Handtag, brons och smide, empire, 1800-talets 1 hälft, _8838a_8d90f138bf64aa8_lg.jpeg
Handtag, brons och smide, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Gångjärn, smide, barock, 1600-tal, _8839a_8d90f13af9b15c3_lg.jpeg
Gångjärn, smide, barock, 1600-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hänglås, smide, barock, 1600-tal, _8840a_8d90f13d525655a_lg.jpeg
Hänglås, smide, barock, 1600-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gryta på tre ben, brons med smideshandtag, antagligen Flandern, 15-1600-tal, _8841a_8d90f14c67a7656_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Hyvärinen, Matti, egen verkstad, Åbo, halssmycke, sterlingsilver och planslipad spektrolit, _8842a_8d90fd5b133a944_lg.jpeg
Hyvärinen, Matti, egen verkstad, Åbo, halssmycke, sterlingsilver och planslipad spektrolit,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Brosch, delvis förgyllt silver med turkoser och pärlor, Österrike, 1900-talets början,_8843a_8d90fd5ca4741bd_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cigarettetui, 950/1000 silver, Japan, 1900-talets mitt, niellerad och bronserad dekor av Mount Fuji och tempelbyggnad,_8844a_8d90fd5f3bd5fd4_lg.jpeg
Cigarettetui, 950/1000 silver, Japan, 1900-talets mitt, niellerad och bronserad dekor av Mount Fuji och tempelbyggnad,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Nipperfat, 1 par + 2 st, silver, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _8845c_8d90fd618c23b70_lg.jpeg
Nipperfat, 1 par + 2 st, silver, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damarmbandsur, 14 karat rödguld, Roamer, _8846a_8d90fd63158f8f3_lg.jpeg
Damarmbandsur, 14 karat rödguld, Roamer,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Guldmynt, 1000 kronor, Carl XVI Gustaf 1992, 5,8 gram 900/1000 guld_8847a_8d910700557a1c1_lg.jpeg
Guldmynt, 1000 kronor, Carl XVI Gustaf 1992, 5,8 gram 900/1000 guld
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Guldmynt, 4 Dukater, Jugoslavien 1931, guldvikt 13,96 gram, 986/1000 guld_8848a_8d9106ff8f35f65_lg.jpeg
Guldmynt, 4 Dukater, Jugoslavien 1931, guldvikt 13,96 gram, 986/1000 guld
Slutpris6 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat vitguld och diamanter, vikt 41,3 gram_8849a_8d9106fe79ef961_lg.jpeg
Damarmbandsur med länk, 18 karat vitguld och diamanter, vikt 41,3 gram
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Klockkedja, 14 karat vitguld, vikt 10,3 gram_8850a_8d9106fd9a24a59_lg.jpeg
Klockkedja, 14 karat vitguld, vikt 10,3 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Herrfickur, 14 karat vitguld, Waltham Colinial modell B, total vikt 50,6 gram,_8851a_8d9106fc46e42b1_lg.jpeg
Herrfickur, 14 karat vitguld, Waltham Colinial modell B, total vikt 50,6 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Herrfickur, 18 karat rödguld, sekelskiftet 1900, total vikt 87,8 gram, _8852a_8d910777957a500_lg.jpeg
Herrfickur, 18 karat rödguld, sekelskiftet 1900, total vikt 87,8 gram,
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Herrsavonett, 18 karat rödguld, Schweiz, sekelskiftet 1900, vikt 71,8 gram,_8853b_8d910775e42c600_lg.jpeg
Herrsavonett, 18 karat rödguld, Schweiz, sekelskiftet 1900, vikt 71,8 gram,
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1900-talets början, total vikt 71,2 gram_8854a_8d910773b110227_lg.jpeg
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1900-talets början, total vikt 71,2 gram
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Damfickur, 18 karat rödguld, 1800-tal, total vikt 36,7 gram,_8855a_8d9107ef0993e98_lg.jpeg
Damfickur, 18 karat rödguld, 1800-tal, total vikt 36,7 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Damfickur, 18 karat rödguld, Longines, total vikt 35,6 gram,_8856a_8d9107efe7d2821_lg.jpeg
Damfickur, 18 karat rödguld, Longines, total vikt 35,6 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Damfickur, 18 karat rödguld, Bonna à Genève, 1800-talets 2 hälft, total vikt 25,5 gram,_8857a_8d9107f1597dbb0_lg.jpeg
Damfickur, 18 karat rödguld, Bonna à Genève, 1800-talets 2 hälft, total vikt 25,5 gram,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Halvalliansring, 18 karat vitguld med 19 åttkantslipade diamanter om totalt cirka 0,5 carat, vikt 3,2 gram_8858a_8d9107f3806d797_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ring, 18 karat vitguld med 2 + 1 briljantslipad diamant om totalt cirka 0,5 carat, vikt 3,1 gram_8859a_8d9107f2e304efd_lg.jpeg
Ring, 18 karat vitguld med 2 + 1 briljantslipad diamant om totalt cirka 0,5 carat, vikt 3,1 gram
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ring, 18 karat rödguld med cabochonslipad rubin, 1800-tal, vikt 4,5 gram, _8860a_8d9107f24146dbe_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med cabochonslipad rubin, 1800-tal, vikt 4,5 gram,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Ring, 18 karat rödguld, vikt 7,8 gram,_8861a_8d9107e71ea978c_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld, vikt 7,8 gram,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Ring, 18 karat vitguld med gröna stenar, vikt 2,9 gram,_8862a_8d9109a659c9766_lg.jpeg
Ring, 18 karat vitguld med gröna stenar, vikt 2,9 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ring, 18 karat rödguld med 6 briljantslipade diamanter o totalt cirka 0,2 carat, vikt 4,9 gram_8863a_8d9109a7ea0bb46_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med 6 briljantslipade diamanter o totalt cirka 0,2 carat, vikt 4,9 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Armband, 18 karat röd- och vitguld, vikt 6 gram, _8864a_8d9109a92c97e3b_lg.jpeg
Armband, 18 karat röd- och vitguld, vikt 6 gram,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Armbandsur, 18 kara rödguld, Juvenia, _8865a_8d9109ab00fccce_lg.jpeg
Armbandsur, 18 kara rödguld, Juvenia,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Damarmbandsur, guld på stål med länk i 18 karat rödguld, Lasalle, total vikt 23,4 gram,_8866a_8d9109af8c3c36f_lg.jpeg
Damarmbandsur, guld på stål med länk i 18 karat rödguld, Lasalle, total vikt 23,4 gram,
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Herrfickur, 14 karat rödguld och förgyllt silver, total vikt 47,6 gram,_8867a_8d9109b19f3601d_lg.jpeg
Herrfickur, 14 karat rödguld och förgyllt silver, total vikt 47,6 gram,
Slutpris1 700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hallberg, Ulla, egen verkstad, Smyckeboden Halmstad, örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärlor och totalt 8 diamanter, vikt 5,6 gram_8868a_8d9109b3be970e4_lg.jpeg
Hallberg, Ulla, egen verkstad, Smyckeboden Halmstad, örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärlor och totalt 8 diamanter, vikt 5,6 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Ring, 18 eller 20 karat rödguld, vikt 4,3 gram,_8869a_8d9109b523bd204_lg.jpeg
Ring, 18 eller 20 karat rödguld, vikt 4,3 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Armband, 18 karat rödguld, berlocker i 18 och 14 karat rödguld, delvis med emalj, total vikt 12,5 gram, _8870a_8d9109b6be0a13f_lg.jpeg
Armband, 18 karat rödguld, berlocker i 18 och 14 karat rödguld, delvis med emalj, total vikt 12,5 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Sjölund, Sivert för Aros Ädelsmide, ring, 18 karat rödguld med cabochonslipad månsten, vikt 5,3 gram,_8871a_8d910a9c04dfd25_lg.jpeg
Sjölund, Sivert för Aros Ädelsmide, ring, 18 karat rödguld med cabochonslipad månsten, vikt 5,3 gram,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Armband, 18 karat rödguld, vikt 6,8 gram,_8872a_8d910a9b08c23c8_lg.jpeg
Armband, 18 karat rödguld, vikt 6,8 gram,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Armband, 18 karat röd- och vitguld, vikt 10,3 gram,_8873a_8d910a9a33dd2f2_lg.jpeg
Armband, 18 karat röd- och vitguld, vikt 10,3 gram,
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Slipsnål, 10 (!) karat rödguld med pärla, vikt 3,1 gram, _8874a_8d910a995cb0504_lg.jpeg
Slipsnål, 10 (!) karat rödguld med pärla, vikt 3,1 gram,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti örhängen mm, 18 karat rödguld, total vikt 13,7 gram_8875a_8d910a9895d04b2_lg.jpeg
Parti örhängen mm, 18 karat rödguld, total vikt 13,7 gram
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Damarmbandsur, sterlingsilver, Trois Jardin, _8876a_8d910a97cdd92e7_lg.jpeg
Damarmbandsur, sterlingsilver, Trois Jardin,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, _8877a_8d910a96e177afe_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kopparmynt, 1 Daler Silvermynt, så kallat nödmynt, Phoebus,_8878a_8d910a9601be1c8_lg.jpeg
Kopparmynt, 1 Daler Silvermynt, så kallat nödmynt, Phoebus,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brosch, 18 karat rödguld, vikt 5,4 gram_8879a_8d910a95617326c_lg.jpeg
Brosch, 18 karat rödguld, vikt 5,4 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Ring, 18 karat rödguld med kaméskuren snäcka, vikt 3,5 gram,_8880a_8d910a94b1c9041_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med kaméskuren snäcka, vikt 3,5 gram,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad rubin, vikt 1,2 gram,_8881a_8d910a93fa7708c_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad rubin, vikt 1,2 gram,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1800-talets 2 hälft, total vikt 71,4 gram_8882a_8d910a9327854f5_lg.jpeg
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1800-talets 2 hälft, total vikt 71,4 gram
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Herrfickur, 14 k rödguld, Viking, 1900-talets 1 hälft, total vikt 86,6 gr_8883a_8d910a919333f14_lg.jpeg
Herrfickur, 14 k rödguld, Viking, 1900-talets 1 hälft, total vikt 86,6 gr
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Fickur, silver, Omega, _8884a_8d910a90b08eac3_lg.jpeg
Fickur, silver, Omega,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tobaksburk, svarvad, massiv masurbjörk, empire, 1800-talets början, _8885a_8d910a8fa92e447_lg.jpeg
Tobaksburk, svarvad, massiv masurbjörk, empire, 1800-talets början,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK