Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9462a_8d91ed8a48ddc8d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936, _9463a_8d91ed8bf08c6ff_lg.jpeg
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9464a_8d91ed8e06adec0_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9465a_8d91ed92c29d01a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9466a_8d91ed94a109d4e_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Jeansson, Gustaf för GAB, matbesticksuppsättning 75 delar, silver, Diplomat, total vikt 1900 gram exklusive knivar, _9467a_8d91f880e5445b3_lg.jpeg
Jeansson, Gustaf för GAB, matbesticksuppsättning 75 delar, silver, Diplomat, total vikt 1900 gram exklusive knivar,
Slutpris8 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Olson, Erik, färglito, 'Sång till friheten', _9468a_8d91f88523b071d_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, 'Sång till friheten',
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erixson, Sven X:et efter honom, färgserigrafi, 'Dansbanan Tumba' _9469a_8d91f8868dabb5d_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et efter honom, färgserigrafi, 'Dansbanan Tumba'
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII, _9470a_8d91f887748b237_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silver, total vikt 960 gram, _9471a_8d91f8823015c7b_lg.jpeg
Parti silver, total vikt 960 gram,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Okänd designer i Glössners art, taklampa, mässing med frostad glaskupa, 1950-tal,_9472a_8d91f8173b907dc_lg.jpeg
Okänd designer i Glössners art, taklampa, mässing med frostad glaskupa, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matta, semiantik Pou Tou,_9473a_8d91f8834fbd3b2_lg.jpeg
Matta, semiantik Pou Tou,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matta, semiantik Pou Tou, _9474a_8d91f670940ce7b_lg.jpeg
Matta, semiantik Pou Tou,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matta, old Keshan, _9475a_8d91f65eadc734b_lg.jpeg
Matta, old Keshan,
Slutpris7 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag, _9476a_8d91fa236ced1dc_lg.jpeg
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oval skiva, _9477a_8d91f888bab404e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt, _9478a_8d91f819c660725_lg.jpeg
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt, _9479a_8d91f81b5594e71_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, empire,_9480a_8d91f81f7fb0e65_lg.jpeg
Mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, empire,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti äldre smide; lås, fotbojor mm,_9481a_8d91f81d025be47_lg.jpeg
Parti äldre smide; lås, fotbojor mm,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Megafon, koppar och mässing, Kockums Mekaniska Verkstad,_9482a_8d91f82420ed919_lg.jpeg
Megafon, koppar och mässing, Kockums Mekaniska Verkstad,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, skulptur, granit, _9483a_8d91f825e2b61e0_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, skulptur, granit,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund, _9484a_8d91f7a048017dd_lg.jpeg
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Mortel, hardwood med läderdetaljer, _9485a_8d91f9911c0560e_lg.jpeg
Mortel, hardwood med läderdetaljer,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft, _9486a_8d91f9af8c0d1e9_lg.jpeg
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lanternor, 1 par, rödlackerad metall, 1900-talets början, _9487a_8d91f984ee0ce9c_lg.jpeg
Lanternor, 1 par, rödlackerad metall, 1900-talets början,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klackring, 18 karat rödguld med karneol, vikt 5,2 gram_9488a_8d91f9b6b0d9dd1_lg.jpeg
Klackring, 18 karat rödguld med karneol, vikt 5,2 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Ringar, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 5,1 gram_9489a_8d91f9b89155220_lg.jpeg
Ringar, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 5,1 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3,3 gram_9490a_8d91f996da95d6a_lg.jpeg
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3,3 gram
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 4,5 gram_9491a_8d91f994e9a57e8_lg.jpeg
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 4,5 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, brosch, silver och emalj,_9492a_8d91f9c7d7c35e6_lg.jpeg
Okänd designer, 1910-20-tal, brosch, silver och emalj,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, mestadels silver; _9493a_8d91f9c9cb047c2_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier, mestadels silver;
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kakelplattor, 6 st 1700-tal, dekor av papegoja i starkeldsfärger,_9494a_8d91f98e4949a8f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Parti smycken, och bijouterier, delvis silver, _9495a_8d91fa57c60f72d_lg.jpeg
Parti smycken, och bijouterier, delvis silver,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, bonad ek, Skottland, 1700-talets 2 hälft, _9496a_8d91fa258bb9316_lg.jpeg
Golvur, bonad ek, Skottland, 1700-talets 2 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slaglåstrombon, så kallad Trabuco, Spanien 1800-tal, _9497a_8d91f9c28b8676f_lg.jpeg
Slaglåstrombon, så kallad Trabuco, Spanien 1800-tal,
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, så kallad dragkista, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,_9498a_8d91f9a70e897e3_lg.jpeg
Dragkista, ek och rotfanér, så kallad dragkista, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Saddlebag, semiantik Persisk, _9499a_8d91fa5fccb6e60_lg.jpeg
Saddlebag, semiantik Persisk,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, antik Turkmen,_9500a_8d91fa61fa7b9c8_lg.jpeg
Matta, antik Turkmen,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage, _9501a_8d91fa6d35d260d_lg.jpeg
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage, _9502a_8d91fa70571f0bb_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage, _9503a_8d91fa748025c76_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd dansk (?) designer, arbets/konferensbord, körsbär och svärtat trä på svärtade stålben, _9504a_8d91f9a96103d88_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fat, porslin, Royal Copenhagen Flora Danica,_9505b_8d91fa64dbbdf27_lg.jpeg
Fat, porslin, Royal Copenhagen Flora Danica,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Offerskål, porslin, Kina, Qing, sekelskiftet 1900, _9506a_8d91fa66c0547ec_lg.jpeg
Offerskål, porslin, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,_9507a_8d91fa3e70d1fc2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Miniatyrtakampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel, _9508a_8d91fa76925cef8_lg.jpeg
Miniatyrtakampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Takampel, mässing med bemålad glaskupa, så kallad månskensampel, _9509a_8d91fa789fc65e7_lg.jpeg
Takampel, mässing med bemålad glaskupa, så kallad månskensampel,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK