Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Okänd konstnär, 1800-tal, oljeskiss, äldre kvinna och barn, _16027a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-tal, oljeskiss, äldre kvinna och barn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lås smide, 17-1800-tal, _16028a_lg.jpeg
Lås smide, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal, _16029a_lg.jpeg
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal, _16030a_lg.jpeg
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin", _16031a_lg.jpeg
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, stolar, 3 st, bok med röd skaiklädsel, _16032a_8d9df4ef0af8a30_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, tusch, galopperande häst, _16033a_8d9df4f02bac858_lg.jpeg
Okänd konstnär, tusch, galopperande häst,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dreffler, Hans, olja, näckrosor, _16034a_8d9df4f0f8acb85_lg.jpeg
Dreffler, Hans, olja, näckrosor,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stereo, kassettdäck Kenwood, receiver Tecknichs, CD-spelare Nakamichi, _16035a_8d9e0de3ad35e31_lg.jpeg
Stereo, kassettdäck Kenwood, receiver Tecknichs, CD-spelare Nakamichi,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Åberg, Jan, skulptur/väggplatta, koppar och mässing, signerad och daterad -78_16036a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bøgh, Einar Vilhelm, olja, stilleben med purjolök, _16037a_lg.jpeg
Bøgh, Einar Vilhelm, olja, stilleben med purjolök,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _16038a_lg.jpeg
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Olson, Torsten, olja, strandparti med båtar, _16039a_lg.jpeg
Olson, Torsten, olja, strandparti med båtar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Verde, Vincent, olja, komposition, _16040a_8d9df4f2c15cbc9_lg.jpeg
Verde, Vincent, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, stadsbild, _16041a_8d9df4f4325770e_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, personer på bänk. _16042a_8d9df527d5c6bc9_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, personer på bänk.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gyllenläder, präglad, förgylld och bemålad kohud, _16043a_8d9df4f5ea87135_lg.jpeg
Gyllenläder, präglad, förgylld och bemålad kohud,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fållbänk, avlutad fur, _16044a_8d9df528993ccb3_lg.jpeg
Fållbänk, avlutad fur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Docka, Skipper, _16045a_8d9df5fd0d54b04_lg.jpeg
Docka, Skipper,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tidtagareur, "Kronometer", _16046a_8d9df5fe06129bc_lg.jpeg
Tidtagareur, "Kronometer",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Theskedar, 12 st, silver, Olga, total vikt 175 gram, _16047b_8d9df5ff90cec80_lg.jpeg
Theskedar, 12 st, silver, Olga, total vikt 175 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, vinterbild från Veere, Holland, _16048a_lg.jpeg
Van Soest, Louis Willem, olja, vinterbild från Veere, Holland,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Amulett, skuren jade (?), Kina, antagligen Qing, 1800-tal (?), _16049a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg", _16050a_lg.jpeg
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta, _16051a_lg.jpeg
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Högardh, Gösta, olja, "Sol och skuggor"_16052a_lg.jpeg
Högardh, Gösta, olja, "Sol och skuggor"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kolb, Alois, etsning, paradiset, signerad, _16053a_8d9df686bc71841_lg.jpeg
Kolb, Alois, etsning, paradiset, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Domergue, Jean-Gabriel, torrnål och pochoir, "Madame Berthe Galezowska", _16054a_8d9df6876d50e6b_lg.jpeg
Domergue, Jean-Gabriel, torrnål och pochoir, "Madame Berthe Galezowska",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ejsing, Jörgen, olja, insjölandskap, _16055a_8d9df6882c74d7b_lg.jpeg
Ejsing, Jörgen, olja, insjölandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell, _16056a_8d9df688dd97cb4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Royal Copenhagen, vas, porslin, "Äppelblom", _16058a_lg.jpeg
Okänd designer för Royal Copenhagen, vas, porslin, "Äppelblom",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pärlbroderi, 1800-talets 2 hälft, _16060a_lg.jpeg
Pärlbroderi, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Netterblad, Per Olof, akvarell,_16057a_lg.jpeg
Netterblad, Per Olof, akvarell,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900, _16059a_lg.jpeg
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Friberg, Roj, lito, klippa och granar, _16061a_lg.jpeg
Friberg, Roj, lito, klippa och granar,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition, _16062a_8d9df6899dc76af_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Werner, Bent, relief, akryl på stuck (?), komposition, _16063a_8d9df68a2fe129f_lg.jpeg
Werner, Bent, relief, akryl på stuck (?), komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bell, Ingrid, färglito, stående akt, _16064a_8d9df68aeb84f05_lg.jpeg
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lundin, Ingebord för Orrefors, vitvinsglas 8 st samt seltersglas 9 st, kristall, "Segel", _16067a_8d9dfeb6f3f3610_lg.jpeg
Lundin, Ingebord för Orrefors, vitvinsglas 8 st samt seltersglas 9 st, kristall, "Segel",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rosenthal, Philipp, kaffeservis, cirka 20 delar, porslin, Maria Björnbär, design 1916 ,_16066a_8d9dfeb5fd5774f_lg.jpeg
Rosenthal, Philipp, kaffeservis, cirka 20 delar, porslin, Maria Björnbär, design 1916 ,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Höglund, Erik för Boda, 6 sejdlar, brun glasmassa med luftbubblor,_16065a_8d9dfeb4d6fab44_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda, 6 sejdlar, brun glasmassa med luftbubblor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaage, Karl, blandteknik, komposition, _16068a_lg.jpeg
Kaage, Karl, blandteknik, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Moschetti, Allessandro, kopparstick, 5 st, 1800-talets mitt, _16069a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Petersen, Sören Henrik, akvatint och linjeetsning, "Pompeji", _16070a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dahlberg, Erik, kopparstick Slottskyrkan, stucket av Jan van den Aveelen, _16071a_lg.jpeg
Dahlberg, Erik, kopparstick Slottskyrkan, stucket av Jan van den Aveelen,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bodenehr, Gabriel, kopparstick, delvis handkolorerat, "Monte Trinita oder Der Berg zur Heyl: Dreyfaltigkeit zu Gaeta", _16072a_lg.jpeg
Bodenehr, Gabriel, kopparstick, delvis handkolorerat, "Monte Trinita oder Der Berg zur Heyl: Dreyfaltigkeit zu Gaeta",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tegelman, Arne Johan, olja, arabiskt beduinläger,_16073a_lg.jpeg
Tegelman, Arne Johan, olja, arabiskt beduinläger,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Nette, etsning, hundar, _16074a_lg.jpeg
Johansson, Nette, etsning, hundar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK