Anvisningssedel, 10 kroner, Danmark Fredrik IX 1953, _17807a_lg.jpeg
Anvisningssedel, 10 kroner, Danmark Fredrik IX 1953,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, bonad ek, 1800-talets slut, _17808a_lg.jpeg
Spelbord, bonad ek, 1800-talets slut,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack", _17809a_lg.jpeg
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krus, 3 st, glaserat ler- respektive stengods, 18-1900-tal, _17810a_lg.jpeg
Krus, 3 st, glaserat ler- respektive stengods, 18-1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sedlar och fragment, 1 rd 1834, 8 sk spec 1823, 12 sk bio 1845, 16 sk spec 1827, 9 daler km 1774_17612a_8da0be5e9d40bba_lg.jpeg
Sedlar och fragment, 1 rd 1834, 8 sk spec 1823, 12 sk bio 1845, 16 sk spec 1827, 9 daler km 1774
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Silvermynt, Danmark, 13 st, 2 kroner, _17629a_8da0beea7ac5d27_lg.jpeg
Silvermynt, Danmark, 13 st, 2 kroner,
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti mynt, Danmark i huvudsak silvermynt efter 1874_17628a_8da0bee51b44a11_lg.jpeg
Parti mynt, Danmark i huvudsak silvermynt efter 1874
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Silvermynt, Danmark, 2 skilling 1861. FELPUNSAT, skall vara 1681_17627a_8da0bed9c48932c_lg.jpeg
Silvermynt, Danmark, 2 skilling 1861. FELPUNSAT, skall vara 1681
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Silvermynt, Sverige, 16-1800-tal_17625a_8da0bed3e249927_lg.jpeg
Silvermynt, Sverige, 16-1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Silvermynt, 1/8 riksdaler 1832, 1833 samt 1/16 riksdaler spec 1835_17624a_8da0becdf5ef9f4_lg.jpeg
Silvermynt, 1/8 riksdaler 1832, 1833 samt 1/16 riksdaler spec 1835
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mynt, Danska Västindien, bl.a 10 skilling 1845_17639a_8da0bf08970d8f6_lg.jpeg
Mynt, Danska Västindien, bl.a 10 skilling 1845
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mynt, Sverige, brons, 1666-1872_17631a_8da0befa6a13ed1_lg.jpeg
Mynt, Sverige, brons, 1666-1872
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mynt, Erik XIV, Stockholm 1/2 öre 1666, Reval, solidus 1668 samt Johan III, Reval solidus (utan år), Gustav II Ad 1/24 thaler_17638a_8da0bf04a4e40bc_lg.jpeg
Mynt, Erik XIV, Stockholm 1/2 öre 1666, Reval, solidus 1668 samt Johan III, Reval solidus (utan år), Gustav II Ad 1/24 thaler
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golfbag, Callaway, medföljer vagn Titleist samt 3 klubbor, _17811a_lg.jpeg
Golfbag, Callaway, medföljer vagn Titleist samt 3 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, taklampa, smide med gröna glasskivor, _17812a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Kolonnkratrar, 1 par, svartlackerat lergods, antagligen Lauritz Hjorth, Bornholm,_17813a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning, _17814a_lg.jpeg
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede, _17815a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gardberg, Bertel för Boda, Finland, ljusstakar, 1 par, brons, _17816a_lg.jpeg
Gardberg, Bertel för Boda, Finland, ljusstakar, 1 par, brons,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal, _17817a_lg.jpeg
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Koffert, papp och trä med metallbeslag, Alstermo bruk, _17276c_8da0371b2a13ceb_lg.jpeg
Koffert, papp och trä med metallbeslag, Alstermo bruk,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jonsson, Björn, litografi, stadsmiljö_17282a_8da0ce52cb21ab9_lg.jpeg
Jonsson, Björn, litografi, stadsmiljö
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, antik Kaukasus, _17281a_8da0ce5622dacf0_lg.jpeg
Matta, antik Kaukasus,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, antik Kaukasus, _17280a_8da0ce59e337e7d_lg.jpeg
Matta, antik Kaukasus,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Badkar, akryl, Westerbergs Deep 1600R_17374a_8da0ce5ea221b8a_lg.jpeg
Badkar, akryl, Westerbergs Deep 1600R
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Aktiebrev, Göteborgs bank, 125 kronor_17443a_8da08cfc899af9e_lg.jpeg
Aktiebrev, Göteborgs bank, 125 kronor
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bordslampa, smide med röd glaskupa, Strindbergsmodell, _17451a_8da08da5c960e46_lg.jpeg
Okänd designer, bordslampa, smide med röd glaskupa, Strindbergsmodell,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Trivsel Belysning AB, Hökerum, bordslampor, 1 par, mässing, _17452a_8da08da69acad3b_lg.jpeg
Okänd designer för Trivsel Belysning AB, Hökerum, bordslampor, 1 par, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Salongsbord, alrotsfanérad skiva på tredelad fot i bonat trä, sengustavianskt/empire, 1800-talets 1 hälft, _17818a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Golfbag Jones Sports & Co, medföljer 14 klubbor, _17819a_lg.jpeg
Golfbag Jones Sports & Co, medföljer 14 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, sannolikt sengustavianskt  Stockholmsarbete, _17820a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Golfbag, Tommy Armour, medföljer 6 klubbor, _17821a_lg.jpeg
Golfbag, Tommy Armour, medföljer 6 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gung/rullhäst, bemålat trä och metall, Brio, _17822a_lg.jpeg
Gung/rullhäst, bemålat trä och metall, Brio,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17823a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegelteleskop, Lotus, EQ-114, _17824a_lg.jpeg
Spegelteleskop, Lotus, EQ-114,
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, _17825a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, grönt glas och mässing, _17453a_8da08da74573516_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, grönt glas och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
RUrna, delvis grönglaserat lergods, Kina (?), 1800-tal, _17471a_8da08e8f66f03fb_lg.jpeg
RUrna, delvis grönglaserat lergods, Kina (?), 1800-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vas, glaserat lergods, Persien (?) 1800-tal, _17472a_8da08e9034e66f6_lg.jpeg
Vas, glaserat lergods, Persien (?) 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, fåtölj, bonad bok, "Stora Fjäderbrickan",_17826a_8da0cf6f0a3c0eb_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Åfors, fåtölj, bonad bok, "Stora Fjäderbrickan",
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal, skåp, kalkad ek, _17827a_8da0cf2218061c9_lg.jpeg
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal, skåp, kalkad ek,
Slutpris1 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900, _17828a_8da0cf70622284c_lg.jpeg
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Nordlux, fasadbelysningar, 1 par, koppar_17476a_8da08f7df2aa4a4_lg.jpeg
Okänd designer för Nordlux, fasadbelysningar, 1 par, koppar
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Lampekonsulenten, fasadbelysningar, 1 par, plast och metall, Delta, svart_17477a_8da08f7eac28b69_lg.jpeg
Okänd designer för Lampekonsulenten, fasadbelysningar, 1 par, plast och metall, Delta, svart
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för EWÅ, golvlampa, delvis svartlackerad metall, 1900-talets mitt, _17478a_8da08f7cac536b6_lg.jpeg
Okänd designer för EWÅ, golvlampa, delvis svartlackerad metall, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, pallar, 2 st, lackerad metall och röd plast_17494a_8da0b22d08d8198_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, pallar, 2 st, lackerad metall och röd plast
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17829a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Isaksson, Gideon, olja, blomsterstilleben, _17830a_lg.jpeg
Isaksson, Gideon, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK