Budgivning online startar Apr 9, 2021 3:30 PM
Liveauktionen börjar: Apr 25, 2021 2:00 PM
Budgivning online slutar Apr 25, 2021 6:27 PM

Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00

Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45

Titel eller beskrivning
    Johansson, Judith, egen verkstad, Knäred, matta, Rölakan, "Hallandsåsen", formgiven 1962,_7987a_8d8fa972709f371_lg.jpeg

    #1 Johansson, Judith, egen verkstad, Knäred, matta, Rölakan, "Hallandsåsen", formgiven 1962,

    Slutpris
    22 000 SEK
    Utropspris
    8 000  - 10 000 SEK
    Qvarsebo, Mikael, olja, "Blå katt",_7988a_8d8fa973bd87dcb_lg.jpeg

    #2 Qvarsebo, Mikael, olja, "Blå katt",

    Slutpris
    4 800 SEK
    Utropspris
    3 600  - 4 000 SEK
    Qvarsebo, Mikael, olja, "Magisk lövfiguration",_7989a_8d8fa97519a0397_lg.jpeg

    #3 Qvarsebo, Mikael, olja, "Magisk lövfiguration",

    Slutpris
    3 000 SEK
    Utropspris
    3 600  - 4 000 SEK
    Spegel, förgyllt och bronserat trä och pastellage, Stockholmsarbete i rokoko, omkring 1760,dekor av rocailler, akantus mm,_7990a_8d8fa9ad91b5ff7_lg.jpeg

    #4 Spegel, förgyllt och bronserat trä och pastellage, Stockholmsarbete i rokoko, omkring 1760,dekor av rocailler, akantus mm,

    Slutpris
    4 000 SEK
    Utropspris
    4 600  - 5 000 SEK
    Spegel, förgyllt och bronserat trä och pastellage, Stockholmsarbete i rokoko, omkring 1760,dekor av rocailler, akantus mm, dekor av rocailler, blommor mm,_7991b_8d8fa979b02c7a7_lg.jpeg

    #5 Spegel, förgyllt och bronserat trä och pastellage, Stockholmsarbete i rokoko, omkring 1760,dekor av rocailler, akantus mm, dekor av rocailler, blommor mm,

    Slutpris
    3 200 SEK
    Utropspris
    3 600  - 40 SEK
    Spegel, bronserat trä, pastellage och marmorerat glas, så kallad glasmästarespegel, empire, 1800-talets 1 hälft, dekor av palmetter, rosor mm, _7992a_8d8fa9afc95ba74_lg.jpeg

    #6 Spegel, bronserat trä, pastellage och marmorerat glas, så kallad glasmästarespegel, empire, 1800-talets 1 hälft, dekor av palmetter, rosor mm,

    Utropspris
    1 200  - 1 500 SEK
    Skoglund, Gustaf, olja, "Septemberkust",_7993a_8d8faa6f8fd1097_lg.jpeg

    #7 Skoglund, Gustaf, olja, "Septemberkust",

    Slutpris
    1 200 SEK
    Utropspris
    500  - 600 SEK
    Skoglund, Gustaf, olja, "Döda träd",_7994a_8d8faa71905182d_lg.jpeg

    #8 Skoglund, Gustaf, olja, "Döda träd",

    Slutpris
    900 SEK
    Utropspris
    500  - 600 SEK
    Jönsson, Barbro, olja, "Landskap med vitsippor",_7995a_8d8faa72d7d762d_lg.jpeg

    #9 Jönsson, Barbro, olja, "Landskap med vitsippor",

    Utropspris
    300  - 400 SEK
    Frisk, Thomas, färgetsningar, 2 st, "Karyatid" respektive "Från Akropolis",_7996a_8d8faa73f10f75e_lg.jpeg

    #10 Frisk, Thomas, färgetsningar, 2 st, "Karyatid" respektive "Från Akropolis",

    Slutpris
    200 SEK
    Utropspris
    300  - 400 SEK
    Solur, kalksten och smide, 1800-tal, initialer JNS samt datering 1873,_7997a_8d8faa7511728a0_lg.jpeg

    #11 Solur, kalksten och smide, 1800-tal, initialer JNS samt datering 1873,

    Slutpris
    1 200 SEK
    Utropspris
    1 200  - 1 500 SEK
    Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg, sekelskiftet 1900, blå underglasyrdekor av växter, hänklar i form av lejonmaskaroner,_7998a_8d8faa776127d34_lg.jpeg

    #12 Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg, sekelskiftet 1900, blå underglasyrdekor av växter, hänklar i form av lejonmaskaroner,

    Slutpris
    800 SEK
    Utropspris
    1 000  - 1 200 SEK
    12 items per page

    © Software Copyright 2021 Skeleton. All rights reserved.