Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal, _17661a_8da0c0b3ab26380_lg.jpeg
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal, oktogonal, _17662a_8da0c0b220bcdbc_lg.jpeg
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa, _17163a_8da0c025e3beb2d_lg.jpeg
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, whiskyglas, 8 st, "Line", _17170a_8da004e1d6f33e3_lg.jpeg
Ehrner, Anna för Kosta Boda, whiskyglas, 8 st, "Line",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Konsolbord, mässing med skiva i onyx, Louis XV-stil, _17171a_8da011a71069ea7_lg.jpeg
Konsolbord, mässing med skiva i onyx, Louis XV-stil,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Akustisk gitarr, Samick_17207a_8da01cb7f93cb5c_lg.jpeg
Akustisk gitarr, Samick
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54 _17209a_8da01cba5ae05ff_lg.jpeg
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor, _17210a_8da01cbb12d290a_lg.jpeg
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg, _17215a_8da0c033c71fbf2_lg.jpeg
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Silvermynt, 1 Thaler, Gustav II Adolf Augsburg 1632, _17664a_lg.jpeg
Silvermynt, 1 Thaler, Gustav II Adolf Augsburg 1632,
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Fållbänk, avlutad fur, _17663a_lg.jpeg
Fållbänk, avlutad fur,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Pakistan Karachi, _17667a_lg.jpeg
Matta, old Pakistan Karachi,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kopparmynt, 1 Öre, Gustav II Adolf 1620 (?), _17665a_lg.jpeg
Kopparmynt, 1 Öre, Gustav II Adolf 1620 (?),
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta, _17666a_lg.jpeg
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kopparmynt, 9 nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19_17668a_lg.jpeg
Kopparmynt, 9 nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19
Slutpris500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kopparmynt, 10 st nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19_17670a_lg.jpeg
Kopparmynt, 10 st nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell, _17669a_8da0c04e1ae3d6b_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Askfat, svärtat gjutjärn, sekelskiftet 1900, _17216a_8da01d82a86cf96_lg.jpeg
Askfat, svärtat gjutjärn, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa, modern tillverkning, _17242a_8da0c111765dd6e_lg.jpeg
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa, modern tillverkning,
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skalma Design Team för Skalma, Skals, soffa, såpbehandlad ek med textilklädsel, "Asmara", _17671a_8da0c10f8fc81be_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ekornes, Jens för Ekornes ASA, fåtölj, Stressless, beige läder med fot i björk_17226a_8da01ddfad5f3eb_lg.jpeg
Ekornes, Jens för Ekornes ASA, fåtölj, Stressless, beige läder med fot i björk
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Halslänk, silver, Italien, 1900-talets 2 hälft, _17233a_8da0c073991192c_lg.jpeg
Halslänk, silver, Italien, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson', _17672b_8da0c07075eb558_lg.jpeg
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson',
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson', _17673a_8da0c072298a3df_lg.jpeg
Slutpris5 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Apoteksvåg med vikter, koppar och smide, England, 1800-tal, _17240a_8da02a77c75fb22_lg.jpeg
Apoteksvåg med vikter, koppar och smide, England, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Induktionsapparat i låda, sekelskiftet 1900, _17241a_8da02a793876563_lg.jpeg
Induktionsapparat i låda, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft, _17270a_8da0363cf4f5690_lg.jpeg
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti mynt, mestadels Sverige, _17367a_8da067617211857_lg.jpeg
Parti mynt, mestadels Sverige,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Percy, Arthur & Ringström Helmer för Gefle, årstallrikar 15 st, flintgods, _17366a_8da06760c60d3ca_lg.jpeg
Percy, Arthur & Ringström Helmer för Gefle, årstallrikar 15 st, flintgods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrin (?), skuret, lackerat och förgyllt trä, Kina, Qing, sekelskiftet 1900, _17365a_8da0675ffd35725_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuren ek med broderad dyna, allmogearbete, antagligen Skåne, _17271a_8da0363da8acb64_lg.jpeg
Armstol, skuren ek med broderad dyna, allmogearbete, antagligen Skåne,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reseschatull, läder med 3 glasflaskor, 1900-talets 1 hälft, _17273a_8da03640ece3ed4_lg.jpeg
Reseschatull, läder med 3 glasflaskor, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takampel, förgylld mässing med slipad glaskupa, empirestil, 1900-talets början, 4 ljusarmar, _17289a_8da0c09a885cae9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, teak och mässing_17272a_8da0363e66eae8c_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, teak och mässing
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mask/huvudprydnad, skuret trä, Bamun, Kamerun, 1900-talets 2 hälft,_17674a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Bell, Ingrid, färglito, stående akt, _17675a_8da0c0a988db5da_lg.jpeg
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition, _17676a_8da0c0acba15069_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Höglund, Erik för Boda, 6 sejdlar, brun glasmassa med luftbubblor,_17677a_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda, 6 sejdlar, brun glasmassa med luftbubblor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Royal Copenhagen, vas, porslin, "Äppelblom", _17678a_lg.jpeg
Okänd designer för Royal Copenhagen, vas, porslin, "Äppelblom",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, valnöt med intarsia, Tyskland, barock, 1700-talets 1 hälft, _17679a_8da0c1496ce6926_lg.jpeg
Byrå, valnöt med intarsia, Tyskland, barock, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Snedklaffsekretär, bonad ek med bronsbeslag, 1700-tal, _17680a_8da0c14abc69546_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, bonad ek med bronsbeslag, 1700-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft, _17681a_8da0c1f36478ceb_lg.jpeg
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hörnskåp, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, _17682a_8da0c1f55e97ba2_lg.jpeg
Hörnskåp, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, soffa, vitlackerat trä med textilklädda dynor, _17683a_8da0c14d9bf8446_lg.jpeg
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, soffa, vitlackerat trä med textilklädda dynor,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, Danmark, 1900-talets början, _17684a_8da0c1f6e697966_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, lekande barn, _17685a_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, lekande barn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wirkkala, Tapio för Iittala, sherryglas, 8 st, "Tapio", dekor av luftbubbla, medföljer 10 seltersglas, _17686a_lg.jpeg
Wirkkala, Tapio för Iittala, sherryglas, 8 st, "Tapio", dekor av luftbubbla, medföljer 10 seltersglas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Merikallio, Mikko, egen glashytta, vinglas, 7 st, delvis blå glasmassa, _17688a_lg.jpeg
Merikallio, Mikko, egen glashytta, vinglas, 7 st, delvis blå glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK