Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Strange, Sir Robert efter Cortona, Pietro da, kopparstick och etsning, Julius Caesar förskjuter Pompeia och äktar Calpurnia, cirka 1757, _16163a_8d9e023ff7f11b3_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ledoux, Auguste efter Hillemacher, Frédéric-Désiré, roulettegravyr, "Gutenberg" ,_16164a_8d9e0241211ef94_lg.jpeg
Ledoux, Auguste efter Hillemacher, Frédéric-Désiré, roulettegravyr, "Gutenberg" ,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Öfverström, Hugo, olja, Bohusländskt fiskeläge, _16165a_lg.jpeg
Öfverström, Hugo, olja, Bohusländskt fiskeläge,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona, mässing med lövformade prismor, 1900-talets 1 hälft, _16167a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor, gustaviansk stil, _16166a_lg.jpeg
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor, gustaviansk stil,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, möjligen för Strömbergshyttan, glasservis, 64 delar, kristall, _16168a_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Strömbergshyttan, glasservis, 64 delar, kristall,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Peter, Axel, olja, kustparti från Vaxholm, _16169a_lg.jpeg
Peter, Axel, olja, kustparti från Vaxholm,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuret och förgyllt trä, Louis XV-stil, möjligen Indien, 1900-tal, _16170a_8d9e02d113f76d1_lg.jpeg
Fåtölj, skuret och förgyllt trä, Louis XV-stil, möjligen Indien, 1900-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes, _16171a_8d9e02ad2e3b7bd_lg.jpeg
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, kornischer, 1 par, teak, _16172a_8d9e02b629ac5cf_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, kornischer, 1 par, teak,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Green, Valentine, Zoffanij, John, mezzotint, "Mr Garrick and Mrs Pritchard in the Tragedy of Macbeth" 1776, _16173a_8d9e02b921fc2d8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gillray, James efter Northcote, James, etsning, kopparstick och roulettgravyr, "The loss of the Halsewell", _16174a_8d9e02ba700babf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kaffeskedar, 16 st, silver, total vikt 105 gr, _15716a_8d9d4492a6de2c0_lg.jpeg
Kaffeskedar, 16 st, silver, total vikt 105 gr,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan galleri, _15775a_8d9d686afeb15da_lg.jpeg
Matta, old Hamadan galleri,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mekaniskt galoppspel, litograferad plåt, Gee-Wiz, _16175a_lg.jpeg
Mekaniskt galoppspel, litograferad plåt, Gee-Wiz,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Carlström, Gustaf, olja, landskap, _16176a_lg.jpeg
Carlström, Gustaf, olja, landskap,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Krüger, Einar, olja, blomsterstilleben, _16177a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, blomsterstilleben,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ravn, Johannes, olja, älg i skog, _16178a_lg.jpeg
Ravn, Johannes, olja, älg i skog,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, semiantik Isphahan, _16179a_8d9e02cfedb0b10_lg.jpeg
Matta, semiantik Isphahan,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision 9000, motorstativ, VHS, _16180a_8d9e0a4beb547d6_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision 9000, motorstativ, VHS,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision ME 6000_16181a_8d9e0a5b6a32047_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision ME 6000
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV MPAV 9000_16182a_8d9e0a64c045735_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV MPAV 9000
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _16183a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Månsson, Carl, olja, Skånegård, _16184a_lg.jpeg
Månsson, Carl, olja, Skånegård,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Thorén, Esaias, färglito, Pojke från Ibiza, _16186a_lg.jpeg
Thorén, Esaias, färglito, Pojke från Ibiza,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, skulptur, bronserad metall, 1900-talets 1 hälft, stående björn, _16185a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Larsson, Lars Eje, färglito, komposition med kvinna,_16187a_lg.jpeg
Larsson, Lars Eje, färglito, komposition med kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, CD- samt kasettbandspelare, MPAV 9000_16188a_8d9e0a7b96a8bf7_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, CD- samt kasettbandspelare, MPAV 9000
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åsberg, Stig, 'VIDI', färglitografi, 'Blå jungfrun', _15756a_8d9d5be1e109bd3_lg.jpeg
Åsberg, Stig, 'VIDI', färglitografi, 'Blå jungfrun',
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lexmon, Åke, färglitografi, 'Stranden slutar aldrig'_15757a_8d9d5bf04d28853_lg.jpeg
Lexmon, Åke, färglitografi, 'Stranden slutar aldrig'
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan (?) galleri, _15774a_8d9d6868f693fe1_lg.jpeg
Matta, old Hamadan (?) galleri,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Wahlström, Filip, olja, "Stranden, Arendal", _16190a_lg.jpeg
Wahlström, Filip, olja, "Stranden, Arendal",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Svensson, Gunnar, olja, "Fiol o blommor", _16189a_lg.jpeg
Svensson, Gunnar, olja, "Fiol o blommor",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa samt fotpall, modern tillverkning, _16191a_8d9e1aba12eaeff_lg.jpeg
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa samt fotpall, modern tillverkning,
Slutpris6 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Malmeström, Akke Hugh, olja, "Gammal går med skördefolk, Gesunda", _16192a_lg.jpeg
Malmeström, Akke Hugh, olja, "Gammal går med skördefolk, Gesunda",
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Parti mobiltelefoner, Bang & Olufsen, Beocom,  2 st Ericsson T10S, 1 Ericsson T18S samt 1 okänd, _16193a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt, _16194a_8d9e0ad0076e8c5_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits, _16195a_8d9e0b733c1cc00_lg.jpeg
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 600 SEK
Matta, old Pakistan, _15770a_8d9d6860cdcd822_lg.jpeg
Matta, old Pakistan,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, avrundat kvadratisk, _16196a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Ellis, olja, motiv från Montfort L'Amaury, Frankrike, _16197a_lg.jpeg
Wallin, Ellis, olja, motiv från Montfort L'Amaury, Frankrike,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Holmberg, Erik, olja, landskap från Renstad, Högboda, Kil, _16198a_lg.jpeg
Holmberg, Erik, olja, landskap från Renstad, Högboda, Kil,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snusdosa, mässing, 17-1800-tal, _16199a_lg.jpeg
Snusdosa, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Arvid, olja, landskap, _16200a_lg.jpeg
Nilsson, Arvid, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takampel, delvis bemålad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft, _16201a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik persisk, _15771a_8d9d6862cdb87db_lg.jpeg
Matta, old/semiantik persisk,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 300 SEK
Matta, old Pakistan, _15772a_8d9d6864d45717d_lg.jpeg
Matta, old Pakistan,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan, _15773a_8d9d6866da2157f_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Pakistan,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK