Februariauktion söndagen den 27/2 klockan 16.

Fredag 25/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/2 klockan 12.00 - 15.45

Olson, Axel, färglito, "Hamnbild", _16807a_8d9f516ae18ec4b_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, "Hamnbild",
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Ove, gouache, kubistiskt stilleneben, _16805a_8d9f5169129ba94_lg.jpeg
Persson, Ove, gouache, kubistiskt stilleneben,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Oppenheimer, Johnny, gouache, "Gamla moskén i Jaffa - Israel", _16808b_8d9f52fa1e31cf4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, tusch, galopperande häst, _16837a_lg.jpeg
Okänd konstnär, tusch, galopperande häst,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, stolar, 3 st, bok med röd skaiklädsel, _16838a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal, _16839a_lg.jpeg
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin", _16840a_lg.jpeg
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lås smide, 17-1800-tal, _16841a_lg.jpeg
Lås smide, 17-1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal, _16842a_lg.jpeg
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Richter, Sigrid för Rörstrand, kaffeservisdelar, Eden, 6 st_16834a_8d9f5252957c475_lg.jpeg
Richter, Sigrid för Rörstrand, kaffeservisdelar, Eden, 6 st
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Böckman, Edgar för Höganäs, lockurna, lysterglaserat flintgods, _16816a_8d9f51e1d1eb075_lg.jpeg
Böckman, Edgar för Höganäs, lockurna, lysterglaserat flintgods,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Böckman, Edgar för Höganäs, vas, lysterglaserat flintgods, _16814a_8d9f51dcea79dd3_lg.jpeg
Böckman, Edgar för Höganäs, vas, lysterglaserat flintgods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kuvert/prydnadstallrikar, 1 par, Royal Copenhagen, _16820a_8d9f51f07d0993e_lg.jpeg
Kuvert/prydnadstallrikar, 1 par, Royal Copenhagen,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stekfat, flintgods, Gustavsberg "Ecclesial", _16818a_8d9f51ea58ce4d1_lg.jpeg
Stekfat, flintgods, Gustavsberg "Ecclesial",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil, _16843a_8d9f52d7161d37c_lg.jpeg
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti modern keramik, kaffeservisdelar samt kanna, Gefle Alfa, design Berit Ternell 1976_16835a_8d9f5257e2b0a59_lg.jpeg
Parti modern keramik, kaffeservisdelar samt kanna, Gefle Alfa, design Berit Ternell 1976
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mummaglas samt 2 snapsglas, 1900-talets början , emaljdekor av tomtar, _16836a_8d9f525a5684e26_lg.jpeg
Mummaglas samt 2 snapsglas, 1900-talets början , emaljdekor av tomtar,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tillbringare samt två glas, blåfärgat glas med vit emaljdekor, så kallad "Mary Gregory", 1800-talets slut, _16817a_8d9f51e475a2cc9_lg.jpeg
Tillbringare samt två glas, blåfärgat glas med vit emaljdekor, så kallad "Mary Gregory", 1800-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrin, bemålat trä med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _16821a_8d9f51f3e7c99dd_lg.jpeg
Skrin, bemålat trä med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt, _16813a_8d9f51da7784e4d_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrivbordslampa, patinerad brons med glaskupa, så kallad Strindbergslampa, _16812a_8d9f51d8839b25f_lg.jpeg
Skrivbordslampa, patinerad brons med glaskupa, så kallad Strindbergslampa,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vinkannor, två st, glas med nysilvermontage, _16819a_8d9f51ed0521622_lg.jpeg
Vinkannor, två st, glas med nysilvermontage,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
3 delar saltglaserat lergods, Tilling, 1800-talets 2 hälft, _16815a_8d9f51dfe0abb21_lg.jpeg
3 delar saltglaserat lergods, Tilling, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Torsten, olja, strandparti med båtar, _16844a_lg.jpeg
Olson, Torsten, olja, strandparti med båtar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, stadsbild, _16846a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _16845a_lg.jpeg
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Verde, Vincent, olja, komposition, _16848a_lg.jpeg
Verde, Vincent, olja, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dreffler, Hans, olja, näckrosor, _16847a_lg.jpeg
Dreffler, Hans, olja, näckrosor,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Åberg, Jan, skulptur/väggplatta, koppar och mässing, signerad och daterad -78_16849a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, mässing, rokokostil, sekelskiftet 1900, _16534a_8d9ed7087dfd155_lg.jpeg
Väggur, mässing, rokokostil, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skeppsur, 2 st, mässing, Smiths, 1900-talets 1 hälft, _16535a_8d9ed7110513311_lg.jpeg
Skeppsur, 2 st, mässing, Smiths, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Handdukshängare, trä och metall, _16539a_8d9efa7e0f72c6e_lg.jpeg
Handdukshängare, trä och metall,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oljelampa, mässing, 1700-tal, _16533a_8d9ed70692a23d4_lg.jpeg
Oljelampa, mässing, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Seligmann, Johann Georg, kopparstick, handkolorerat, _16538a_8d9ed7197e67a67_lg.jpeg
Seligmann, Johann Georg, kopparstick, handkolorerat,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti leksaksbilar, bl.a Matchbox, Corgi m.m_16536a_8d9ed713c3b3b7b_lg.jpeg
Parti leksaksbilar, bl.a Matchbox, Corgi m.m
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tidtagareur, "Kronometer", _16850a_lg.jpeg
Tidtagareur, "Kronometer",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg", _16851a_lg.jpeg
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fållbänk, avlutad fur, _16853a_lg.jpeg
Fållbänk, avlutad fur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, personer på bänk. _16852a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, personer på bänk.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, vinterbild från Veere, Holland, _16854a_lg.jpeg
Van Soest, Louis Willem, olja, vinterbild från Veere, Holland,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, _16803a_8d9f5164b946493_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ytterfoder, flintgods, 1800-talets 2 hälft, _16537a_8d9ed7167865630_lg.jpeg
Ytterfoder, flintgods, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion comfort, blå_16782a_8d9f516d9cf253b_lg.jpeg
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion comfort, blå
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion Comfort, svart_16781a_8d9f516ca892579_lg.jpeg
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion Comfort, svart
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Vitrinskåp, valnöt, Rowico, modern tillverkning_16778a_8d9f52adf487602_lg.jpeg
Vitrinskåp, valnöt, Rowico, modern tillverkning
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil, _16779a_8d9f524d41dda56_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag, _16777a_8d9f52acdab938e_lg.jpeg
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Terassvärmare, elektrisk, Einhell, NHH 2100_16780a_8d9f516e7837fbc_lg.jpeg
Terassvärmare, elektrisk, Einhell, NHH 2100
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK