Väggur, trä med porslinstavla, möjligen Tyskland, 1800-talets 2 hälft, _17918a_8da0dbae16a62dd_lg.jpeg
770
Väggur, trä med porslinstavla, möjligen Tyskland, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti theskedar, silver, total vikt 195 gram, _17919a_8da0dbb29d6d0d8_lg.jpeg
771
Parti theskedar, silver, total vikt 195 gram,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, Rosen, total vikt 135 gram, _17920c_8da0dba9bc77a69_lg.jpeg
Kaffeskedar, 12 st, silver, Rosen, total vikt 135 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, gult glas och brun plast, _17921a_8da0dbe3bda411d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900, _17922a_8da0dbaad3da244_lg.jpeg
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matgrupp, 8 delar, skuret och lackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _17923a_8da0dc9f8da217c_lg.jpeg
775
Matgrupp, 8 delar, skuret och lackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, old persisk, _17924a_8da0dbaf44af318_lg.jpeg
Matta, old persisk,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pontén, Gunilla för Chapeau-Clacque, kofta, _17772a_8da0cd0ffb7a81a_lg.jpeg
Pontén, Gunilla för Chapeau-Clacque, kofta,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pontén, Gunilla, damtrenchcoat, rosa bomull, _17771a_8da0cd0e0dc5619_lg.jpeg
Pontén, Gunilla, damtrenchcoat, rosa bomull,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st, _17833a_8da0d9101f4016f_lg.jpeg
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, tupp, medföljer 2 ägg Royal Copenhagen, _17592a_8da0dc2c4111f51_lg.jpeg
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, tupp, medföljer 2 ägg Royal Copenhagen,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Urna, brons, 1900-tal, _17759a_8da0dc2db061123_lg.jpeg
781
Urna, brons, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil, _17925a_8da0dc2f677cb09_lg.jpeg
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Höglund, Erik för Boda/Boda Smide, takkrona till 6 ljus, _17926a_8da0dc2ae937a50_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda/Boda Smide, takkrona till 6 ljus,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Klädhängare, så kallad tamburmajor, mässing, _17927a_8da0dc28d6b7664_lg.jpeg
Klädhängare, så kallad tamburmajor, mässing,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvurna, porslin, Kina, modern tillverkning, _17928a_8da0dc2a0c6f59f_lg.jpeg
Golvurna, porslin, Kina, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaminur med klockspel, antagligen England, 1910-20-tal, _17929a_8da0dc6f1711c95_lg.jpeg
Kaminur med klockspel, antagligen England, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti porslin, så kallat äggskalsporslin, 4 lådor, _17930a_8da0dc4011fc530_lg.jpeg
Stort parti porslin, så kallat äggskalsporslin, 4 lådor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti porslin, Kina och Japan, 1900-tal, _17931a_8da0dc481e6e2d0_lg.jpeg
Stort parti porslin, Kina och Japan, 1900-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti porslin, Kina, 1900-tal, _17932a_8da0dc3b24c3148_lg.jpeg
789
Stort parti porslin, Kina, 1900-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm, _17933a_8da0dc32123b4b2_lg.jpeg
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal, _17934a_8da0dc309d3e928_lg.jpeg
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
4 delar, porslin, Kantonemalj, Kina, 18-1900-tal, Thekanna samt 3 fat, _17935a_8da0dc354e69e5a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti theskedar, 6 + 4 + 1, silver total vikt 115 gram_17936a_8da0dc753856d99_lg.jpeg
Parti theskedar, 6 + 4 + 1, silver total vikt 115 gram
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _17937a_8da0dc7060656bf_lg.jpeg
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kors med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3 gram, _17938a_8da0dc768e6fc1b_lg.jpeg
795
Kors med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Engelbert, Heribert, egen verkstad, brosch, 18 karat rödguld med 5 pärlor, vikt 3 gram, _17939a_8da0dc7368f2c6a_lg.jpeg
796
Engelbert, Heribert, egen verkstad, brosch, 18 karat rödguld med 5 pärlor, vikt 3 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Ring, 18 karat rödguld med baguetteslipad röktopas, vikt 2,5 gram, _17940a_8da0dcb03b1cd38_lg.jpeg
797
Ring, 18 karat rödguld med baguetteslipad röktopas, vikt 2,5 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hänge, 18 karat rödguld med blå pastesten, total vikt 3,6 gram, _17941a_8da0dca19175b3d_lg.jpeg
798
Hänge, 18 karat rödguld med blå pastesten, total vikt 3,6 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad bergkristall, vikt 1,9 gram, _17942a_8da0dcaf147c92a_lg.jpeg
799
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad bergkristall, vikt 1,9 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bissmarklänk, 18 karat rödguld, vikt 13,1 gram, _17943a_8da0dcab84e3a75_lg.jpeg
800
Bissmarklänk, 18 karat rödguld, vikt 13,1 gram,
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Armlänk, 18 karat rödguld, x-länk, vikt 9,3 gram, _17944a_8da0dcaa49540b3_lg.jpeg
801
Armlänk, 18 karat rödguld, x-länk, vikt 9,3 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Parti svenska silvermynt, total vikt 2200 gram, _17945a_8da0dcd41fe3e7a_lg.jpeg
802
Parti svenska silvermynt, total vikt 2200 gram,
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Hänge, 18 karat rödguld med facettslipad vit safir (?), vikt 3 gram, _17946a_8da0dcd64025905_lg.jpeg
803
Hänge, 18 karat rödguld med facettslipad vit safir (?), vikt 3 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 2,4 gram, _17947a_8da0dcd71653298_lg.jpeg
804
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 2,4 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Matbestick, nysilver, modell Olga, _17756a_8da0dcd59025bfc_lg.jpeg
805
Matbestick, nysilver, modell Olga,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand, _17757a_8da0dccfb407c13_lg.jpeg
806
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Björklund, Tord för IKEA, armstolar, 1 par, aluminium med svart skinnklädsel, "Stockholm", _17948a_8da0dcb1f7f772a_lg.jpeg
807
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti kameror mm; Projector Leica, _17949a_8da0dcd267e7acd_lg.jpeg
808
Parti kameror mm; Projector Leica,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krahner, Annette för Skruf/Royal Krona, glasservis, 21 delar, glas, "Järnet", _17950a_8da0dcd34482157_lg.jpeg
809
Krahner, Annette för Skruf/Royal Krona, glasservis, 21 delar, glas, "Järnet",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ytterbelysningar, 1 par, Nordlux Tin, _17951a_8da0dcdf2fa6d00_lg.jpeg
810
Ytterbelysningar, 1 par, Nordlux Tin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik persisk, _17952a_8da0e545660e92a_lg.jpeg
811
Matta, semiantik persisk,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik-antik Hereke(?), _17953a_8da0e53c7ba03dc_lg.jpeg
812
Matta, semiantik-antik Hereke(?),
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old Pakistan (?), _17954a_8da0e53e59d4040_lg.jpeg
813
Matta, old Pakistan (?),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg, _17955a_8da0e5b7c6f8acc_lg.jpeg
814
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, _17956a_8da0e5497a972d9_lg.jpeg
815
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rakspegel, mahogny, fristående på tredelad fot, 1800-talets 2 hälft, _17957a_8da0e5adaef418a_lg.jpeg
816
Rakspegel, mahogny, fristående på tredelad fot, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart, _17958a_8da0e54d413ebaa_lg.jpeg
817
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK