Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Jutrem, Arne Jon för Hadeland glassverk, fotogenlampa, grön glasmassa med luftbubblor, "Grönland", _15759a_8d9d5c36d1cb3ad_lg.jpeg
Jutrem, Arne Jon för Hadeland glassverk, fotogenlampa, grön glasmassa med luftbubblor, "Grönland",
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skeppsljusstake, mässing, medföljer sk stumpastake Jämtslöjd WB, mässing_15821a_8d9d773286b9d8b_lg.jpeg
Skeppsljusstake, mässing, medföljer sk stumpastake Jämtslöjd WB, mässing
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel, _16202a_8d9e0b7582df9c4_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Eleanor Rigby", _16203a_8d9e0badbea82a8_lg.jpeg
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Eleanor Rigby",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Space Mirror", _16204a_8d9e0bae9c19610_lg.jpeg
Lundin, Kenneth, färgserigrafi, "Space Mirror",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _16205a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _16206a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nilsson, Arvid, olja, landskap, _16207a_lg.jpeg
Nilsson, Arvid, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Wickström, Åke, olja, vinterlandskap med personer, _16208a_lg.jpeg
Wickström, Åke, olja, vinterlandskap med personer,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wickström, Åke, olja, vinterlandskap med personer, _16210a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andrén, Bengt, olja, "Utsikt mot Örsjö (?)", _16209a_lg.jpeg
Andrén, Bengt, olja, "Utsikt mot Örsjö (?)",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, England, George III, 1700-talets slut, 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning med små lådor och rum, _16211a_8d9e0b98e02adf0_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, England, George III, 1700-talets slut, 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning med små lådor och rum,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, teak, _16212a_8d9e0c429c72000_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, teak,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak, låda i sarg, _16213a_8d9e0c43a683e6c_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampor, 4 st, gulmetall,_16214a_8d9e0c36aa94a34_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampor, 4 st, gulmetall,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mugg, sterlingsilver, vikt 55 gram, _16215a_8d9e0c47999dc33_lg.jpeg
Mugg, sterlingsilver, vikt 55 gram,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ripa, Hans, olja, blomsterstilleben, _16217a_lg.jpeg
Ripa, Hans, olja, blomsterstilleben,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jagerdahl, Oscar, olja, grekisk kvinna i folkdräkt, _16216a_lg.jpeg
Jagerdahl, Oscar, olja, grekisk kvinna i folkdräkt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, (möjligen Eric Hallström), olja, blomsterstilleben, _16220a_lg.jpeg
Okänd konstnär, (möjligen Eric Hallström), olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, skulptur, koppar, stående hjort, _16219a_lg.jpeg
Okänd designer, skulptur, koppar, stående hjort,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Olzon, Nils, olja, landskap, _16218a_lg.jpeg
Olzon, Nils, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
4 delar matbestick, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, _16221a_8d9e0c727f74f11_lg.jpeg
4 delar matbestick, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Königlisches Porzellanmanufaktur Tettau, 1950-60-tal, kaffeservis porslin, _16222a_8d9e0c488ef22af_lg.jpeg
Okänd designer för Königlisches Porzellanmanufaktur Tettau, 1950-60-tal, kaffeservis porslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, mässing, _16223a_8d9e0c63b674691_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, mässing,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sand, Lennart, färglito, kungsörn och hare, _16224a_lg.jpeg
Sand, Lennart, färglito, kungsörn och hare,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär (Knut Grane?), olja, stilleben, _16225a_lg.jpeg
Okänd konstnär (Knut Grane?), olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Carlson, Lage, olja, väderkvarnar på Alvaret, Öland, _16226a_lg.jpeg
Carlson, Lage, olja, väderkvarnar på Alvaret, Öland,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro, _16227a_lg.jpeg
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blomsterpallar, 1 par, teak, _16228a_8d9e0caa5bbadc6_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, blomsterpallar, 1 par, teak,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak, _16231a_8d9e0cac51e4aa4_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, _16229a_8d9e0c82a9e3fc8_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti medaljer mm, _16230a_8d9e0c8001df5b3_lg.jpeg
Parti medaljer mm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Covent Garden Collection AS, vägglykta, svärtat smide, _16232a_lg.jpeg
Okänd designer för Covent Garden Collection AS, vägglykta, svärtat smide,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Erhner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, "Energy", _16233a_lg.jpeg
Erhner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, "Energy",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Erhner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, "Basket", _16234a_lg.jpeg
Erhner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, "Basket",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Aryballos, terrakotta, möjligen Korinth, omkring 600 f Kr, _16235a_lg.jpeg
Aryballos, terrakotta, möjligen Korinth, omkring 600 f Kr,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Carlborg, Rudolf, akvarell, personer i 1800-talsinteriör, _16236a_lg.jpeg
Carlborg, Rudolf, akvarell, personer i 1800-talsinteriör,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Månsson, Stig, olja, sittande modell, _16237a_lg.jpeg
Månsson, Stig, olja, sittande modell,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lodström, Georg, olja "Heden - Hallands Väderö", _16238a_lg.jpeg
Lodström, Georg, olja "Heden - Hallands Väderö",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oljelampa, terrakotta, medelhavsområdet, klassisk period, _16239a_lg.jpeg
Oljelampa, terrakotta, medelhavsområdet, klassisk period,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaminur med barometer och termometer, skuren ek, arts-and-crafts, England, sekelskiftet 1900, _16240a_8d9e0ce2d1f17d0_lg.jpeg
Kaminur med barometer och termometer, skuren ek, arts-and-crafts, England, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti porslin, Kina, 17-1800-tal, 9 delar, _16241a_8d9e0ce3c6fdcf0_lg.jpeg
Parti porslin, Kina, 17-1800-tal, 9 delar,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lock, porslin, Kina, Qianlong (1736.95), _16242a_8d9e0ce4940734b_lg.jpeg
Lock, porslin, Kina, Qianlong (1736.95),
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, skålfat, 2 st, glaserat stengods, _16244a_lg.jpeg
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, skålfat, 2 st, glaserat stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kalebass, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-tal, montage i växtfiber och läder, _16246a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Rehnquist, Bonnie, olja, "Två båtar",  _16243a_lg.jpeg
Rehnquist, Bonnie, olja, "Två båtar",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets mitt, akvarell, Oudezijds Voorburgwal med Sint-Niklaaskerk, Amsterdam, _16247a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti armbandsur, modern tillverkning_16245a_lg.jpeg
Parti armbandsur, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK