Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",_9030a_8d919388347f602_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1", _9031a_8d919389cf7b6d9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skrin, koppar- och mässingklätt trä med färgade glasstenar, Tibet, 1900-talets mitt, _9032a_8d919379cf119af_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Hardaga, Tarik, blandteknik/serigrafi med applikationer och bemålning, "Under kontroll", _9033a_8d91937e313f914_lg.jpeg
Hardaga, Tarik, blandteknik/serigrafi med applikationer och bemålning, "Under kontroll",
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kamferkista med mässingslås, Kina, 1900-tal,_9034a_8d91935c537519b_lg.jpeg
Kamferkista med mässingslås, Kina, 1900-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, golvlampa. grålackerad metall, _9035a_8d91935fce8c6a0_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, golvlampa. grålackerad metall,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matservis, flintgods, Rörstrand Risa, sekelskiftet 1900,_9036a_8d9193519bd61f9_lg.jpeg
Matservis, flintgods, Rörstrand Risa, sekelskiftet 1900,
Slutpris3 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, antik Teke (?),_9037a_8d9193550e2ef6b_lg.jpeg
Matta, antik Teke (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Matta, antik Ersari (?),_9038a_8d9193571c5aef3_lg.jpeg
Matta, antik Ersari (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Stridsklubbor, 3 st, hardwood, så kallade "Knobkerries",_9039a_8d9193804f11d53_lg.jpeg
Stridsklubbor, 3 st, hardwood, så kallade "Knobkerries",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, skålfat, Argenta, _9040a_8d9193d59928c48_lg.jpeg
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, skålfat, Argenta,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kaffekopp, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),_9041a_8d9193d71a9b406_lg.jpeg
Kaffekopp, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, bordslampa, vitglaserat stengods,_9042a_8d9193d89afbddd_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, bordslampa, vitglaserat stengods,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, bricka, laminat, "Tulpan", _9043c_8d9193e6039e9c5_lg.jpeg
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, bricka, laminat, "Tulpan",
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, 3 delar keramik, _9044a_8d9193e7fa96bb5_lg.jpeg
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, 3 delar keramik,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skålar, 2 st, polerade musselskal med silvermontage, orientaliska arbeten, 1900-tal,_9045a_8d9193e96af9788_lg.jpeg
Skålar, 2 st, polerade musselskal med silvermontage, orientaliska arbeten, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vallien, Bertil för Boda Åfors, miniatyrvas, glas,_9046a_8d9193ef2c99c98_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Boda Åfors, miniatyrvas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, skuren hardwood och ben, Kina, 1900-talets mitt, "Happy Buddha", _9047a_8d9193f26257de8_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, skuren hardwood och ben, Kina, 1900-talets mitt, 1 av de odödliga,_9048a_8d9193f4b6fbeb8_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, bordslampa, glaserat stengods, polykrom dekor av blommor,_9049c_8d9193f99b67aa1_lg.jpeg
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, bordslampa, glaserat stengods, polykrom dekor av blommor,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Engströmer, Rolf för Fabriksaktiebolaget Kronsilver tillskriven, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver,_9050a_8d9193fc19bfee0_lg.jpeg
Engströmer, Rolf för Fabriksaktiebolaget Kronsilver tillskriven, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd japansk konstnär, rökelsekar, porslin, Meiji, sekelskiftet 1900, _9051a_8d9193fec375988_lg.jpeg
Okänd japansk konstnär, rökelsekar, porslin, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Primitivt betalningsmedel, så kallad "Bracelet Currency" eller Manilla, Tuareg,_9052a_8d9194680c8bffa_lg.jpeg
Primitivt betalningsmedel, så kallad "Bracelet Currency" eller Manilla, Tuareg,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Primitivt betalningsmedel, koppar, så kallad "Bracelet Currency" eller Manilla, Nupe (Tapa), _9053a_8d919468bebd642_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Brynstål, smide och mässing, 1700-tal, _9054a_8d91946a14dddec_lg.jpeg
Brynstål, smide och mässing, 1700-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tallrik, fajans, antagligen Frankrike, 17-1800-tal, _9055a_8d91946acb4c147_lg.jpeg
Tallrik, fajans, antagligen Frankrike, 17-1800-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotjärn, 1 par, smide, 1700-tal, _9056a_8d91946ba263fa4_lg.jpeg
Fotjärn, 1 par, smide, 1700-tal,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Vattenpipa, försilvrad mässing och palisander, sekelskiftet 1900, _9057a_8d91946c7875e28_lg.jpeg
Vattenpipa, försilvrad mässing och palisander, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nyckel med bälteskrok, smide och mässingsbleck, barock, 1600-tal, _9058a_8d91946d4ec726a_lg.jpeg
Nyckel med bälteskrok, smide och mässingsbleck, barock, 1600-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal, _9059a_8d91946e06d391d_lg.jpeg
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dörrhandtag med vred, koppar och smide, 1800-tal, _9060a_8d91946edd9de3d_lg.jpeg
Dörrhandtag med vred, koppar och smide, 1800-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skafthålsyxa, bergart, neolitikum, _9061a_8d91946f72af494_lg.jpeg
Skafthålsyxa, bergart, neolitikum,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegelskåp, bemålat trä, Indopersiskt arbete, sekelskiftet 1900,_9062a_8d9194701544e1f_lg.jpeg
Spegelskåp, bemålat trä, Indopersiskt arbete, sekelskiftet 1900,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bok, Dilherr, Johann Michael, "Heilig-Epistolischer Bericht, Licht, Geleit und Freud. Emblematische Fürstellung Das ist der Heiligen Sonn- und Festtägl. Episteln"_9063a_8d9195530325dac_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Wärff, Göran för Kosta, ljuslykta, gjutet glas, "Polar", _9064a_8d91953a94abfa8_lg.jpeg
Wärff, Göran för Kosta, ljuslykta, gjutet glas, "Polar",
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Bok; Post-inkunabel, Virgilius, Publius Maronius Bucolica, _9065a_8d91953b85a7eed_lg.jpeg
Bok; Post-inkunabel, Virgilius, Publius Maronius Bucolica,
Slutpris6 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bok, Stockius, Christian, Clavis Lingvae Sanctae Veteris Testamenti, _9066a_8d919546a28c840_lg.jpeg
Bok, Stockius, Christian, Clavis Lingvae Sanctae Veteris Testamenti,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bok; Krauss, Johann Ulrich, Historischer Bilder Bibel, tom I-V, _9067a_8d91954780febb7_lg.jpeg
Bok; Krauss, Johann Ulrich, Historischer Bilder Bibel, tom I-V,
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Bok, Contenson, Vincent, Ordinis Praedicatorum, tom II, _9068a_8d919548cb53693_lg.jpeg
Bok, Contenson, Vincent, Ordinis Praedicatorum, tom II,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Primitivt betalningsmedel, koppar, så kallad "Bracelet Currency" eller Manilla, Nupe (Tapa), _9069a_8d919469730addf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, skulptur, marmor, stående amorin, _9070a_8d91952f5c7a603_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1700-tal, skulptur, marmor, stående amorin,
Slutpris17 000 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
Kartusch/fönsteromfattning, marmor, 17-1800-tal, dekor av rosor, _9071a_8d919537572f652_lg.jpeg
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Corneille (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färgserigrafi, kvinna och fågel, _9072a_8d91a057025c9e4_lg.jpeg
Corneille (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färgserigrafi, kvinna och fågel,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Corneille (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färgserigrafi, kvinna och fågel, _9073a_8d91a057b739828_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Corneille (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färgserigrafi, kvinna och fåglar, _9074a_8d91a058772dfb1_lg.jpeg
Corneille (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färgserigrafi, kvinna och fåglar,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Corneille (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färgserigrafi, kvinna och fåglar,_9075a_8d91a059216e831_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil för Rörstrand, vas, porslin, "Terra",_9076a_8d91a059c2aecbe_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Rörstrand, vas, porslin, "Terra",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål glas, "Chicko", design 1996,_9077a_8d91a05b611978f_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål glas, "Chicko", design 1996,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK