Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer för Gefle, tvättuppsättning, flintgods, kanna samt skål_16296a_lg.jpeg
Okänd designer för Gefle, tvättuppsättning, flintgods, kanna samt skål
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä, _16297a_lg.jpeg
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, mat/konferensbord, bonat trä på svetsat järnunderrede, _16298a_8d9e0f18f127849_lg.jpeg
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, mat/konferensbord, bonat trä på svetsat järnunderrede,
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, stolar, 10 st, järn, _16299a_8d9e0ea140bc354_lg.jpeg
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, stolar, 10 st, järn,
Slutpris13 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä, _16300a_8d9e0efb878c1cf_lg.jpeg
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Markhed, Sven-Erik, olja, "Klippor Kråkelund" (Oskarshamn),_16301a_lg.jpeg
Markhed, Sven-Erik, olja, "Klippor Kråkelund" (Oskarshamn),
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för CEBE, landskrona, taklampa, vit plast och metall, _16302a_lg.jpeg
Okänd designer för CEBE, landskrona, taklampa, vit plast och metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bricka, bonad björk med bronshandtag, 1910-tal, _16303a_lg.jpeg
Bricka, bonad björk med bronshandtag, 1910-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bernadotte, Sigvard för Nilsjohan, termos, rostfritt stål och svart plast, _16304a_lg.jpeg
Bernadotte, Sigvard för Nilsjohan, termos, rostfritt stål och svart plast,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par, skuren valnöt, oscarianska, 1800-talets slut, _16305a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, akvarell, hallandsgård, _16306a_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, hallandsgård,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti mynt mm, _16307a_8d9e0ef44523507_lg.jpeg
Stort parti mynt mm,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Taklampa, förgylld metall, antagligen Italien, 1900-talets 2 hälft, _16308a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II", _16309a_lg.jpeg
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägg/presenterfat, gjutjärn, antagligen Husqvarna Vapenfabrik, _16310a_lg.jpeg
Vägg/presenterfat, gjutjärn, antagligen Husqvarna Vapenfabrik,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede, _16311a_8d9e0ea353cebfc_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal, _16312a_8d9e0ea48ddab03_lg.jpeg
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Gyllensvaans Möbler, Kättilstorp, byrå, teak och svartlackerat trä, _16313a_8d9e0ea5d3306a8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, Hanuman, _16316a_lg.jpeg
Mask, skuret och bemålat trä, Hanuman,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Norrman, Knut, olja, Visby ringmur, _16315a_lg.jpeg
Norrman, Knut, olja, Visby ringmur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Karlsson, Uno Hubert, olja, interiör, _16314a_lg.jpeg
Karlsson, Uno Hubert, olja, interiör,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rökelsekar, glaserat flintgods med bronsmontage, orientaliskt arbete, 1900-tal, _16317a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Markhed, Sven-Erik, olja, "Landskap", signerad_16318a_lg.jpeg
Markhed, Sven-Erik, olja, "Landskap", signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Normann, Lars, färglito, Sydamerikanska kvinnor, _16319a_lg.jpeg
Normann, Lars, färglito, Sydamerikanska kvinnor,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan, _16320a_lg.jpeg
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ulrichsen, Theodor, olja, utsikt över Roskilde från Sankt Jørgensbjerg, _16321a_lg.jpeg
Ulrichsen, Theodor, olja, utsikt över Roskilde från Sankt Jørgensbjerg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Arninge, Gudrun, olja, "Från Luxenbourgträdgården (!) Paris", _16322a_lg.jpeg
Arninge, Gudrun, olja, "Från Luxenbourgträdgården (!) Paris",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bägare, silver, gustaviansk, svagt trumpetformad på låg fot, skrodad dekor av festoner mm, delvis förgylld dekor, _16323a_8d9e0ef6f3c1d35_lg.jpeg
Bägare, silver, gustaviansk, svagt trumpetformad på låg fot, skrodad dekor av festoner mm, delvis förgylld dekor,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Medalj, Kungliga Patriotiska sällskapets belöningsmedalj i silver av 1:a (12:e) storleken (PatrSSM1), Gustav V, i etui, medföljer _16324a_8d9e0ef890d41a4_lg.jpeg
Medalj, Kungliga Patriotiska sällskapets belöningsmedalj i silver av 1:a (12:e) storleken (PatrSSM1), Gustav V, i etui, medföljer
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kopparmynt, 8 st, 1/2  Skilling Gustav IV Adolf, _16325a_8d9e0ef9a855287_lg.jpeg
Kopparmynt, 8 st, 1/2 Skilling Gustav IV Adolf,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Docka, bisquit och textil, 1900-talets 1 hälft eller mitt, _16326a_lg.jpeg
Docka, bisquit och textil, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, golvlampa, brunlackerad metall och krom, _16327a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _16328a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Just Andersen, Ib, vaser, 2 st, bronserad metall, så kallad Diskometall, _16329a_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, vaser, 2 st, bronserad metall, så kallad Diskometall,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon, _16330a_lg.jpeg
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för IKEA; golvlampa, svartlackerad metall med glödlampformad glaskupa, _16331a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _16332a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Skål, delvis bemålad hardwood med mässingsmontage, _16333a_lg.jpeg
Skål, delvis bemålad hardwood med mässingsmontage,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dalahästar, 3 st, skuret och bemålat trä, 1900-talets 2 hälft, _16334a_8d9e0ef5dea00c8_lg.jpeg
Dalahästar, 3 st, skuret och bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Halslås, försilvrad och förgylld metall, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft, _16335a_8d9e0f198eb7112_lg.jpeg
Halslås, försilvrad och förgylld metall, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Medalj, silver, Sporrongs, Författningsreforman 1974, _16336a_8d9e0f1a71a1479_lg.jpeg
Medalj, silver, Sporrongs, Författningsreforman 1974,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Morten, Oscar för The Mortens Studio, USA, figurin, porslin, häst, 1900-talets mitt, _16337a_8d9e0f1bb2a62ce_lg.jpeg
Morten, Oscar för The Mortens Studio, USA, figurin, porslin, häst, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _16338a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, vitlackerad aluminium, _16339a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, taklampa, mässing med droppformade, bärnstensfärgade glashängen, _16340a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal, _16341a_lg.jpeg
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _16342a_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krus, saltglaserat stengods med tennlock, Tyskland, 1800-talets 2 hälft, reliefdekor av personer, vinrankor mm, _16343a_8d9e0f28d4cae8f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK