Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja, _9847a_lg.jpeg
1105
Häverö, Bert-Håge, färglito, Vaxholmsfärja,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hougaard, Henning, olja, räv vid gärdesgård, _9846a_lg.jpeg
1106
Hougaard, Henning, olja, räv vid gärdesgård,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Waxholm 1, _9848a_lg.jpeg
1107
Häverö, Bert-Håge, färglito, Waxholm 1,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med mässingslister, skiva i Kolmårdsmarmor,_9849a_8d920fbdf8ab908_lg.jpeg
1108
Byrå, mahogny med mässingslister, skiva i Kolmårdsmarmor,
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Damarbetsbord, valnötsrot med intarsia, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft, uppfällbar skiva med dekor av fåglar och blommor samt invändig spegel, _9850a_8d920fd4de85a6c_lg.jpeg
1109
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _9851a_8d9210d1618f372_lg.jpeg
1110
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Salongsmöbel, 9 delar, mahogny med (defekt) sidenklädsel, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,_9852a_8d9212d10d882d6_lg.jpeg
1111
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Matta, old Hamadan galleri, _9853a_8d9210de9328641_lg.jpeg
1112
Matta, old Hamadan galleri,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets slut, _9854a_8d921125bd9879e_lg.jpeg
1113
Soffbord, mahogny, 1900-talets slut,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning, _9855a_8d92113d82ec3b8_lg.jpeg
1114
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, _9856a_8d9210d60b4faf8_lg.jpeg
1115
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Shiraz, _9857a_8d9210e0d4719b5_lg.jpeg
1116
Matta, old Shiraz,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Keshan,_9858a_8d9210e2b3bdcdd_lg.jpeg
1117
Matta, old Keshan,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Matta, old Hamadan, _9859a_8d9210e490ee3b9_lg.jpeg
1118
Matta, old Hamadan,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Beludj galleri, _9860a_8d9210e68cf28d2_lg.jpeg
1119
Matta, old Beludj galleri,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Matta, semiantik Keshan figural, _9861a_8d9210e8f152fc3_lg.jpeg
1120
Matta, semiantik Keshan figural,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Matta, old Hamadan, _9862a_8d9210ec40a4e17_lg.jpeg
1121
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan, _9863a_8d9210edeb3971b_lg.jpeg
1122
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mattor, 6 st, bland annat Hamadan, _9864a_8d92108dbcfa05e_lg.jpeg
1123
Mattor, 6 st, bland annat Hamadan,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Matta, semiantik Täbriz, _9865a_8d92108b4b25d2a_lg.jpeg
1124
Matta, semiantik Täbriz,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil,_9866a_8d92107664e6a5b_lg.jpeg
1125
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lissegård, etsning med carborundum, handkolorerad, komposition, _9867a_8d92112d0388a50_lg.jpeg
1126
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning, _9868a_8d92113bad2473c_lg.jpeg
1127
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Regan, Ken, silvergelatinfoto, "Keith Richard's cooking in Andy Warhol’s kitchen", _9869a_8d9211236f540e1_lg.jpeg
1128
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Kattinis, Julianos, etsning, "Lucumone",_9870a_8d9211285ab53a3_lg.jpeg
1129
Kattinis, Julianos, etsning, "Lucumone",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd fransk konstnär, 1960-tal, färglito, komposition, otydligt signerad EA, _9871a_8d921132a21dcd8_lg.jpeg
1130
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sundqvist, Kell, färgserigrafi, konkret komposition,_9872a_8d92112f78b9397_lg.jpeg
1131
Sundqvist, Kell, färgserigrafi, konkret komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition, _9873a_8d9211359292831_lg.jpeg
1132
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mannervik, Margaretha, blandteknik, sand mm på handgjort papper, "Terrestre", _9874a_8d9212183e9eddf_lg.jpeg
1133
Mannervik, Margaretha, blandteknik, sand mm på handgjort papper, "Terrestre",
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, glasservis, 58 delar, Diamant,_9875a_8d9212178e938f8_lg.jpeg
1134
Lindstrand, Vicke för Kosta, glasservis, 58 delar, Diamant,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Byrå, mahogny, 1900-talets början, _9876a_8d92127303fc98b_lg.jpeg
1135
Byrå, mahogny, 1900-talets början,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9877a_8d9212e0833c7bd_lg.jpeg
1136
Papart, Max, färglito, komposition,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK