Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Blomquist, Uno, olja, komposition med kvinnor, _15938a_8d9dcf7a1a6b2f9_lg.jpeg
Blomquist, Uno, olja, komposition med kvinnor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Blomquist, Uno, olja, stilleben, _15939a_8d9dcf7b7b28c1c_lg.jpeg
Blomquist, Uno, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, armstolar, 4 st, krom och plast,_15940a_lg.jpeg
Okänd designer, armstolar, 4 st, krom och plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Dahlberg, Erik, "Suecia Antiqua et Hodierna" med förklarande textdel, sammanbunden med Burman, Georg von & Fischer Abraham, "Prospecter...."_15941a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Holmström, Lars för Firma Svenskt Tenn, kandelaber till 7 ljus, mässing, _15942a_8d9dcf7c41423a1_lg.jpeg
Holmström, Lars för Firma Svenskt Tenn, kandelaber till 7 ljus, mässing,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Percy, Arthur för Uppsala Ekeby/Gefle, skål med blomsterhållare, glaserat lergods, Safir, _15943a_8d9dcf90eabdb22_lg.jpeg
Percy, Arthur för Uppsala Ekeby/Gefle, skål med blomsterhållare, glaserat lergods, Safir,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Rörstrand, nipperfat/askfat, glaserat flintgods, dekor av häst, _15944a_8d9dcf9176e6825_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, nipperfat/askfat, glaserat flintgods, dekor av häst,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Rörstrand, nipperfat/askfat, glaserat flintgods, dekor av hund, _15945a_8d9dcf924de804b_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, nipperfat/askfat, glaserat flintgods, dekor av hund,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Péczely, Antal (Anton), olja, trädgård med handarbetande kvinnor, _15946a_8d9dcf905626df7_lg.jpeg
Péczely, Antal (Anton), olja, trädgård med handarbetande kvinnor,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Chagall, Marc, etsning och akvatint, "l'Horloge" 1956, _15951a_8d9de6ced251dff_lg.jpeg
Chagall, Marc, etsning och akvatint, "l'Horloge" 1956,
Slutpris32 000 SEK
Värdering30 000 - 32 000 SEK
Albertinelli, Mariotto, efter honom, olja, 1800-tal, Visitation (Jungfru Marias besök hos Elisabeth), _15952a_8d9de6f5ae7a8f9_lg.jpeg
Albertinelli, Mariotto, efter honom, olja, 1800-tal, Visitation (Jungfru Marias besök hos Elisabeth),
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Agnell, Olle, olja, "Landskap, Limfjorden", _15957a_8d9de70c9be132c_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, "Landskap, Limfjorden",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Agnell, Olle, olja, "Interiör från ålderdomshem", _15956a_8d9de70bf3f9ffd_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, "Interiör från ålderdomshem",
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna, _15967a_lg.jpeg
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, antagligen USA, sekelskiftet 1800, sidenbroderi, "Memento Mori", föreställande kvinna vid monument,  _15968a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Rodhe, Lennart, färglito, "Utanför vägen", ur mappen "Lito 30", _15969a_lg.jpeg
Rodhe, Lennart, färglito, "Utanför vägen", ur mappen "Lito 30",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sarpaneva, Timo för Rosenlew, fiskgryta, emaljerat gjutjärn, _15970a_lg.jpeg
Sarpaneva, Timo för Rosenlew, fiskgryta, emaljerat gjutjärn,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Vette, skuret och bemålat trä, 1900-talets början, _15971a_lg.jpeg
Vette, skuret och bemålat trä, 1900-talets början,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jonn, Erika, olja, Båstad_15959a_8d9de74096ac40a_lg.jpeg
Jonn, Erika, olja, Båstad
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär olja, komposition, _15958a_8d9de73f245da42_lg.jpeg
Okänd konstnär olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Koppar, 5 st, samt underfat, 3 st, porslin, Kina, Qianlong, 1700-talets 2 hälft, _15964a_8d9de796cfb9139_lg.jpeg
Koppar, 5 st, samt underfat, 3 st, porslin, Kina, Qianlong, 1700-talets 2 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus, svärtat smide, _15965a_8d9de795c7f3a67_lg.jpeg
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus, svärtat smide,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1800-talets slut, Gusum nr 84, _15972a_8d9de795146b051_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1800-talets slut, Gusum nr 84,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn, _15973a_lg.jpeg
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ahlefeldt Laurvig, Michael, egen verkstad, fat, glas, _15975a_lg.jpeg
Ahlefeldt Laurvig, Michael, egen verkstad, fat, glas,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar, _15974a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Strid, Hardy, blandteknik med collage, komposition, _15976a_lg.jpeg
Strid, Hardy, blandteknik med collage, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dahl, Peter, färglito, Fredmans Epistlar nr 2, _15977a_lg.jpeg
Dahl, Peter, färglito, Fredmans Epistlar nr 2,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, ljus björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, _15947a_8d9de7caba4c3c1_lg.jpeg
Byrå, ljus björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris7 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Vaser, 1 par, flintgods, Rörstrand, jugend/art-déco, 1910-20-tal, _15978a_8d9de7ee2240236_lg.jpeg
Vaser, 1 par, flintgods, Rörstrand, jugend/art-déco, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Rörstrand, jugend, 1900-talets början, kanna, glaserat flintgods, _15979a_8d9de7ef2cf7104_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, jugend, 1900-talets början, kanna, glaserat flintgods,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, sittande räv, _15980a_8d9de7ec4eb8948_lg.jpeg
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, sittande räv,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Campbell, Claes-Erik (Classe), olja, Brahehus slottsruin, _15981a_8d9de81b2677f20_lg.jpeg
Campbell, Claes-Erik (Classe), olja, Brahehus slottsruin,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, skål, blåtonat glas, Satellite, _15982a_8d9de81a7148971_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wärff, Göran, pastell, komposition, _15963a_8d9df1f3b03e384_lg.jpeg
Wärff, Göran, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kurt Østervig för KP møbler, soffbord ek, shakermodell, _15949a_8d9df27c83eeea1_lg.jpeg
Kurt Østervig för KP møbler, soffbord ek, shakermodell,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Björneng, Svein för Bruksbo, stolar, 4 st, fur med canvasklädsel, _15950a_8d9df1fcf167b28_lg.jpeg
Björneng, Svein för Bruksbo, stolar, 4 st, fur med canvasklädsel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, mahogny och bonat trä, oscariansk, sekelskiftet 1900,  _15948a_8d9df1fc01c3376_lg.jpeg
Spegel, mahogny och bonat trä, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, serveringsvagn, fur, _15953a_8d9df1fb56d5a25_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, serveringsvagn, fur,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Berndtsson, Bertil, olja, landskap, _15984a_lg.jpeg
Berndtsson, Bertil, olja, landskap,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning, _15983a_lg.jpeg
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
With, Eric, pastell, motiv från Göteborgs hamn, _15985a_lg.jpeg
With, Eric, pastell, motiv från Göteborgs hamn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,_15986a_lg.jpeg
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Höglund, Erik, akvarell, kustparti, _15987a_lg.jpeg
Höglund, Erik, akvarell, kustparti,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, mahogny, Danmark (?) Louis XVI-empire, 1800-talets början, _15955a_8d9df1f80fe23da_lg.jpeg
Spegel, mahogny, Danmark (?) Louis XVI-empire, 1800-talets början,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Örebro Glasindustri, spegel, teak, _15988a_8d9df2190324e14_lg.jpeg
Okänd designer för Örebro Glasindustri, spegel, teak,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för AB Armaturhantverk, Göteborg, golvlampa, delvis patinerad mässing, 1950-tal_15966a_8d9df279ed2fe4c_lg.jpeg
Okänd designer för AB Armaturhantverk, Göteborg, golvlampa, delvis patinerad mässing, 1950-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mason, Mats, olja, familj på strand, _15989a_lg.jpeg
Mason, Mats, olja, familj på strand,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK