, _13384a_8d97e9787db016e_lg.jpeg
Okänd designer, vas, glas, dekor i violett överfång mot gultonad fond,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fossil, oidentifierad fiskart, _13385a_8d97e97264839ae_lg.jpeg
Fossil, oidentifierad fiskart,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult, _13386a_8d97e97b55a450e_lg.jpeg
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Måås Fjetterström, Märta, efter henne, vävnad, "Båstad rosen", _13387a_8d97e9796e8f411_lg.jpeg
Måås Fjetterström, Märta, efter henne, vävnad, "Båstad rosen",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gate, Simon för Orrefors, skål, glas, "Tusen fönster", _13389a_8d97e97745ca9b1_lg.jpeg
Gate, Simon för Orrefors, skål, glas, "Tusen fönster",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Utrustning för självladdning av patroner, Lee, _13391a_8d97e9c6e2b0222_lg.jpeg
Utrustning för självladdning av patroner, Lee,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti prismor mm tillbehör till ljuskronor, _13392a_8d97e9760b30f43_lg.jpeg
Parti prismor mm tillbehör till ljuskronor,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900, _13394a_8d97e974e175aba_lg.jpeg
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hune, Anders, olja, båtar i hamn, _13395a_8d97e97cf0862a2_lg.jpeg
Hune, Anders, olja, båtar i hamn,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sinding Christensen, Jens, olja, båtar i hamn, _13396a_8d97e9c8aebb171_lg.jpeg
Sinding Christensen, Jens, olja, båtar i hamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Okänd konstnär, akryl (?), komposition med ansikten, _13397a_8d97e9cf8c96ba9_lg.jpeg
Okänd konstnär, akryl (?), komposition med ansikten,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
David, Jacques Louis, efter honom, kopparstick, handkolorerat, "Napoleon korsar alperna", _13398a_8d97e9cc590cfb6_lg.jpeg
David, Jacques Louis, efter honom, kopparstick, handkolorerat, "Napoleon korsar alperna",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Bloch, Henrik, olja, "Blomsterhår", _13399a_8d97e9d1117074d_lg.jpeg
Bloch, Henrik, olja, "Blomsterhår",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bloch, Carl, etsning, landskap med höstack, _13400a_8d97e9d2073bfbd_lg.jpeg
Bloch, Carl, etsning, landskap med höstack,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Konsol, skuret trä och pastellage, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13401a_8d97ea2e6e4f487_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Toyokuni III (Kunisada I), träsnitt, triptyk, personer i palatsträdgård, _13402a_8d97ea309555acf_lg.jpeg
Toyokuni III (Kunisada I), träsnitt, triptyk, personer i palatsträdgård,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skådespelarporträtt, 3 st, kopparstuckna och handkolorerade, 180-talets mitt, _13403a_8d97ea318f5faea_lg.jpeg
Skådespelarporträtt, 3 st, kopparstuckna och handkolorerade, 180-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK