Soffa, skuret och vitlackerat trä, gustavianskt herrgårdssnickeri, _17870a_8da0db34417c18c_lg.jpeg
Soffa, skuret och vitlackerat trä, gustavianskt herrgårdssnickeri,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Stolar 4 st samt taburett, vitlackerad metall, 1900-talets mitt, _17871a_8da0da60bd967d7_lg.jpeg
Stolar 4 st samt taburett, vitlackerad metall, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier, _17872a_8da0da646cdbcc0_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast, _17873a_8da0d9ee8bd1781_lg.jpeg
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Pipstånka samt kanna, laggat trä, 1800-tal, _17874a_8da0d9f4a2c3f11_lg.jpeg
Pipstånka samt kanna, laggat trä, 1800-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Köksvåg, lackerad metall och krom, Eskilstuna, _17875a_8da0d9f7ad21ac9_lg.jpeg
Köksvåg, lackerad metall och krom, Eskilstuna,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slaglåspistol, mässing, Belgien, 1900-talets mitt, stämplad Liège, _17876a_8da0d9fd2942e0b_lg.jpeg
Slaglåspistol, mässing, Belgien, 1900-talets mitt, stämplad Liège,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Köks/utdragssoffa, avlutad fur, 1800-talets 2 hälft, _17877a_8da0da02b691437_lg.jpeg
Köks/utdragssoffa, avlutad fur, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar, _17878a_8da0da07e5bc0b2_lg.jpeg
Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Muuramen Tuolitehdas Osakeyhtiö, Muurame, salongsmöbel, 10 delar, _17879a_8da0da1834a5811_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Håfström, Erik, oljemålningar, 2 st, Golgata respektive Kaleidoskop, _17880a_8da0da588c5dd57_lg.jpeg
Håfström, Erik, oljemålningar, 2 st, Golgata respektive Kaleidoskop,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona till 6 ljus, förgylld mässing med prismor, empirestil, Titanus, _17881a_8da0da598923c99_lg.jpeg
Takkrona till 6 ljus, förgylld mässing med prismor, empirestil, Titanus,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil, _17882a_8da0da668bd7c70_lg.jpeg
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Sideboard, skuren och bonad bok med beigespräcklig marmorskiva, gustaviansk stil, _17883a_8da0da98d580995_lg.jpeg
Sideboard, skuren och bonad bok med beigespräcklig marmorskiva, gustaviansk stil,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland, _17884a_8da0da96635c6e1_lg.jpeg
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-tal, hyllmöbel, teak, _17885a_8da0da3f46341d2_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, hyllmöbel, teak,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglito, personer vid strand, _17886a_8da0db054072ac6_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, personer vid strand,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition i rött, _17887a_8da0db076069f8c_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition i rött,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, valnöt med intarsia, England, George III, sekelskiftet 1800, _17888a_8da0da5ce20d867_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, Halmstad Slott sett över Nissan, _17889a_8da0da659516aa6_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, Halmstad Slott sett över Nissan,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek, _17890a_8da0dc9a8411172_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Eloxören (med flera?), Norge, 4 delar eloxerad aluminium, _17891a_8da0da75ece1a04_lg.jpeg
Okänd designer för Eloxören (med flera?), Norge, 4 delar eloxerad aluminium,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-tal, förvaringsmöbel, ek med metallbeslag, _17892a_8da0da75227543e_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, förvaringsmöbel, ek med metallbeslag,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Speldosa/positiv på benställning,  mahogny, 1800-talets 2 hälft, _17893a_8da0db08c3ce3af_lg.jpeg
Speldosa/positiv på benställning, mahogny, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Björqvist, Karin för Rörstrand, kuverttallrikar, 4 st, porslin, "Nobelservisen", _17894a_8da0dabd1b9f08e_lg.jpeg
Björqvist, Karin för Rörstrand, kuverttallrikar, 4 st, porslin, "Nobelservisen",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Björqvist, Karin för Rörstrand, mattallrikar, 4 st, porslin, "Nobelservisen", _17895a_8da0dabef5618a3_lg.jpeg
Björqvist, Karin för Rörstrand, mattallrikar, 4 st, porslin, "Nobelservisen",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Björqvist, Karin för Rörstrand, förrättstallrikar, 4 st, porslin, "Nobelservisen", _17896a_8da0dabe1e81c84_lg.jpeg
Björqvist, Karin för Rörstrand, förrättstallrikar, 4 st, porslin, "Nobelservisen",
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Kopparstick, 2 st, 1700-tal; Gabiel Bodenohr "Brauna in Ober Bayern" samt William Hogarth "France Plate I"_17897a_8da0db0a643b193_lg.jpeg
Kopparstick, 2 st, 1700-tal; Gabiel Bodenohr "Brauna in Ober Bayern" samt William Hogarth "France Plate I"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old persisk, _17898a_8da0dac3cbd25df_lg.jpeg
Matta, old persisk,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, semiantik Isphahan (?)_17899a_8da0db0fd085216_lg.jpeg
Matta, semiantik Isphahan (?)
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Fragonard, Jean Baptiste Honoré, kopparstick, 2 st, samtryckta; “Sainte Catherine d'Alexandrie” respektive _17900a_8da0db35d7bcb56_lg.jpeg
Fragonard, Jean Baptiste Honoré, kopparstick, 2 st, samtryckta; “Sainte Catherine d'Alexandrie” respektive
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, ljusstake, sandgjutet glas, _17901a_8da0db064ac19fc_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, ljusstake, sandgjutet glas,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär. 1900-talets 2 hälft, olja, blomsterstilleben, _17902a_8da0db3b63884b2_lg.jpeg
Okänd konstnär. 1900-talets 2 hälft, olja, blomsterstilleben,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Isphahan, _17903a_8da0db1158a3b32_lg.jpeg
Matta, semiantik Isphahan,
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Parti äldre papperslyktor, _17904a_8da0db39f279c89_lg.jpeg
Parti äldre papperslyktor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm, _17905a_8da0db38c93a637_lg.jpeg
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lindberg, Stig för Gustafsberg, askfat, glaserat stengods "Domino",_17906a_8da0db375cf9937_lg.jpeg
Lindberg, Stig för Gustafsberg, askfat, glaserat stengods "Domino",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kaffekanna, brunglaserat stengods med rottingflätat handtag, Terma, _17907a_8da0db6c1246646_lg.jpeg
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kaffekanna, brunglaserat stengods med rottingflätat handtag, Terma,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mannerheim, Lillemor för Gefle, kaffekanna, svartglaserat lergods, "Mangania", _17908a_8da0db6d964de01_lg.jpeg
Mannerheim, Lillemor för Gefle, kaffekanna, svartglaserat lergods, "Mangania",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Rörstrand, nipperfat, porslin, jugend, sekelskiftet 1900, _17909a_8da0db6eed4ef81_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, nipperfat, porslin, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti glas, 18-1900-tal; ljusstakar med prismor, _17910a_8da0dc6dbcbc06f_lg.jpeg
Parti glas, 18-1900-tal; ljusstakar med prismor,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lådspegel, delvis svärtad björk, biedermeier, 1800-talets mitt, _17911a_8da0db717096ee5_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans, _17912a_8da0db5e52ac19c_lg.jpeg
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, bemålad gips, 1910-20-tal, pojke med fotboll, _17913a_8da0db5d6d42707_lg.jpeg
Skulptur, bemålad gips, 1910-20-tal, pojke med fotboll,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tallrikar, 3 st djupa samt 2 assietter, flintgods, Rörstrand, 1800-talets 2 hälft, _17914a_8da0db73c3d197a_lg.jpeg
Tallrikar, 3 st djupa samt 2 assietter, flintgods, Rörstrand, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, bemålad gips, 1900-talets mitt, kurtiserande par, _17915a_8da0dba7eeef70e_lg.jpeg
Skulptur, bemålad gips, 1900-talets mitt, kurtiserande par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä, _17916a_8da0dbad20bbce3_lg.jpeg
Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sockerlåda med -huggare och undre låda, valnöt, sekelskiftet 1900, _17917a_8da0dbe2d65bb50_lg.jpeg
Sockerlåda med -huggare och undre låda, valnöt, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK