Salsskåp, ek, 1700-tal, underdel med 4 lådor, överdel med 2 skåpdörrar unde så kallat Danzigerkrön, _17687a_lg.jpeg
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Barnmöbel/soffa med förvaring, vitlackerat trä, _17689a_lg.jpeg
Barnmöbel/soffa med förvaring, vitlackerat trä,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Gerold, figurin, porslin, svalor, _17690a_lg.jpeg
Okänd designer för Gerold, figurin, porslin, svalor,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Figuriner, 3 st, porslin,  gråsparv Royal Copenhagen samt blåmesar (optimisten och pessimisten) B&G, _17691a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Östergren, Torsten, olja, "Solnedgång", _17693a_lg.jpeg
Östergren, Torsten, olja, "Solnedgång",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace, _17692a_lg.jpeg
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, 'Himmelsfärd', _17694a_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, 'Himmelsfärd',
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900, _17695a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Silvermynt, 8 skilling, Norge, Karl XIV Johan 1827,_17618a_8da0beabcb116c3_lg.jpeg
Silvermynt, 8 skilling, Norge, Karl XIV Johan 1827,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Mynt, 1 Thaler 1763 Friedrich August II(1733-1763) Kurfurstendömet Sachsen, _17611a_8da0be5aa0798b2_lg.jpeg
Mynt, 1 Thaler 1763 Friedrich August II(1733-1763) Kurfurstendömet Sachsen,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Silvermynt, Norge Oskar II, 50 öre/15 skilling 1875, 10 öre 1875_17622a_8da0bec258877d7_lg.jpeg
Silvermynt, Norge Oskar II, 50 öre/15 skilling 1875, 10 öre 1875
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Silvermynt, 2/3 Specie Daler,  Danmark, Christian 7 1787,_17613a_8da0be69140a8f2_lg.jpeg
Silvermynt, 2/3 Specie Daler, Danmark, Christian 7 1787,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Silvermynt, Danmark, 14-1800-tal, bland annat Hvid Malmö, 6 skilling 1628, 32 Rigsbanksskilling 1843_17641a_8da0bf0fed8703c_lg.jpeg
Silvermynt, Danmark, 14-1800-tal, bland annat Hvid Malmö, 6 skilling 1628, 32 Rigsbanksskilling 1843
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Silvermynt, 10 st Norge Karl XIII-Karl XV, _17621a_8da0bebcd039fda_lg.jpeg
Silvermynt, 10 st Norge Karl XIII-Karl XV,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Silvermynt 2 st, 24 skilling, Norge, Oskar I1845 samt 1852_17620a_8da0beb6bdc181b_lg.jpeg
Silvermynt 2 st, 24 skilling, Norge, Oskar I1845 samt 1852
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Silvermynt, 6 st, 8 skilling, Norge Frederik IV, 1703, 1706, 1708, 1712, 1714 samt 1728_17616a_8da0be8ba954ffb_lg.jpeg
Silvermynt, 6 st, 8 skilling, Norge Frederik IV, 1703, 1706, 1708, 1712, 1714 samt 1728
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Silvermynt, 1 mark/16 skilling, Danmark Kristian IV 1645,_17614a_8da0be6ea1107ad_lg.jpeg
Silvermynt, 1 mark/16 skilling, Danmark Kristian IV 1645,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Silvermynt, 5 st, 12 skilling, Norge, Oskar I 1845, 1850, 1853, samt 2 st 1856, _17619a_8da0beb01a1a224_lg.jpeg
Silvermynt, 5 st, 12 skilling, Norge, Oskar I 1845, 1850, 1853, samt 2 st 1856,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Kopparynt, Norge, 1 skilling spec 1816, 1820 och 1832, 2 skilling spec 1822, 1828, 1831 och 1832_17645a_8da0bf24e4bfd69_lg.jpeg
Kopparynt, Norge, 1 skilling spec 1816, 1820 och 1832, 2 skilling spec 1822, 1828, 1831 och 1832
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kopparmynt, Skilling Banco, (alla valörer)_17630a_8da0bef4ae093a0_lg.jpeg
Kopparmynt, Skilling Banco, (alla valörer)
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Tallrikar, 4 st, flintgods, Rörstrand, 1800-talets mitt, blå underglasyrdekor av initialer RH under friherrelig krona, _17697a_8da0cb8b1a35210_lg.jpeg
Tallrikar, 4 st, flintgods, Rörstrand, 1800-talets mitt, blå underglasyrdekor av initialer RH under friherrelig krona,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru, _17698a_8da0cb4d749eaba_lg.jpeg
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot. nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _17699a_8da0cb4835a4ab2_lg.jpeg
Byrå, valnöt och valnötsrot. nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, blålackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft, _17700a_8da0cb48ad349cb_lg.jpeg
Byrå, blålackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, ett par, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _17701a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ronner-Knip, Henriëtte, kopia efter, olja, hund och katt, _17702a_lg.jpeg
Ronner-Knip, Henriëtte, kopia efter, olja, hund och katt,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden, _17703a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Haycock, Vibeke, olja, "Iron & Tubes", _17704a_lg.jpeg
Haycock, Vibeke, olja, "Iron & Tubes",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kähler, Nils, möjligen för Herman A Kähler Nästved, skål, glaserat stengods, _17705a_lg.jpeg
Kähler, Nils, möjligen för Herman A Kähler Nästved, skål, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska, _17706a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstolar, ett par, gråmålat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _17707a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Berg, Hans, färglito, figurkomposition, _17708a_lg.jpeg
Berg, Hans, färglito, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, matbord, vitlackerat laminat, _17709a_lg.jpeg
Okänd designer, matbord, vitlackerat laminat,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 3 + 1, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar, _17710a_8da0cb49bd4987d_lg.jpeg
Armstolar, 3 + 1, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Taburett, skuret och bonat trä, senempire, 1800-talets mitt, _17711a_8da0cb476d517ae_lg.jpeg
Taburett, skuret och bonat trä, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pianopall, bonat trä, 1900-talets 1 hälft, _17712a_8da0cb46a17ca92_lg.jpeg
Pianopall, bonat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taburett, skuret och bonat trä med textilklädd sits, _17714a_8da0cb4590683e7_lg.jpeg
Taburett, skuret och bonat trä med textilklädd sits,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrin, björk, 1900-talets mitt, _17715a_8da0cb44a044b6c_lg.jpeg
Skrin, björk, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, muggar, 9 st, glas, _17459a_8da08dabc4aab40_lg.jpeg
Okänd designer, muggar, 9 st, glas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Speglar, 1 par, bemålat och förgyllt trä, 1900-talets 2 hälft, _17468a_8da08e6d5e06e93_lg.jpeg
Speglar, 1 par, bemålat och förgyllt trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti glas och karaffer, 18-1900-tal, _17469a_8da08e8d8480ec0_lg.jpeg
Parti glas och karaffer, 18-1900-tal,
Slutpris1 900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vitvinsglas, 8 st, ljusgrön glasmassa, _17475a_8da08e9332aaad4_lg.jpeg
Vitvinsglas, 8 st, ljusgrön glasmassa,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Karaffer, 1 par samt ölglas, 4 st, 18-1900-tal, _17474a_8da08e91fa80eb6_lg.jpeg
Karaffer, 1 par samt ölglas, 4 st, 18-1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736.95), dekor i sang-de-boeufglasyr, _17473a_8da08e911f047da_lg.jpeg
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736.95), dekor i sang-de-boeufglasyr,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes, _17716a_lg.jpeg
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bolswert, Schelte Adams, efter Rubens, Sir Peter Paul & Hendricx, Gillis, kopparstick, Aeneas skeppsbrott, 1600-talets 1 hälft, _17717a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slagbord med en skiva, bemålat trä, allmogearbete, 1800-tal, _17718a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Visitkortsfat, fajans, Vecchia Venezia, Italien, 1900-talets mitt, _17719a_lg.jpeg
Visitkortsfat, fajans, Vecchia Venezia, Italien, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK