Skrin, bemålat och bronserat trä, 1800-tal, _13404c_8d97ea331da96b6_lg.jpeg
Skrin, bemålat och bronserat trä, 1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stålstick, 3 st, 1800-tal, skådespelarinnor, _13405a_8d97ea3558436bb_lg.jpeg
770
Stålstick, 3 st, 1800-tal, skådespelarinnor,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larsen, T S, akryl, "Uden titel", _13406a_8d97ea772b2fcca_lg.jpeg
771
Larsen, T S, akryl, "Uden titel",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Balle, Mogens, färglito, figurkomposition, _13407a_8d97eaaf19bbe2b_lg.jpeg
Balle, Mogens, färglito, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Spegeltrymå, delvis svärtad valnöt, oscariansk, sekelskiftet 1900, _13408a_8d97ea3dacdc915_lg.jpeg
Spegeltrymå, delvis svärtad valnöt, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lundgren-Carlgren, Marie och Strandberg, Kina, lampa, svartlackerad metall, "Elflugan"_13409a_8d97ea755019b84_lg.jpeg
Lundgren-Carlgren, Marie och Strandberg, Kina, lampa, svartlackerad metall, "Elflugan"
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lundin, Ingeborg för Orrefors, vinglas, 10 st, "Silvia", _13410a_8d97ea7d204b98d_lg.jpeg
775
Lundin, Ingeborg för Orrefors, vinglas, 10 st, "Silvia",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, vinglas, 12 st, kristall, _13411a_8d97ea7f18a29f4_lg.jpeg
Okänd designer, vinglas, 12 st, kristall,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Kosta, vitvinsglas, 12 st, _13412a_8d97ea8058be835_lg.jpeg
Okänd designer för Kosta, vitvinsglas, 12 st,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Takfotogenlampor, 3 st, mässing med glaskupor, _13413a_8d97ea36b9516d0_lg.jpeg
Takfotogenlampor, 3 st, mässing med glaskupor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor av personer, skrivtecken mm, _13414a_8d97ea395072b04_lg.jpeg
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor av personer, skrivtecken mm,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Klädhängare, mässing, 1900-talets 2 hälft, _13415a_8d97ea798a727ed_lg.jpeg
Klädhängare, mässing, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för IKEA; golvlampa, svartlackerad metall med glödlampformad glaskupa, _13416a_8d97ea7887ce4c2_lg.jpeg
781
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, Glas och Trä, Hovmantorp, _13417a_8d97ea743aec0af_lg.jpeg
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, Glas och Trä, Hovmantorp,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti delvis äldre diverse; kandelaber, _13418a_8d97ea7ae53fdc7_lg.jpeg
Parti delvis äldre diverse; kandelaber,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, svarvat och bonat trä, _13419a_8d97ea381402ce3_lg.jpeg
Piedestal, svarvat och bonat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal, _13420a_8d97ea8d653e941_lg.jpeg
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggspegel, bronserat trä och stuck, Louis XVI-stil, 1900-talets början, _13421a_8d97ea82e10ce78_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon, _13422a_8d97ea81bbde80d_lg.jpeg
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skulptur, skuret trä, Västafrika, 1900-talets 2 hälft, _13423a_8d97ea851a0d46f_lg.jpeg
Skulptur, skuret trä, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kudde, ylle, allmogearbete, 1800-tal, _13424a_8d97eab34f8fe42_lg.jpeg
789
Kudde, ylle, allmogearbete, 1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kudde, siden med petits-pointsbrodyr, _13425a_8d97eab476deb9b_lg.jpeg
Kudde, siden med petits-pointsbrodyr,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vävnad, ylle, allmogestil, 1900-talets 1 hälft, _13426a_8d97eab578153e9_lg.jpeg
Vävnad, ylle, allmogestil, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti textil, bland annat allmogestil, 1900-talets 1 hälft_13427a_8d97eab6538dc1c_lg.jpeg
Parti textil, bland annat allmogestil, 1900-talets 1 hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kuduo, brons, Västafrika, 1900-talets mitt, _13428a_8d97eab7c15e56c_lg.jpeg
Kuduo, brons, Västafrika, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900, _13429a_8d97eae4366e332_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fåtöljer, 2 st snarlika, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13430a_8d97eae1e07aaf3_lg.jpeg
795
Fåtöljer, 2 st snarlika, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Huvudprydnad, skuret och bemålat trä, Igbo, Nigeria, 1900-talets 1 hälft, _13431a_8d97eae5c6b87bc_lg.jpeg
796
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900, _13432a_8d97eae6ff92eaa_lg.jpeg
797
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mask, skuret trä, textil och raffia, _13433a_8d97eae828ab0e6_lg.jpeg
798
Mask, skuret trä, textil och raffia,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, skuret trä, möjligen Västafrika, sekelskiftet 1900, _13434a_8d97eaea651e745_lg.jpeg
799
Skulptur, skuret trä, möjligen Västafrika, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mortel med pistill, mässing, 17-1800-tal, _13435a_8d97eaeb25fffae_lg.jpeg
800
Mortel med pistill, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan, _13436a_8d97eb1f61a8f72_lg.jpeg
801
Matta, old/semiantik Pakistan,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik/antik Kazak (?), _13437a_8d97eb20768d2c0_lg.jpeg
802
Matta, semiantik/antik Kazak (?),
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti masker, skulpturer mm, Afrika och Asien, _13438a_8d97eaed4c3b068_lg.jpeg
803
Stort parti masker, skulpturer mm, Afrika och Asien,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, förgylld och patinerad brons, tempellejon, _13439a_8d97eb21ea6f666_lg.jpeg
804
Skulptur, förgylld och patinerad brons, tempellejon,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, gallerimatta, rölakan, _13440a_8d97eb22b76a33c_lg.jpeg
805
Okänd designer, gallerimatta, rölakan,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Filateli; mycket stort parti frimärken mm, hela världen, _13441a_8d97eaee7da4f8c_lg.jpeg
806
Filateli; mycket stort parti frimärken mm, hela världen,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, bordslampa, mässing på vit marmorsockel, _13442a_8d97eb2460a4c8d_lg.jpeg
807
Okänd designer, 1900-talets mitt, bordslampa, mässing på vit marmorsockel,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti kameror, objektiv mm,_13443a_8d97eb5bda48412_lg.jpeg
808
Parti kameror, objektiv mm,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva, _13388a_8d97e937b6194fc_lg.jpeg
809
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Axelremsväska, präglat, brunt läder, Mulberry, _13390a_8d97ec0ac13e646_lg.jpeg
810
Axelremsväska, präglat, brunt läder, Mulberry,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor_13393a_8d97e946e26bd70_lg.jpeg
811
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Axelremsväska, präglat, svart läder, Mulberry, _13444a_8d97ec0c0c935a1_lg.jpeg
812
Axelremsväska, präglat, svart läder, Mulberry,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik persisk, _13445a_8d97eb5da94062f_lg.jpeg
813
Matta, old/semiantik persisk,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Aftonväska samt 2 necessärer, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry, _13446a_8d97eb5e7b08552_lg.jpeg
814
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bag/axelremsväska, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry, _13447a_8d97ec15a417217_lg.jpeg
815
Bag/axelremsväska, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik/antik persisk, _13448a_8d97eb6b3096fa3_lg.jpeg
816
Matta, semiantik/antik persisk,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK