Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00

Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45

Matta, old Hereke, silke med vävda metalltrådar, dekor av växtlighet,_8611a_8d904bf1eae329f_lg.jpeg
Matta, old Hereke, silke med vävda metalltrådar, dekor av växtlighet,
Slutpris2 200 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Matta, slätvävd ull, IKEA Kattrup,_8612a_8d904bf4b125756_lg.jpeg
Matta, slätvävd ull, IKEA Kattrup,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ekström, Jan för Conform, Holsbybrunn, snurrfåtölj, textilklädd på fot i formgjuten aluminium, "Gyro",_8613a_8d904bfa52f1843_lg.jpeg
Ekström, Jan för Conform, Holsbybrunn, snurrfåtölj, textilklädd på fot i formgjuten aluminium, "Gyro",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Dragspel, Guerrini,_8614a_8d904bfce29b280_lg.jpeg
Dragspel, Guerrini,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel, Giulietti,_8615a_8d904bff1860807_lg.jpeg
Dragspel, Giulietti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel i låda, Dino Baffetti, Castelfidardo,_8616a_8d904c00dc216ac_lg.jpeg
Dragspel i låda, Dino Baffetti, Castelfidardo,
Slutpris3 800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel i låda, Bugar Armando, _8617a_8d904c025f85a66_lg.jpeg
Dragspel i låda, Bugar Armando,
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cittra i låda, Baranoli, _8618a_8d904c04b3b287a_lg.jpeg
Cittra i låda, Baranoli,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dragspel, Hohner Corso,_8619a_8d904c354f62c1f_lg.jpeg
Dragspel, Hohner Corso,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cittra, Harpeleik, _8620a_8d904c371c074fe_lg.jpeg
Cittra, Harpeleik,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Damarbetsbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, _8621a_8d904c392d4da57_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, bemålat trä, 1900-talets slut, _8622a_8d904c3aa18a017_lg.jpeg
Spegel, bemålat trä, 1900-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 4 st, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar,_8623a_8d904c3c2c73719_lg.jpeg
Stolar, 4 st, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Blombord, ek, skiva med infattade kakelplattor, dessa från 17-1800-tal,_8624a_8d904c3d92b19d3_lg.jpeg
Blombord, ek, skiva med infattade kakelplattor, dessa från 17-1800-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skrivbord, mahogny med röd, läderklädd skiva, empirestil, sekelskiftet 1900,_8625a_8d904c3f1192f29_lg.jpeg
Skrivbord, mahogny med röd, läderklädd skiva, empirestil, sekelskiftet 1900,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Spegel, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, _8626a_8d904c434188ac5_lg.jpeg
Spegel, bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Krus/golvurna, saltglaserat stengods, Tyskland, sekelskiftet 1900, _8627a_8d904c44b3f1f7e_lg.jpeg
Krus/golvurna, saltglaserat stengods, Tyskland, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stol, skuren och svarvad alm, biedermeier, _8628a_8d904c71f19ee4f_lg.jpeg
Stol, skuren och svarvad alm, biedermeier,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Thoresen-Lassen, Stig för France & Daverkosen, soffa, bonad bok med lösa, textilklädda dynor_8629a_8d904c4667635dc_lg.jpeg
Thoresen-Lassen, Stig för France & Daverkosen, soffa, bonad bok med lösa, textilklädda dynor
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Pianobänk, skuret trä, sekelskiftet 1900, _8630a_8d904c69b02e76a_lg.jpeg
Pianobänk, skuret trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny, 1900-talets början,_8631a_8d904c6ce8cf2b3_lg.jpeg
Byrå, mahogny, 1900-talets början,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, hurts, palisander och teak, 1950-60-tal, _8632a_8d904c6b501c909_lg.jpeg
Okänd dansk designer, hurts, palisander och teak, 1950-60-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, delvis 1800-tal, svängd front,_8633a_8d904c680238570_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, mahogny, delvis 1800-tal, svängd front,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Picknickmöbel/väska, 1900-talets mitt, _8634a_8d904c6605d5654_lg.jpeg
Picknickmöbel/väska, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets 2 hälft,_8635a_8d904c6fc1bda3e_lg.jpeg
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bajonett i balja, svensk M/1896,_8636a_8d904ccbc4daa3e_lg.jpeg
Bajonett i balja, svensk M/1896,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksakshäst, skuret och bemålat trä, möjligen Gemla, 1900-talets 1 hälft, _8637a_8d904ccdb95dcec_lg.jpeg
Leksakshäst, skuret och bemålat trä, möjligen Gemla, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Rullhäst, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,_8638a_8d904ccf5e6f22e_lg.jpeg
Rullhäst, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Jardinière, mässing, 1900-tal, _8639a_8d904cd126f78c0_lg.jpeg
Jardinière, mässing, 1900-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vägghylla, bemålat trä, 1800-talets 2 hälft, _8640a_8d904cd2bef2b91_lg.jpeg
Vägghylla, bemålat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, metall med blyglasskärm, så kallad Tiffanylampa, _8641a_8d904cd4a053907_lg.jpeg
Bordslampa, metall med blyglasskärm, så kallad Tiffanylampa,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hallampa, mässing med slipad glaskupa, 1910-20-tal, _8642a_8d904d186a63989_lg.jpeg
Hallampa, mässing med slipad glaskupa, 1910-20-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Tyringe Konsthantverk, 1960-70-tal, vägglampor, 1 par, mässing, _8643a_8d904d19b644c84_lg.jpeg
Okänd designer för Tyringe Konsthantverk, 1960-70-tal, vägglampor, 1 par, mässing,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sjömanskista, bemålat trä, sekelskiftet 1900, _8644a_8d904d1b5acb3a0_lg.jpeg
Sjömanskista, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Percy, Arthur för Gefle, ytterfoder, blåglaserat flintgods,_8645a_8d904d1d13751e4_lg.jpeg
Percy, Arthur för Gefle, ytterfoder, blåglaserat flintgods,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Holm, Åke, färglinoleumsnitt, 5 st, kompositioner,_8646a_8d904dc0a131248_lg.jpeg
Holm, Åke, färglinoleumsnitt, 5 st, kompositioner,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,_8647a_8d904dc23a9b0f2_lg.jpeg
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jakthorn, läderklädd mässing, Fürst Pless,_8648a_8d904dc3c505f19_lg.jpeg
Jakthorn, läderklädd mässing, Fürst Pless,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Signalhorn, 2 st, koppar och mässing, _8649a_8d904dc52c77c20_lg.jpeg
Signalhorn, 2 st, koppar och mässing,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vinkylare, mässing, sekelskiftet 1900, _8650a_8d904dc77938281_lg.jpeg
Vinkylare, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Edhake, Charles Folke, olja, fiskebåtar, _8651a_8d904e1dae0db97_lg.jpeg
Edhake, Charles Folke, olja, fiskebåtar,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Litografi, handkolorerad, Le moment de la Chasse, modern tillverkning,_8652a_8d904e1f4a86306_lg.jpeg
Litografi, handkolorerad, Le moment de la Chasse, modern tillverkning,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Offset, 2 st, golfmotiv, modern tillverkning,_8653a_8d904e20d49ebeb_lg.jpeg
Offset, 2 st, golfmotiv, modern tillverkning,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan (?)_8654a_8d904e2274d592c_lg.jpeg
Matta, old Hamadan (?)
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Takkrona, mässing med prismor, 1900-talets mitt, _8655a_8d904e23f3db860_lg.jpeg
Takkrona, mässing med prismor, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bildrulle, gouache på papper uppklistrad på siden, Kina, modern tillverkning,_8656a_8d904e5f0835fa3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Etsningar, 1 par, handkolorerade, L'Occupation respekttive Le Coucher,_8657a_8d904e6ee752488_lg.jpeg
Etsningar, 1 par, handkolorerade, L'Occupation respekttive Le Coucher,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900, _8658a_8d904e706bce734_lg.jpeg
Vägghylla, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK