Lindberg, Stig för Gustavsberg, form samt 2 grytor med lock, brunglaserat stengods, "Terma", _13269a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, sjöman, _13270a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, sjöman,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Qvarsebo, Mikael efter Rembrandt Harmenszoon Van Rijn, olja, "Kökspigan",_13271a_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael efter Rembrandt Harmenszoon Van Rijn, olja, "Kökspigan",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, laminat, "Kensington Station",_13272a_lg.jpeg
Väggur, laminat, "Kensington Station",
Slutpris1 600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Svensson, Gunnar, olja, Caroli kyrka från Sandgärdsgatan - motiv från Borås,_13273a_lg.jpeg
Svensson, Gunnar, olja, Caroli kyrka från Sandgärdsgatan - motiv från Borås,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Clarence Garden, bordslampa, patinerad metall, _13274a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Larsson, Lars Eje, färglito, komposition med kvinna,_13275a_8d97de9482df0f0_lg.jpeg
Larsson, Lars Eje, färglito, komposition med kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglito, "Ömhet", _13276a_8d97de95e108930_lg.jpeg
Adamsson, Bo Åke, färglito, "Ömhet",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Textil ull och lin, allmogestil, 1910-20-tal, _13277a_8d97debcb1e50e5_lg.jpeg
Textil ull och lin, allmogestil, 1910-20-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur, patinerad terrakotta, jugend, sekelskiftet 1900, kvinna med sjalett, _13278a_8d97debda1acfd3_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, patinerad terrakotta, jugend, sekelskiftet 1900, kvinna med sjalett,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1910-20-tal, _13279a_8d97de981570e91_lg.jpeg
Hallampa, mässing med prismor, 1910-20-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för GAB, matvestick 33 delar, nysilver och rostfritt stål, "Operett"._13280a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800, _13281a_lg.jpeg
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Soffbord, bonat trä, modern tillverkning_13282a_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Berg, Håkan, färgserigrafi, "Utan titel 6", _13283a_lg.jpeg
Berg, Håkan, färgserigrafi, "Utan titel 6",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord, palisander med intarsia, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, _13284a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _13285a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _13286a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Everhall, Bengt Erland, pastell, "Tre nunnor",_13287a_lg.jpeg
Everhall, Bengt Erland, pastell, "Tre nunnor",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matsalsstolar, 4 + 2 cm, svartlackerad alm och rotting, _13288a_lg.jpeg
Matsalsstolar, 4 + 2 cm, svartlackerad alm och rotting,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Wysocki, Harry, offsettryck, "Lady with Peacock", _13289a_lg.jpeg
Wysocki, Harry, offsettryck, "Lady with Peacock",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner/bokstöd, 1 par, flintgods, Staffordshire, 18-1900-tal, _13290a_8d97dec07a33927_lg.jpeg
Figuriner/bokstöd, 1 par, flintgods, Staffordshire, 18-1900-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hallampa/ljusampel, delvis förgylld mässing med rutslipad glaskupa, 1910-20-tal, _13291a_8d97dec2318b384_lg.jpeg
Hallampa/ljusampel, delvis förgylld mässing med rutslipad glaskupa, 1910-20-tal,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Ahlmann, Michaela för B&G, figurin, porslin, En lycklig familj, _13292a_8d97dec379940e0_lg.jpeg
Ahlmann, Michaela för B&G, figurin, porslin, En lycklig familj,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för B&G, figurin, porslin, Upp till mor, _13293a_8d97dec4b2d62b8_lg.jpeg
Okänd designer för B&G, figurin, porslin, Upp till mor,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Ole med tax, _13294a_8d97dec5e4461e6_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Ole med tax,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jespersen, Svend  för B&G, figurin, porslin, Den lille byggaren, _13295a_8d97dec71fe3d5c_lg.jpeg
Jespersen, Svend för B&G, figurin, porslin, Den lille byggaren,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Förmådd kärlek, _13296a_8d97dec94b9c58d_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Förmådd kärlek,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Lisbeth, _13297a_8d97decd3c00044_lg.jpeg
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Lisbeth,
Slutpris300 SEK
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Suzanne och Kersti,_13298a_8d97dece6a5118d_lg.jpeg
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Suzanne och Kersti,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Brita,_13299a_8d97decff924116_lg.jpeg
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Brita,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reseur, metall och glas, Junghans, _13300a_8d97deda853a572_lg.jpeg
Reseur, metall och glas, Junghans,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vas, porslin, Kina, 190-tal, dekor i cappucinerbrunt samt i blått underglasyrmåleri, _13301a_8d97dedc0dd8179_lg.jpeg
Vas, porslin, Kina, 190-tal, dekor i cappucinerbrunt samt i blått underglasyrmåleri,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dekorelement, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900, _13302a_8d97dedd56fdf07_lg.jpeg
Dekorelement, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pölar, 1 par, mönstrad, röd sammet, _13303a_8d97def9b6acad2_lg.jpeg
Pölar, 1 par, mönstrad, röd sammet,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wiberg, Harald, litografier, 2 st, vinterslakt respektive hästfora i vinter, _13304a_lg.jpeg
Wiberg, Harald, litografier, 2 st, vinterslakt respektive hästfora i vinter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft, _13305a_lg.jpeg
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete, _13306a_lg.jpeg
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur/bänk, laserat trä, bedjande man,_13307a_lg.jpeg
Skulptur/bänk, laserat trä, bedjande man,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning_13308a_lg.jpeg
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt, _13309a_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd italiensk designer för Lamp Gustaf, taklampa, mässing med stavformade prismor, _13310a_8d97df1418f1b77_lg.jpeg
Okänd italiensk designer för Lamp Gustaf, taklampa, mässing med stavformade prismor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hallampa, förgylld metall med delvis frostad och slipad glaskupa, _13311a_8d97df05074b586_lg.jpeg
Hallampa, förgylld metall med delvis frostad och slipad glaskupa,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Äggskål med lock, flintgods, 1900-talets 1 hälft, _13312a_8d97df05ff5759f_lg.jpeg
Äggskål med lock, flintgods, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, _13313a_8d97df071114251_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, silver,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, svartlackerat trä med silvermontage, jugend, 1900-talets början, _13314a_8d97df2428d5b06_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, mansporträtt, _13315a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, mansporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Wessel, Caspar, karta, kopparstucken, "Kiøbenhavns Amt : efter Kongelig ordre opmaalt", _13316a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK