Ericsson, Mikael, färgserigrafi, komposition, _17831a_lg.jpeg
Ericsson, Mikael, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek, _17832a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Hamadan, _17506a_8da0b2660eb3734_lg.jpeg
Matta, semiantik Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffa, ljus björk med lösa, textilklädda blå dynor, _17610a_8da0be4ffaff4fa_lg.jpeg
Okänd designer, soffa, ljus björk med lösa, textilklädda blå dynor,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 1 par, skuret, bemålat och bronserat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, _17696a_8da0cb4c842a3dc_lg.jpeg
Stolar, 1 par, skuret, bemålat och bronserat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, linneskåp, mahogny, 1900-talets mitt, _17609a_8da0be4db36d71c_lg.jpeg
Okänd designer, linneskåp, mahogny, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, bordslampa, aluminium, _17590a_8da0be03d0d0941_lg.jpeg
Okänd designer, bordslampa, aluminium,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd japansk konstnär, Meiji, 1800-talets slut, bältespännen, 1 par, silver och flintgods, möjligen Satsuma, _17834a_8da0d911d1d71c6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Thekanna samt skål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), blå underglasyrdekor, _17835a_8da0dabb78188ec_lg.jpeg
Thekanna samt skål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), blå underglasyrdekor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gueridoner, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä, _17836a_8da0d98867cef9b_lg.jpeg
Gueridoner, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster Aqua Terra, _17837a_8da0d914fcfca9a_lg.jpeg
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster Aqua Terra,
Slutpris16 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster, boettnummer 59690158, _17838a_8da0d917465d4e7_lg.jpeg
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster, boettnummer 59690158,
Slutpris10 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Damarmbandsur, stål, Longines Hydro Conquest, boettnummer 34151740, numrerad L3.247.4, _17839a_8da0d919082de6d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bojan, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, _17840a_8da0d989db7139c_lg.jpeg
Bojan, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Golvvaser, 1 par, keramik, Kina, 1900-talets 2 hälft, _17841a_8da0d98d3c9b2ff_lg.jpeg
Golvvaser, 1 par, keramik, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, bronserad metall, Kina, modern tillverkning, _17842a_8da0d98ec4847bb_lg.jpeg
Skulptur, bronserad metall, Kina, modern tillverkning,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, försilvrad brons, Kina, modern tillverkning, _17843a_8da0d9901da9392_lg.jpeg
Skulptur, försilvrad brons, Kina, modern tillverkning,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, svart, 28"_17844a_8da0d91f34f7e58_lg.jpeg
Cykel, 3-vxl, Yosemite, svart, 28"
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Piedestaler, 2 st samt bord, konstmassa, orientaliska arbeten, _17845a_8da0da575087e37_lg.jpeg
Piedestaler, 2 st samt bord, konstmassa, orientaliska arbeten,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), europeisk silverform, _17846a_8da0da1a429c9af_lg.jpeg
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), europeisk silverform,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, vit, 28"_17847a_8da0d91d46ff1fd_lg.jpeg
Cykel, 3-vxl, Yosemite, vit, 28"
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bojaner med lock, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning, _17848a_8da0da183a072d4_lg.jpeg
Bojaner med lock, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skulpturer, 2 st, terrakotta, orientaliska arbeten, 1900-talets slut, _17849a_8da0da0b27ed348_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, stålblå, 28"_17850a_8da0d991d4ad6bc_lg.jpeg
Cykel, 3-vxl, Yosemite, stålblå, 28"
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skulptur, försilvrad brons, orientaliskt arbete, 1900-talets 2 hälft, _17851a_8da0da5f4e7ea7f_lg.jpeg
Skulptur, försilvrad brons, orientaliskt arbete, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, flerfärgad, 28"_17852a_8da0d9930c04953_lg.jpeg
Cykel, 3-vxl, Yosemite, flerfärgad, 28"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti knivar, ritbestick mm, 1900-tal, _17853a_8da0d925942d397_lg.jpeg
Parti knivar, ritbestick mm, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti märken, pins, knappar mm, _17854a_8da0d9242d7bba5_lg.jpeg
Parti märken, pins, knappar mm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, 1900-tal, Napoleon I med marskalkar, _17855a_8da0d92a6c2cf53_lg.jpeg
Figuriner, 6 st, porslin, 1900-tal, Napoleon I med marskalkar,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Armbandsur, 6 st, Swatch, _17856a_8da0d926d100dd6_lg.jpeg
Armbandsur, 6 st, Swatch,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kniv med balja och bärläder, sk permissionsbajonett, F M Mattsson Mora, _17857a_8da0d922967cbcd_lg.jpeg
Kniv med balja och bärläder, sk permissionsbajonett, F M Mattsson Mora,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur/flasköppnare, metall och pärlemor, _17858a_8da0d91ae7c9560_lg.jpeg
Skulptur/flasköppnare, metall och pärlemor,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ikonen, Hannu för Valo Koru, Finland, 1900-talets 2 hälft, hängsmycke, patinerad brons, renlav, _17859a_8da0da953839d5c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kolossalvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft, _17860a_8da0d995e4a444f_lg.jpeg
Kolossalvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fåtölj med fotpall, grön läderklädsel, elektrisk,_17507a_8da0b266fbd7769_lg.jpeg
Fåtölj med fotpall, grön läderklädsel, elektrisk,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, keramik, 1900-talets slut, sittande Cavalier King Charles spaniel, _17861a_8da0d9940aeaa31_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Motorgräsklippare, Stiga, SA 55_17862a_8da0da5e3eb0720_lg.jpeg
Motorgräsklippare, Stiga, SA 55
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Häcksax, Black & Decker, elektrisk_17863a_8da0da11a7f4055_lg.jpeg
Häcksax, Black & Decker, elektrisk
Slutpris100 SEK
Henriques, Vilhelm, olja, Väg med telefonstolpar, _17604a_8da0d95f0d39593_lg.jpeg
Henriques, Vilhelm, olja, Väg med telefonstolpar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, armstol, bonad ek med ljusbrun konstläderklädsel, _17754a_8da0cc2852f5bc0_lg.jpeg
Okänd dansk designer, armstol, bonad ek med ljusbrun konstläderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Röjsåg/trimmer, Jonsered, GT 2124_17864a_8da0da12c35b154_lg.jpeg
Röjsåg/trimmer, Jonsered, GT 2124
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Trimmer, Black & Decker, elektrisk, 300W_17865a_8da0da13d0c28b4_lg.jpeg
Trimmer, Black & Decker, elektrisk, 300W
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Nilsson, Lennart, offset, komposition, _17650a_8da0d9754f2d862_lg.jpeg
Nilsson, Lennart, offset, komposition,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, serveringsbord/vagn, ek, 1900-talets mitt,  _17750a_8da0cc0f219dbe2_lg.jpeg
Okänd designer, serveringsbord/vagn, ek, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trimmer, Green work tools, batteridriven, 24V, Li-Ion_17866a_8da0da14e462cf4_lg.jpeg
Trimmer, Green work tools, batteridriven, 24V, Li-Ion
Slutpris100 SEK
Länsfåtölj, skuren ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _17867a_8da0e75644bee19_lg.jpeg
Länsfåtölj, skuren ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _17868a_8da0dc85a0b7243_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut, _17869a_8da0d9f8719320d_lg.jpeg
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK