Söndagen den 29/5 klockan 16.

Okänd konstnär, 1950-tal, byst, svartlackerad gips och växtfiber, _19366a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1950-tal, byst, svartlackerad gips och växtfiber,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt, _19363a_lg.jpeg
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Essen, Nils von, olja, Husen vid berget, _19368a_8da3e74c5b85e23_lg.jpeg
Essen, Nils von, olja, Husen vid berget,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Norrman, Lars, gouache, motiv från Tunisien, _19369a_8da3e74d8f39e5c_lg.jpeg
Norrman, Lars, gouache, motiv från Tunisien,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1800, skuren akantusdekor i Sven Nilsson Morins art, _19370a_8da3eff26b51bef_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Assietter, 1 par, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft, _19372a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, vas/skulptur, glaserat stengods, _19371a_lg.jpeg
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, vas/skulptur, glaserat stengods,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Livijn, Agneta, skål, glaserat stengods, _19373a_lg.jpeg
Livijn, Agneta, skål, glaserat stengods,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wikström, Bror, litografi, cirkus, _19374a_8da3fcfc4ee92d0_lg.jpeg
Wikström, Bror, litografi, cirkus,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'. _19375a_lg.jpeg
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'.
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900, _19376a_lg.jpeg
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
2 delar tenn; 1 tallrik Burford & Green, Poultry Street London 1700-talets mitt, _19377a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bälgkamera med utrustning, "Rietzschel Clack" Rietzschel, München, sekelskiftet 1900, _19378a_8da3eff36c8dad3_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Klädskåp, mahogny, 1900-talets mitt, _19379a_8da3f0ba3fc8e87_lg.jpeg
Klädskåp, mahogny, 1900-talets mitt,
Slutpris1 100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 5 st, mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets mitt, _19380a_8da3efecae782ab_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 3 st, skuren valnöt med djuphäftad textiklädsel, _19381a_8da3eff11aafb0e_lg.jpeg
Stolar, 3 st, skuren valnöt med djuphäftad textiklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord, valnöt och bonad bok, Swedish Grace, 1910-20-tal, _19382a_8da3efefc5ede82_lg.jpeg
Soffbord, valnöt och bonad bok, Swedish Grace, 1910-20-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord, mahogny, empirestil, 1800-talets slut, _19383a_8da3f02f5ea41c5_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, empirestil, 1800-talets slut,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea  "Lack"_19384a_lg.jpeg
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea "Lack"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack", _19385a_lg.jpeg
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _19386a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Värmeställ, nysilver och metall, 1900-talets 1 hälft, _19387a_lg.jpeg
Värmeställ, nysilver och metall, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier, _19388a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Parti porslin, så kallat äggskalsporslin, _19389a_lg.jpeg
Parti porslin, så kallat äggskalsporslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bojaner med lock, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning, _19390a_lg.jpeg
Bojaner med lock, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, _19391a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, keramik, 1900-talets slut, sittande Cavalier King Charles spaniel, _19392a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, taklampa, glas och bakelit (?), _19393a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, pinnstolar, 3 st, "Fanett", 1960-tal, _19394a_8da3f030b0fa875_lg.jpeg
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, pinnstolar, 3 st, "Fanett", 1960-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Matbord med utdragsskivor, bok med Perstorpsplattor, dessa med dekor 'Virrvarr' design Sigvard Bernadotte 1958, _19395a_8da4094cef659da_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, pinnstolar, 4 st, svarvad björk, sitsar i formpressad bok, _19396a_8da3f031fca52d4_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, pinnstolar, 4 st, svarvad björk, sitsar i formpressad bok,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, vilstol, krom med brun konstläderklädsel, _19397a_8da3f0330b71605_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, vilstol, krom med brun konstläderklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, alm, Swedish Grace, 1920-30-tal, _19398a_8da3f033f76f0a0_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, alm, Swedish Grace, 1920-30-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti mynt, _19400a_lg.jpeg
Parti mynt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _19399a_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lådhandtag, 11 st, porslin, dekor av blommor och murgröna, _19401a_lg.jpeg
Lådhandtag, 11 st, porslin, dekor av blommor och murgröna,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old persisk, _19402a_lg.jpeg
Matta, old persisk,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig, _19403a_lg.jpeg
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny, antagligen Tyskland, empire, 1800-talets 1 hälft, _19404a_8da3f0bc417dd2e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Sekretär, idegran, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _19405a_8da3f0bd0796da2_lg.jpeg
Sekretär, idegran, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstol samt stol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, _19406a_8da3f03633603b5_lg.jpeg
Armstol samt stol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,_19407a_8da3f036f1bcb27_lg.jpeg
Armstol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel, _19408a_lg.jpeg
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, skulptur, glaserat lergods, stående ejderhane, _19409a_lg.jpeg
Okänd designer, skulptur, glaserat lergods, stående ejderhane,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, bildrulle, akvarell på papper, flodlandskap, _19410a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nyman, Olle, färglito, landskap, _19411a_lg.jpeg
Nyman, Olle, färglito, landskap,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti smycken och bijouterier, _19412a_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arbetsbelysning,  vitlackerad metall, Luxo L-1, _19413a_lg.jpeg
Arbetsbelysning, vitlackerad metall, Luxo L-1,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK