26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, sideboard, aluminium med lackerad skiva, längd 121 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, stilleben med kanna och frukter, 62 x 80 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, olja, åparti med hus, monogramsignerad och daterad -26, 46 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, fåtölj, brunt läder med mässingsnitar, 1910-20-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stort pari skäppor, glaserad keramik, varierande storlek
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampa, metall med glaskupa, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, golvvas, glas, dekor i blått underfång, h 103 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggplåtar till 2 ljus, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal, fäste i form av knuten hand, total h 57 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, golvlampa, mässing, höjd 147 cm, anlupen
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skrin, ek med smidesbeslag, 17-1800-tal, på senare benställning, höjd 77 cm, lås och nyckel saknas
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 1 par, skuren hardwood, så kallade puderstolar, orientaliska arbeten
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Rosengren, Henry, sideboard, palisander, front med skjutdörrar och lådor, längd 200 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti bildelar, kamaxel, baklyktor, högtalare mm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lodregulator, valnöt, sekelskiftet 1900, höjd 127 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Clausen, A för Clausen & Søn, silkeborg, sideboard, palisander på (senare?) metallben, 1950-60-tal, skjutdörrar och 4 lådor, längd 209 cm
Slutpris6 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Kamferkista, Kina, bredd 102 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, med intarsia, Nordtyskland, empire, intarsiadekor av flodgud, flankerande risaliter i vit marmor, bredd 77 cm, låst, nyckel saknas
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK