26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Okänd konstnär, olja, stilleben, signerad Leblanc, 69 x 54 cm_38428a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, arbetsbord, trä och lackerad metall, längd 189 cm_38328a_8dc6072ae64bbfe_lg.jpeg
Okänd designer, arbetsbord, trä och lackerad metall, längd 189 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, konstsilke "Silk shaggy", röd, 200 x 140 cm_38329a_8dc606b0f29c522_lg.jpeg
Matta, konstsilke "Silk shaggy", röd, 200 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hylla, teak och lackerad metall, Stringliknande modell, 3 hyllplan, bredd 80 cm_38330a_8dc6072cb35d8fe_lg.jpeg
Hylla, teak och lackerad metall, Stringliknande modell, 3 hyllplan, bredd 80 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hylla, teak och lackerad metall, Stringliknande modell, 3 hyllplan, bredd 80 cm_38331a_8dc6072dbea2a58_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hylla, teak och lackerad metall, Stringliknande modell, 3 hyllplan, bredd 80 cm_38332a_8dc6072ec1c7cc8_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ditzel, Nanna för Fredericia Furniture, stol, ljus-pistagelackerat böjträ och metall, "Trinidad", design 1993_38429a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ditzel, Nanna för Fredericia Furniture, stol, rödlackerat böjträ och metall, "Trinidad", design 1993_38430a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för BD-Möbel, Jakobstad, Finland, soffa, krom med svart läderklädsel, "Wing", b 168 cm_38432a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 200 SEK
Ditzel, Nanna för Fredericia Furniture, stol, brunlackerat böjträ och metall, "Trinidad", design 1993_38433a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ditzel, Nanna för Fredericia Furniture, stol, blålackerat böjträ och metall, "Trinidad", design 1993_38431a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Manca, Gino för Bertils konststen, trädgårdsskulptur, konststen, "Den lille havfrue", signerad, höjd 68 cm_38333a_8dc6072980b6e19_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, konstsilke "Silk shaggy", röd, 200 x 140 cm_38334a_8dc5fa4b8695c19_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, ull (?), modern design, 180 x 120_38335a_8dc5fa4fc43068d_lg.jpeg
Matta, ull (?), modern design, 180 x 120
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, matta, ull (?), violett, 200 x 140 cm_38336a_8dc5fa4d5fd372c_lg.jpeg
Okänd designer, matta, ull (?), violett, 200 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Cadovius, Poul för Cado System, väggskåp, palisander/glas, bredd 80 cm, upphängningshål fyllda_38338a_8dc5fab5374bb49_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Gullaskruf, plunta, glas, 1930-40-tal,  i form av pistol, längd 27 cm_38435a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Knivpistol med flintlås, stål med valnötskolv, 1800-talets 1 hälft,  längd 44 cm_38436a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 7 500 SEK
Krus, så kallat Bartmankrus, saltglaserat stengods, Tyskland, 16-1700-tal, h 45 cm_38438a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Engström, Kaj, skulptur, delvis bemålad betong, "Sfinx", signerad och numrerad4/200, utförd för Vandalorum i Värnamo, h 16 cm_38434a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Langenmantel-Rietzenstein, Erna von, Rosenthal, figurin porslin Empiredanserska, modellnummer K206/2, designad 1912, först tillverkad 1913, polykrom underglasyrdekor, h 18 cm, _38440a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, stol, lackerat böjträ och svartlackerad metall, 1980-tal, bruksslitage_38439a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dolkar i balja, 2 st, så kallade Keris (Kris), Indonesien, 1900-tal, damaskerade klingor, total l 50 respektive 54 cm_38437a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Öronlappsfåtölj, bonat trä med helstoppad tagelklädsel, 1900-talets mitt _38339a_8dc5fab2add95be_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, matta, "Berry-half waves, brown", brun, 230 x 160 cm_38345a_8dc606a87a3886c_lg.jpeg
Okänd designer, matta, "Berry-half waves, brown", brun, 230 x 160 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armring, 18 karat rödguld med sötvattenspärlor, svenska importstämplar, innerdiameter 55 x 50 mm, vikt 12 gram_38346a_8dc5fb2dc602f4f_lg.jpeg
Armring, 18 karat rödguld med sötvattenspärlor, svenska importstämplar, innerdiameter 55 x 50 mm, vikt 12 gram
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Heath, Ditte & Adrian för FDB Møbler, loungstol, ek med svart konstläderklädsel, modell J102, stämpelsignerad, klädsel med skador_38441a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur med armband, stål. Revue, mekaniskt uppdrag_38444a_lg.jpeg
Herrarmbandsur med armband, stål. Revue, mekaniskt uppdrag
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindskog, Håkan, akvarell, "Nordisk forsprelude", signerad och daterad 2007, synlig pappersstorlek 49 x 66 cm_38445a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti grafik och måleri, varierande storlekar_38442a_lg.jpeg
Parti grafik och måleri, varierande storlekar
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Myllykangas, Aino, färgetsning, "Vingslag mellan oss", signerad och numrerad 32/60, synlig pappersstorlek 34 x 32 cm_38443a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mtégot, Mathieu för GUBI, soffbord, pulverlackerat stål, "Kangourou", design 1954, l 66 cm_38447a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Wärff, Göran för Kosta, karaffer, 2 st samt ishink, glas, Prince, höjd 11 - 25 cm_38446a_lg.jpeg
Wärff, Göran för Kosta, karaffer, 2 st samt ishink, glas, Prince, höjd 11 - 25 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fuster, Pablo för Relojeria Alemana, Palma, Mallorca, brosch/hänge, lapis Lazuli och kvarts med montage i 18 karat rödguld, stämplad och testar för 18 karat, 70 x 55 mm_38347a_8dc5fb2c8b14aed_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti silvermynt, Sverige, Spanien och USA, total vikt cirka 280 gram_38348a_8dc5fb2afd35a09_lg.jpeg
Parti silvermynt, Sverige, Spanien och USA, total vikt cirka 280 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Armlänk, förgylld metall med facettslipade, Böhmiska granater, sekelskiftet 1900, medföljer 1 par skruvörhängen, innerdiamater 55 x 50 mm_38349a_8dc5fb29b58519c_lg.jpeg
Armlänk, förgylld metall med facettslipade, Böhmiska granater, sekelskiftet 1900, medföljer 1 par skruvörhängen, innerdiamater 55 x 50 mm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nielsen, Børge, egen verkstad, Hellerup, 1950-60-tal, hänge med kedja, vitmetall, polykrom och förgylld dekor, stämplad, dia 5,5 cm_38448a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografier, 5 st, spelman, signerade, ca 44 x 60 cm,_38449a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografier, 4 st, bl. a fotbollsmatch, såld till förmån för Falkenbergs Fotbolls Förening, signerade och numrerade EA, ca 46 x 58 cm,_38452a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Frisk, Thomas, olja, "Cementfabriken", signerad, 62 x 72 cm_38453a_lg.jpeg
Frisk, Thomas, olja, "Cementfabriken", signerad, 62 x 72 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Persson, Karin, xylografi, "Videgrenar över vatten" 1957, signerad och numrerad 117/310, synlig pappersstorlek 23 x 16,5, Moderna Muséets referensnummer NMG 288/1964, _38451a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Karin, xylografi, "Crescendo" utan år, signerad och numrerad 87/310, synlig pappersstorlek 24 x 17, Moderna Muséets referensnummer NMG 400/1955, säljes till förmån för Röda Korset_38450a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Wennerfors, Helene, vävnad, ylle, sittande kvinna, signerad, 165 x 125 cm_38454a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Irvall, Stig, olja, fjällsjö, signerad, 79 x 68 cm_38382a_8dc62c8aa81c0cc_lg.jpeg
Irvall, Stig, olja, fjällsjö, signerad, 79 x 68 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Agnell, Olle, olja, "Sommarkväll", signerad, 77 x 100 cm_38381a_8dc62c89a5af0f7_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, "Sommarkväll", signerad, 77 x 100 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hallberg, Lars, akryl, "Augusti", signerad och daterad 1990, a tergo utställningsetikett, 50 x 61 cm_38380a_8dc62c4ebf8f3bf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bruun, Christian Julius, litografi, "Prospect af Kjobenhavn seet fra Batteriet Trekroner",  litograferad av H Jessen, ed IW Tegner & Kittendorff 1854, 40 x 67 cm, slitage, beskuren, uppklistrad_38455a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Revolver mässing med kolv i alm, så kallad Länsmanspistol eller Smålänning, 4-pipig, signerad AIS för Anders Johannesson i Romenäs (1840-1914), l 21 cm_38457a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 3 800 SEK