Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00

Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45

Okänd konstnär, 1900-tal, olja, Venedigmotiv, _8467a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, Venedigmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, landskap med får,_8468a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, landskap med får,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spjut, trä och smide, Massaï_8469a_8d903571145fca1_lg.jpeg
Spjut, trä och smide, Massaï
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bricka, Philite (bakelit), Philips, Holland, 1930-tal, _8470a_8d90357369e55bf_lg.jpeg
Bricka, Philite (bakelit), Philips, Holland, 1930-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bricka, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt, profilerat brätte,_8471a_8d903576b7a3e53_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Rustningsdetalj/underarmsskena, Indo-persisk, 18-1900-tal, _8472a_8d9035788f8cd0a_lg.jpeg
Rustningsdetalj/underarmsskena, Indo-persisk, 18-1900-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Meka, ljusstakar, 1 par, sterlingsilver, _8473a_8d90357a57b30da_lg.jpeg
Okänd designer för Meka, ljusstakar, 1 par, sterlingsilver,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vinkelmätningsinstrument, delvis lackerad metall, Gundersen og Løken, Oslo,_8474a_8d90357cddb838f_lg.jpeg
Vinkelmätningsinstrument, delvis lackerad metall, Gundersen og Løken, Oslo,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gorånjärn, smide, 1800-tal, _8475a_8d9035aa28abc18_lg.jpeg
Gorånjärn, smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Märlspikar, 10 st, järn respektive trä, _8476a_8d9035acffb383a_lg.jpeg
Märlspikar, 10 st, järn respektive trä,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Stort parti silvermynt 80% silverhalt, total vikt 1035 gram_8477a_8d9035b7b7a0463_lg.jpeg
Stort parti silvermynt 80% silverhalt, total vikt 1035 gram
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Stort parti silvermynt, silverhalt 40%, total vikt 3950 gram,_8478a_8d9035ba287bd2c_lg.jpeg
Stort parti silvermynt, silverhalt 40%, total vikt 3950 gram,
Slutpris6 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Parti silvermynt, silverhalt 40 - 90 %, total  vikt 1230 gram_8479a_8d9035bb7e77691_lg.jpeg
Parti silvermynt, silverhalt 40 - 90 %, total vikt 1230 gram
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer för Skandiform, armstolar, 5 st, bonad bok med beige skinnklädsel, _8481a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,_8480a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par, _8482a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Höganäs, matservis, 48 delar, oxblodsglaserat stengods, _8483a_lg.jpeg
Okänd designer för Höganäs, matservis, 48 delar, oxblodsglaserat stengods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Burmeister, Ingegärd för Gabriel Keramik, fat, glaserad keramik, _8484a_lg.jpeg
Burmeister, Ingegärd för Gabriel Keramik, fat, glaserad keramik,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Carstens, Tönnieshof, Tyskland, 1950-60-tal, snack/dipassietter, 6 st,_8485a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, antagligen England 1800-tal, Cavalier Kong Charles Spaniel, _8486a_8d9035bcdb02280_lg.jpeg
Okänd konstnär, antagligen England 1800-tal, Cavalier Kong Charles Spaniel,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Bokskåp med sekretärunderdel, mahogny, Louis XVI-empire, sekelskiftet 1800, underdel med 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken små lådor och rum,_8487a_8d903e08e8bd8ca_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, 1800-talets 1 hälft, _8488a_8d903e0b89ac0ab_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Utdragssoffa, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _8489a_8d903de4dc977a5_lg.jpeg
Utdragssoffa, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Damarbetsbord, ljus björk och valnöt, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, svagt utsvängda ben, _8490a_8d903e0d7b7cf5f_lg.jpeg
Damarbetsbord, ljus björk och valnöt, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, svagt utsvängda ben,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stephensen, Magnus för Fritz hansen, stolar, 6 st, betsat böjträ med svart tagelklädsel, "DAN-stolen",_8491a_8d903e471e6cda1_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Stolar, 4 st, böjträ med rottingklädsel, Ligna, _8492a_8d903e49445d56a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, böjträ med rottingklädsel, Ligna,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Armstol, skuret, lackerad och förgyllt trä, Hepplewhitestil, 1900-talets 1 hälft, _8493a_8d903e4bb028a86_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, så kallad "Amagerhylde", Danmark, 1800-tal, _8494a_8d903e4e7558e9f_lg.jpeg
Vägghylla, skuret och bemålat trä, så kallad "Amagerhylde", Danmark, 1800-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, svarvat, skuret och avlutet trä, allmogearbete,_8495a_8d903e509a837be_lg.jpeg
Armstol, svarvat, skuret och avlutet trä, allmogearbete,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sejg, Johan, olja, häst i landskap, _8497a_lg.jpeg
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, auktion, _8496a_lg.jpeg
Okänd dansk konstnär, olja, auktion,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Berglund, Bengt för Gustavsberg, olje/vinägerkanna, flintgods, _8498a_lg.jpeg
Berglund, Bengt för Gustavsberg, olje/vinägerkanna, flintgods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skinkfat, flintgods, Rörstrand 1900-talets början, grisformat, _8500a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Cobos, José Manuel, gouache, Le Grand Palais, Paris,_8499a_lg.jpeg
Cobos, José Manuel, gouache, Le Grand Palais, Paris,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Modellbilar 13 + 1, metall, Matchbox Models of Yesteryear samt Corgi Classics,_8501a_lg.jpeg
Modellbilar 13 + 1, metall, Matchbox Models of Yesteryear samt Corgi Classics,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för HEMI, bords/vägglampa, brunlackerad metall, _8502a_lg.jpeg
Okänd designer för HEMI, bords/vägglampa, brunlackerad metall,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuret och bonat trä, så kallade svanhalsstolar, _8503a_8d903e0479d5fd1_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, skuret och bonat trä, så kallade svanhalsstolar,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Länsfåtölj, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _8504a_8d903e065ceb6ae_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dockskåp, bemålat trä, sekelskiftet 1900, 2 våningar samt löstagbart tak,  fasad med 5 fönsterpar och risaliter,_8505a_8d903eb333a82fc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Stall, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,_8506a_8d903eb5e10d608_lg.jpeg
Stall, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Soffbord, valnöt, sammanfällbart, 1900-talets början, _8507a_8d903eb7a97bc57_lg.jpeg
Soffbord, valnöt, sammanfällbart, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taburett, teakfanérat böjträ med aluminiumdetaljer, _8508a_8d903eba8d06245_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Verid, Lucien, olja, porträtt av en ung kvinna - fritt efter Petrus Christus, _8509a_8d903ebc97d5835_lg.jpeg
Verid, Lucien, olja, porträtt av en ung kvinna - fritt efter Petrus Christus,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,_8510a_lg.jpeg
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar, _8511a_lg.jpeg
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paraplyställ, trä, 1900-talets 2 hälft, h 55 cm, _8514a_lg.jpeg
Paraplyställ, trä, 1900-talets 2 hälft, h 55 cm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,_8512a_lg.jpeg
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för SMI, 1960-70-tal, soffbord på hjul, palisander,_8513a_lg.jpeg
Okänd designer för SMI, 1960-70-tal, soffbord på hjul, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK