Söndagen den 29/5 klockan 16.

Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok, _19341a_lg.jpeg
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru, _19342a_lg.jpeg
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote", _19343a_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare_18678a_8da2e7a91c03ce3_lg.jpeg
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag, _18679a_8da2e7a2ef49796_lg.jpeg
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad_18683a_8da2e7381aa2f87_lg.jpeg
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vinkylare, nysilver, kraterformad, _18696a_8da29d63667dd1f_lg.jpeg
Vinkylare, nysilver, kraterformad,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, skuren och mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _18697a_8da2c2495955bae_lg.jpeg
Stol, skuren och mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, _18701a_8da29d6060fb549_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Snusdosa, silver, 1800-talets mitt, vikt 75 gram, _18732a_8da2e80c7fe4942_lg.jpeg
Snusdosa, silver, 1800-talets mitt, vikt 75 gram,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Knivbalja, skinn med broderad dekor, inuitarbete, _18716a_8da2c3509395a54_lg.jpeg
Knivbalja, skinn med broderad dekor, inuitarbete,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander, _19345a_lg.jpeg
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek, _19346a_lg.jpeg
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast, _19347a_lg.jpeg
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä, _19348a_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall, _19349a_lg.jpeg
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits, _19350a_lg.jpeg
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggkandelaber till 3 ljus, förgylld metall, 1910-20-tal, _18717c_8da2c351ba639d4_lg.jpeg
Väggkandelaber till 3 ljus, förgylld metall, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Pontén, Gunilla, damtrenchcoat, rosa bomull, _18730a_8da2c4ad8cd4f0a_lg.jpeg
Pontén, Gunilla, damtrenchcoat, rosa bomull,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen, _18829a_8da37440c738237_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån", _18884a_8da38c2f56898b8_lg.jpeg
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jergill, Toralf, olja, ätande pojke_18885a_8da38c54eff58b2_lg.jpeg
Jergill, Toralf, olja, ätande pojke
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindecrantz, Bertil, olja, landskap_18886a_8da38c2bccf3a4e_lg.jpeg
Lindecrantz, Bertil, olja, landskap
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk, _19351a_lg.jpeg
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro, _19352a_lg.jpeg
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, brännlackerad metall och mässing med textilskärm, modell 4250, _19353a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar, _19354a_lg.jpeg
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand, _19355a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool", _19356a_lg.jpeg
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Form og Farve, hals- respektive armring, förgylld metall, _19357a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing, _19358a_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leonette, Dan, etsningar, 3 st, "Juliet", "Open window" samt "Hanna"_18887a_8da38c56cd6adf8_lg.jpeg
Leonette, Dan, etsningar, 3 st, "Juliet", "Open window" samt "Hanna"
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Rosenthal, vas, porslin, _18907a_8da38cb27f476cb_lg.jpeg
Okänd designer för Rosenthal, vas, porslin,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bergh, Elis för Kosta, vas, klarglas, slipad dekor av kvinna_18909a_8da38cba743c14c_lg.jpeg
Bergh, Elis för Kosta, vas, klarglas, slipad dekor av kvinna
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Boda, vas, glas, dekor i rosa, grönt och blått, _18924a_8da38da6ae88b3e_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Boda, vas, glas, dekor i rosa, grönt och blått,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallampa, glas och mässing med prismor, _19023a_8da3e74aa8e7082_lg.jpeg
Hallampa, glas och mässing med prismor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med motorsågskedja(!)_19142a_8da3d660a4399b5_lg.jpeg
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med motorsågskedja(!)
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti spjut lösa spetsar samt kastkniv/knife currency, denna Azande Kongo_19146a_8da3d66eee6aa6d_lg.jpeg
Parti spjut lösa spetsar samt kastkniv/knife currency, denna Azande Kongo
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gunghäst, skuret och bemålat trä, _19148a_8da3d7c7cedac49_lg.jpeg
Gunghäst, skuret och bemålat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, skuret och bemålat trä med textilklädd dyna, _19150a_8da3d7cad48ea2c_lg.jpeg
Gunghäst, skuret och bemålat trä med textilklädd dyna,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggreliefer, 2 st, svartlackerad gips med mässingsmontage, _19188a_8da3d83efa8ae9b_lg.jpeg
Väggreliefer, 2 st, svartlackerad gips med mässingsmontage,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Värmeställning, vitlackerad metall, 1900-talets 1 hälft, _19344a_8da3e6784c312e5_lg.jpeg
Värmeställning, vitlackerad metall, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _19359a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skål, glas, _19360a_lg.jpeg
Okänd konstnär, skål, glas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, reklamfat, 1 par, chamotterat och glaserat stengods, _19361a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, reklamfat, 1 par, chamotterat och glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Radio, Philips, 50-tal, _19362a_lg.jpeg
Radio, Philips, 50-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Figuriner/bokstöd, 1 par, glaserat flintgods, antagligen Staffordshire, _19364a_lg.jpeg
Figuriner/bokstöd, 1 par, glaserat flintgods, antagligen Staffordshire,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, 2 st, glaserad keramik, afrikanska kvinnor, _19365a_lg.jpeg
Figuriner, 2 st, glaserad keramik, afrikanska kvinnor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK