Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Qvarsebo, Mikael, färglito, 'Fragment av Mona Lisa', _15745a_8d9d5be3357358c_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färglito, 'Fragment av Mona Lisa',
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, soffbord, teak (?),_15714a_8d9d4493ca16ba9_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, teak (?),
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sked, silver, så kallad råttsvanssked, 1700-talets 1 hälft, _15677a_8d9cecaaffbf3b6_lg.jpeg
Sked, silver, så kallad råttsvanssked, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Ove, akvareller, 3 st, kustpartier, _15825a_8d9d83286136412_lg.jpeg
Persson, Ove, akvareller, 3 st, kustpartier,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, bänk med lös, vändbar hurts, teak, _15826a_8d9d83055005531_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, bänk med lös, vändbar hurts, teak,
Slutpris2 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Olsson, Johannes, färglito, komposition med penna, _15824a_8d9d83291699f32_lg.jpeg
Olsson, Johannes, färglito, komposition med penna,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kayser, Fredrik för Vatne Möbler, soffa, palisander med randig ylleklädsel, modellnummer 965, 1960-tal, _15823a_8d9d8360e650489_lg.jpeg
Kayser, Fredrik för Vatne Möbler, soffa, palisander med randig ylleklädsel, modellnummer 965, 1960-tal,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kayser, Fredrik för Vatne Möbler, soffa, palisander med randig ylleklädsel, modellnummer 965, 1960-tal, _15822a_8d9d8361fc5ed8c_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, semiantik Ersari, _15827a_lg.jpeg
Matta, semiantik Ersari,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, pastell, taktäckning, _15828a_lg.jpeg
Okänd konstnär, pastell, taktäckning,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd ungersk (?) konstnär, olja, blomsterstilleben,_15829a_lg.jpeg
Okänd ungersk (?) konstnär, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd ungersk (?) konstnär, "Madonna"_15831a_lg.jpeg
Okänd ungersk (?) konstnär, "Madonna"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kunt, Ernö, etsning, "Behavazott falu", _15830a_lg.jpeg
Kunt, Ernö, etsning, "Behavazott falu",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Wahlbeck, Peter, färglitografi, komposition med människor, ur mappen "Friåkare", _15818a_8d9d772ab617968_lg.jpeg
Wahlbeck, Peter, färglitografi, komposition med människor, ur mappen "Friåkare",
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wahlbeck, Peter, färglitografi, komposition med människor, ur mappen "Friåkare", _15819a_8d9d772ba3639a4_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stegpall, krom med blå melaminplattor, _15769a_8d9e1a72368c046_lg.jpeg
Stegpall, krom med blå melaminplattor,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
 Joachim, Christian för Royal Copenhagen, parti porslin, 'Blue Pheasant'_15713a_8d9d441773323b5_lg.jpeg
Joachim, Christian för Royal Copenhagen, parti porslin, 'Blue Pheasant'
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mat- och theservisdelar, porslin, Rörstrand Gröna Anna_15707a_8d9d44161f2ea69_lg.jpeg
Mat- och theservisdelar, porslin, Rörstrand Gröna Anna
Slutpris3 800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Wiinblad, Björn för Rosenthal, 6 delar, porslin, skålar, 1 par, askfat, 1 par samt vaser 2 st, porslin, dekor av personer mm, h 4 - 19 cm_15832a_lg.jpeg
Wiinblad, Björn för Rosenthal, 6 delar, porslin, skålar, 1 par, askfat, 1 par samt vaser 2 st, porslin, dekor av personer mm, h 4 - 19 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampor, 1 par, mässing, _15833a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampor, 1 par, mässing,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gregers Rasmussen, Alfred, olja, motiv från Bornholm, _15834a_lg.jpeg
Gregers Rasmussen, Alfred, olja, motiv från Bornholm,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blosshållare, så kallad Lysekäring, smide, 17-1800-tal, _15835a_lg.jpeg
Blosshållare, så kallad Lysekäring, smide, 17-1800-tal,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gowenius, Rudolf, olja, stilleben med amaryllis, _15836a_lg.jpeg
Gowenius, Rudolf, olja, stilleben med amaryllis,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bengt Orup, litografi, provtryck_15673a_8d9c39cfe6f0cac_lg.jpeg
Bengt Orup, litografi, provtryck
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nielsen, Otto för SAS, litograferad plansch, "Colorful Middle East", 1955, _15678a_8d9d83a4fd4184a_lg.jpeg
Nielsen, Otto för SAS, litograferad plansch, "Colorful Middle East", 1955,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindberg, Thomas, egen smedja, Dannike, kandelaber till 4 ljus, svärtat smide, "Folkdansare", _15672a_8d9c39cf12cbd1d_lg.jpeg
Lindberg, Thomas, egen smedja, Dannike, kandelaber till 4 ljus, svärtat smide, "Folkdansare",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, 1950-tal, olja, cabaret, _15680a_8d9cecad9581dbc_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1950-tal, olja, cabaret,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, Pont d'Austerlitz i Paris med Nôtre Dame de Paris i fonden, _15679a_8d9cecacd81ef7f_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Pont d'Austerlitz i Paris med Nôtre Dame de Paris i fonden,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Markslöjd, bordslampa, metall med träringar, _15837a_lg.jpeg
Okänd designer för Markslöjd, bordslampa, metall med träringar,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Markslöjd, bordslampa, metall med träringar, _15838a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, möjligen för ASEA, arbetsbelysning, delvis lackerad metall, _15839a_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för ASEA, arbetsbelysning, delvis lackerad metall,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis, _15840a_lg.jpeg
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _15841a_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _15842a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _15843a_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ericson, Elsa, tuschlavering, komposition med personer, _15844a_8d9d83fd5666a48_lg.jpeg
Ericson, Elsa, tuschlavering, komposition med personer,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wilmont, Barry, olja, komposition, _15845a_8d9d83fca88247f_lg.jpeg
Wilmont, Barry, olja, komposition,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Steen, Jan, skulptur, terrakotta, "Moder med barn"_15697a_8d9d1e4bf5b7b30_lg.jpeg
Steen, Jan, skulptur, terrakotta, "Moder med barn"
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Gammelgaard, Niels för Conform, snurrfåtölj, lackerad ek med gul textilklädsel, "Gaga", _15695a_8d9d1dc9f4ee1af_lg.jpeg
Gammelgaard, Niels för Conform, snurrfåtölj, lackerad ek med gul textilklädsel, "Gaga",
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Holm, Åke, egen verkstad, Höganäs, skulptur, chamotterat stengods, gående björn, _15846a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skåp, valnöt och valnötsrot med förgyllda beslag, nyrenässans, 1800-talets slut, _15847a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Brandt, Carl, pastell, marin, _15848a_lg.jpeg
Brandt, Carl, pastell, marin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Langenfeld, Werner för ESA Møbelværk, Danmark, snurrfåtölj, svart läder på kromad fot, _15849a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, så kallad "ship's-" eller "campaign-furniture", _15850a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja, utsikt över Neapel från Posillipo med Vesuvius i fonden, _15851a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, utsikt över Neapel från Posillipo med Vesuvius i fonden,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dragspel, Traviata, _15670a_8d9c39ccc0ebd87_lg.jpeg
Dragspel, Traviata,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
 Barograf i vitrin, 1900-talets 1 hälft, _15676a_8d9ceb678fed58c_lg.jpeg
Barograf i vitrin, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Dragspel, elektriskt, Midi Super Wox_15671a_8d9c39cdf07b86f_lg.jpeg
Dragspel, elektriskt, Midi Super Wox
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK