Budgivning online startar Apr 30, 2021 3:10 PM
Liveauktionen börjar: May 30, 2021 2:00 PM
Budgivning online slutar May 30, 2021 1:59 PM

Majauktion söndagen den 30/5 klockan 16.

Visning

Fredag 28/5 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/5 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/5 klockan 12.00 - 15.45

Titel eller beskrivning
    12d 6h
    Okänd dansk konstnär, 1700-tal, oljemålningar 1 par, porträtt av Christian V av Danmark och hh Sofia Magdalena née prinsessa av Brandenburg-Kulmbach,_8743a_8d90be29e73e3dc_lg.jpeg

    #1 Okänd dansk konstnär, 1700-tal, oljemålningar 1 par, porträtt av Christian V av Danmark och hh Sofia Magdalena née prinsessa av Brandenburg-Kulmbach,

    Startbud
    2 600 SEK
    Utropspris
    3 600  - 4 000 SEK
    12d 6h
    Armband, 18 karat rödguld, senempire/nyrokoko, 1800-talets mitt, vikt 33,4 gram,_8744a_8d90be3184a730a_lg.jpeg

    #2 Armband, 18 karat rödguld, senempire/nyrokoko, 1800-talets mitt, vikt 33,4 gram,

    Aktuellt bud
    8 000 SEK
    Utropspris
    9 000  - 10 000 SEK
    12d 6h
    Armband, 18 karat rödguld, Italien 1900-talets 2 hälft, vikt 31,4 gram,_8745a_8d90be354c42608_lg.jpeg

    #3 Armband, 18 karat rödguld, Italien 1900-talets 2 hälft, vikt 31,4 gram,

    Aktuellt bud
    5 000 SEK
    Utropspris
    6 500  - 7 000 SEK
    12d 6h
    Collier, 18 karat rödguld med stav- och diamantslipade Colombianska smaragder om totalt cirka 1,20 carat enligt gravyr, _8746b_8d90be376c9e406_lg.jpeg

    #4 Collier, 18 karat rödguld med stav- och diamantslipade Colombianska smaragder om totalt cirka 1,20 carat enligt gravyr,

    Aktuellt bud
    7 500 SEK
    Utropspris
    8 500  - 9 000 SEK
    12d 6h
    Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokoko, 1800-talets mitt, _8747b_8d90be3a01f7b95_lg.jpeg

    #5 Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokoko, 1800-talets mitt,

    Aktuellt bud
    300 SEK
    Utropspris
    400  - 500 SEK
    12d 6h
    Cigarettetui, silver, Ryssland, 1800-talets slutdelvis niellerad dekor av landsby mm,_8748a_8d90be3cbf78f31_lg.jpeg

    #6 Cigarettetui, silver, Ryssland, 1800-talets slutdelvis niellerad dekor av landsby mm,

    Aktuellt bud
    1 000 SEK
    Utropspris
    1 200  - 1 500 SEK
    12d 6h
    Snusdosa, silver, Ryssland, 1800-talets mitt, graverad dekor av stadsbild mm, _8749a_8d90be40c7d76f8_lg.jpeg

    #7 Snusdosa, silver, Ryssland, 1800-talets mitt, graverad dekor av stadsbild mm,

    Aktuellt bud
    600 SEK
    Utropspris
    600  - 800 SEK
    12d 6h
    Bägare, silver, empire, slät, cylindrisk, invändig förgyllning,_8750a_8d90be44107227a_lg.jpeg

    #8 Bägare, silver, empire, slät, cylindrisk, invändig förgyllning,

    Startbud
    800 SEK
    Utropspris
    1 200  - 1 500 SEK
    12d 6h
    Bägare, silver, 1800-talets 1 hälft, svagt trumpetformad på låg fot, graverad blomdekor, _8751a_8d90be4772c9b12_lg.jpeg

    #9 Bägare, silver, 1800-talets 1 hälft, svagt trumpetformad på låg fot, graverad blomdekor,

    Aktuellt bud
    200 SEK
    Utropspris
    300  - 400 SEK
    12d 6h
    Barnskallra, silver, Indien, sekelskiftet 1900, dekor av blommor,_8752a_8d90beaf30a454e_lg.jpeg

    #10 Barnskallra, silver, Indien, sekelskiftet 1900, dekor av blommor,

    Startbud
    400 SEK
    Utropspris
    600  - 800 SEK
    12d 6h
    Saltkar, silver, Wien, 1800-talets 1 hälft, svisselerad brättesdekor,_8753a_8d90beafe7c64f2_lg.jpeg

    #11 Saltkar, silver, Wien, 1800-talets 1 hälft, svisselerad brättesdekor,

    Aktuellt bud
    100 SEK
    Utropspris
    300  - 400 SEK
    12d 6h
    Bägare, silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, delvis niellerad dekor av blommor mm, _8754b_8d90beb3fd2f667_lg.jpeg

    #12 Bägare, silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, delvis niellerad dekor av blommor mm,

    Aktuellt bud
    400 SEK
    Utropspris
    500  - 600 SEK
    12 items per page

    © Software Copyright 2021 Skeleton. All rights reserved.