Jonson, Sven, färglito, Nocturne, _8934a_8d913c87dcd9ea7_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, Nocturne,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Boberg, Jörgen, linjeetsning och akvatint, "Brev fra Wien efter jagten",_8935a_8d913c87090f5ba_lg.jpeg
Boberg, Jörgen, linjeetsning och akvatint, "Brev fra Wien efter jagten",
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti, delvis äldre, verktyg mm, smide och mässing,_8936a_8d913c86279dd0a_lg.jpeg
Parti, delvis äldre, verktyg mm, smide och mässing,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, ytterkrukor, 2 + 1 flintgods, "Tiara",_8937a_8d913c85555188d_lg.jpeg
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, ytterkrukor, 2 + 1 flintgods, "Tiara",
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sänghimmel, förgylld metall, empirestil, 1800-talets slut, _8938a_8d913c486e8d083_lg.jpeg
Sänghimmel, förgylld metall, empirestil, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Kyrkduva (Den Helige Ande). skuren ek, barock, 16-1700-tal, _8939a_8d913c4466861df_lg.jpeg
Kyrkduva (Den Helige Ande). skuren ek, barock, 16-1700-tal,
Slutpris5 500 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Ring, 18 karat rödguld, vikt 6 gram_8940a_8d913c84bd3d04f_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld, vikt 6 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Kanna, fajans med tennlock, Delft, 1700-tal, dekor i koboltblått av flykten till Egypten,_8941a_8d913c83c322489_lg.jpeg
Kanna, fajans med tennlock, Delft, 1700-tal, dekor i koboltblått av flykten till Egypten,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Percy, Arthur för Gefle, ytterfoder, 1 par, flintgods, dekor av påfåglar mm, _8942a_8d9145a8c5a19c5_lg.jpeg
Percy, Arthur för Gefle, ytterfoder, 1 par, flintgods, dekor av påfåglar mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sittkäppar, 2 st, svarvat trä med lädersits, 1900-talets mitt,_8943a_8d9145ab59209e2_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,_8944a_8d9145af153a469_lg.jpeg
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,_8945a_8d9145b24d4a30a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Percy, Arthur för Gefle, ytterfoder, 1 par, flintgods, dekor av påfåglar mm, _8946a_8d9145b3ba5641a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kryddställ, fajans, antagligen Talaver eller Puente del Arzobispo, Spanien, 1700-tal,_8947a_8d9146fafe79ccc_lg.jpeg
Kryddställ, fajans, antagligen Talaver eller Puente del Arzobispo, Spanien, 1700-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Staehr-Olsen, Fritz, akvarell, motiv från Gilleleje, _8948a_8d9146fe7260815_lg.jpeg
Staehr-Olsen, Fritz, akvarell, motiv från Gilleleje,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, "Old Man with Beard, fur Cap, and velvet Cloak", omkring 1632,_8949a_8d9147019ad9a99_lg.jpeg
Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, "Old Man with Beard, fur Cap, and velvet Cloak", omkring 1632,
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Frølich, Lorenz, blyerts och tusch, 1800-talets 2 hälft, sällskapsscen, _8950a_8d91470325b05d5_lg.jpeg
Frølich, Lorenz, blyerts och tusch, 1800-talets 2 hälft, sällskapsscen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, koppar, modern tillverkning,_8951a_8d914830c57c0a8_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, koppar, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mortel med stöt, mässing, 1700-tal, _8952a_8d91483241fc59b_lg.jpeg
Mortel med stöt, mässing, 1700-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Applicquer till 4 ljus, 1 par, förgylld brons, senempirestil, 1800-talets slut, _8953a_8d9148343f1baea_lg.jpeg
Applicquer till 4 ljus, 1 par, förgylld brons, senempirestil, 1800-talets slut,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bricka, mässing, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, blomformat brätte, _8954a_8d9148999e23829_lg.jpeg
Bricka, mässing, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, blomformat brätte,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fat, tenn, barock, Tyskland 1600-tal, brätte med graverade initialer KK, MCS samt datering 1688,_8955a_8d914895dd76442_lg.jpeg
Fat, tenn, barock, Tyskland 1600-tal, brätte med graverade initialer KK, MCS samt datering 1688,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bordsfotogenlampfot, tenn och mässing, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,_8956a_8d914839020e767_lg.jpeg
Bordsfotogenlampfot, tenn och mässing, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stekhuv, metall, sekelskiftet 1900, _8957a_8d9148a49d488dc_lg.jpeg
Stekhuv, metall, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reseur med alarm, förgylld brons, Frankrike, 1800-talets slut, kolonnformat med uppsvängd hänkel, _8958a_8d9148d88438bba_lg.jpeg
Reseur med alarm, förgylld brons, Frankrike, 1800-talets slut, kolonnformat med uppsvängd hänkel,
Slutpris11 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Valldeby, Erling, skulptur/kandelaber, bemålad gips, stående ängel,_8959a_8d9148dc0ebb45b_lg.jpeg
Valldeby, Erling, skulptur/kandelaber, bemålad gips, stående ängel,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, vägglampa, teak med vit, veckad plastskärm, _8960a_8d9148e8c5da993_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, vägglampa, teak med vit, veckad plastskärm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Claesson, Stig, färglito, villaträdgård,_8961a_8d9148dfda44d60_lg.jpeg
Claesson, Stig, färglito, villaträdgård,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lindström, Bengt, färglitografi, August Strindberg 1979,_8962a_8d9149017499cda_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglitografi, August Strindberg 1979,
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,_8963a_8d914902d869b33_lg.jpeg
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd dansk konstnär, olja "Latter-gas" (lustgas),_8964a_8d914904a9747b6_lg.jpeg
Okänd dansk konstnär, olja "Latter-gas" (lustgas),
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brandt, Carl, pasteller,  1 par, vår- respektive vinterlandskap med björkar, _8965a_8d9149063cf1760_lg.jpeg
Brandt, Carl, pasteller, 1 par, vår- respektive vinterlandskap med björkar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med insjö,_8966a_8d914907de34954_lg.jpeg
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med insjö,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troed, matbord med 2 utdragbara skivor, teak, "Ultra",_8967a_8d91542f84d90b0_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Hugo Troed, matbord med 2 utdragbara skivor, teak, "Ultra",
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Andersen, Johannes för VAMO, Sönderborg, stolar, 4 st, bonad ek, "Sonja"_8968a_8d91543292fac95_lg.jpeg
Andersen, Johannes för VAMO, Sönderborg, stolar, 4 st, bonad ek, "Sonja"
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Hansen, Andreas för Brdr Andersen Møbelsnedkeri, soffa, körsbär med ljus moccaklädsel,_8969a_8d91545abd2f271_lg.jpeg
Hansen, Andreas för Brdr Andersen Møbelsnedkeri, soffa, körsbär med ljus moccaklädsel,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, bemålat glas,_8970a_8d91543397931f8_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, bemålat glas,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Medaljer, 5 st, 18-1900-tal,  förgylld metall respektive vitmetall, _8971a_8d9154346b82748_lg.jpeg
Medaljer, 5 st, 18-1900-tal, förgylld metall respektive vitmetall,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thorén, Esaias, Sydländska kvinnor,_8972a_8d9154367f4a2e8_lg.jpeg
Thorén, Esaias, Sydländska kvinnor,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Månsken och flygelfönster", _8973a_8d9154373d4f803_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, "Månsken och flygelfönster",
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft, underglasyrdekor av fåglar i landskap i famille-ros-färger, _8974a_8d915438fc40a6e_lg.jpeg
Golvvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft, underglasyrdekor av fåglar i landskap i famille-ros-färger,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troed/Bra Bohag, sideboard, teak, "Trio",_8975a_8d9154585fd0c3c_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Hugo Troed/Bra Bohag, sideboard, teak, "Trio",
Slutpris11 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Klippark, så kallad Neuruppin, handkolorerad, 4 sprattelgubbar, _8976a_8d9155811d8d1cc_lg.jpeg
Klippark, så kallad Neuruppin, handkolorerad, 4 sprattelgubbar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 9 delar, teak, _8977a_8d91546cb648044_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 9 delar, teak,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd dansk konstnär, 1900-talets mitt, olja, sträckande gäss,_8978a_8d91543b44291c9_lg.jpeg
Okänd dansk konstnär, 1900-talets mitt, olja, sträckande gäss,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,_8979a_8d91558231c6e5d_lg.jpeg
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med eka, _8980a_8d91545c4cdd257_lg.jpeg
Brandt, Carl, pastell, sommarlandskap med eka,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal, _8981a_8d91553f43baeda_lg.jpeg
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK